Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Laguna 3 2.0 dci - Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni bi

28 Lip 2019 13:32 219 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zakupiłem Renault lagunę 3 2.0 dci rok 2008 z automatyczną skrzynią biegów. Po ujechaniu kilkudziesięciu metrów pokazuje się komunikat skontroluj esp i skontroluj skrzynię biegów. Samochód wtedy pozostaje na biegu na którym był przed wyskoczeniem komunikatu nie wchodzi na wyższe biegi. Jeżeli te komunikaty nie wyskoczą samochód jedzie normalnie. Po podłączeniu do kompa elektryk wyczytał błąd czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów. Czy wystarczy wymienić ten czujnik i samochód będzie jeździł normalnie ? Czy ktoś już miał taki problem?
  • Poziom 31  
    maxx600 napisał:
    Czy wystarczy wymienić ten czujnik i samochód będzie jeździł normalnie ?

Nie wiem czy wróżka czyta to forum :cry:
    Nie miałem jeszcze takiego problemu :cry:
  • Poziom 32  
    maxx600 napisał:
    Witam.
    Zakupiłem Renault lagunę 3 2.0 dci rok 2008 z automatyczną skrzynią biegów. Po ujechaniu kilkudziesięciu metrów pokazuje się komunikat skontroluj esp i skontroluj skrzynię biegów. Samochód wtedy pozostaje na biegu na którym był przed wyskoczeniem komunikatu nie wchodzi na wyższe biegi. Jeżeli te komunikaty nie wyskoczą samochód jedzie normalnie. Po podłączeniu do kompa elektryk wyczytał błąd czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów. Czy wystarczy wymienić ten czujnik i samochód będzie jeździł normalnie ? Czy ktoś już miał taki problem?

Mogę podzielić się doświadczeniem z Clio II z automatem. Są w sumie trzy źródła pomiaru prędkości:
    1) czujnik wałka w skrzyni połączony ze sterownikiem skrzyni
    2) czujnik dyferencjału połączony z zestawem wskaźników
    3) czujniki ABS połączone z centralką.

Awaria drugiego z nich powodowała błąd skrzyni i wyłączenie automatu. O dziwo prędkościomierz działał ale w charakterystyczny sposób - do 20kmh wskazówka była na "0" a po przekroczeniu tej prędkości wskakiwała prędkość + błąd skrzyni. Najprawdopodobniej wszystkie wymienione centralki wymieniają się informacją o prędkości po CAN i od pewnej prędkości wykrywają błąd
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Zakupiłem czujnik zamiennik bo na oryginał trzeba było czekać kilka dni a kosz ponad 300 zł. Dojście do czujnika jest od góry, trzeba wykręcić akumulator z obudową i filtr powietrza. Elektryk wykręcił stary i wkręcił nowy, podłączył wtyczkę i auto śmiga.