Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8268 - cieknie wylewka kawy

hubert1989wlkp 28 Jul 2019 16:45 999 1
    hubert1989wlkp
    Level 1  
    Witam

Zakupiłem używany ekspres Krups EA8268 i wymieniłem oraz przesmarowałem w nim wszystkie uszczelki (zespołu tłoka i zaworu dwubarowego).
    Po włączeniu okazuje się, że ekspres cieknie przy wylewce (kawa leci po tylnej ściance). Bardzo podobnie jak na filmie w poniższym poście:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3417010.html

Dzieje się tak najczęściej gdy ekspres robi drugą kawę przy wybraniu opcji dużej kawy.
    Początkowo myślałem, że uszkodzona jest wylewka, ale założyłem już dwie inne (używane z innych ekspresów) i efekt jest identyczny.
    Podmienione wylewki w innym ekspresie działają OK.

Poszedłem krok dalej i podmieniłem także inne elementy: cały tłok prasujący kawę oraz wężyk wraz z króćcem wylewającym kawę do wylewki i efekt bez zmian - kawa cały czas częściowo leci po ściance za wylewką.

Dodam, że gdy opuszczę wylewkę do samego dołu jest lepiej (wydaje mi się, że kawa nie cieknie), ale wtedy mogę zrobić co najwyżej espresso, gdyż pod wylewkę mieści się tylko filiżanka.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Co jeszcze można wymienić? Czy zakup fabrycznie nowej, oryginalnej wylewki coś da?
    Może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Mi już brakuje pomysłów.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Ginulfi
    Level 15  
    To nie jest wina wlewki lecz zbyt dużego strumienia wody, który wlewka nie jest w stanie zdrenować. Stawiałbym na membranę w tłoku, lecz piszesz, że tłok również wymieniłeś. Pozostaje pompka wody. Spróbuj wykręcić zawór bezpieczeństwa i dokręcić zaworek w dyszy pompy. Zwiększysz ciśnienie, zmniejszając strumień.