Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec c.o.Beretta kompakt 12/24i - c.o. działa a CWU nie odpala

28 Lip 2019 20:31 186 5
  • Poziom 10  
    Witam - mam problem z berettą jw. nie zapala się na CWU po przekręceniu na CO piec odpala bez problemu. Gdzie szukać usterki ? Ciśnienie na ciśnieniomierzu w normie.
  • Poziom 24  
    Podaj więcej danych. Odkręcisz cwu i co się dzieje? Całkowity brak reakcji? Załącza się ale nie próbuje odpalić? Czy załącza, próbuje odpalić ale nie może nastąpić zapłon? Przy dłuższym puszczeniu wody wywala jakiś błąd?
  • Poziom 10  
    nic się nie dzieje - nawet nie leci woda jakby się coś przytkalo.

Dodano po 2 [minuty]:

czujnik przepływu CWU jest drożny. Mam pytanie ogólne czy jest w piecu jakieś sitko- filtr co ma zatrzymywać nieczystości ?

Dodano po 2 [minuty]:

błędu nie ma bo piec milczy i nie wpada w awarię
  • Poziom 11  
    netwoj napisał:
    Gdzie szukać usterki ?

Trochę już wiekowa ta Twoja maszyna.
    Zdejmujemy obudowę ( rozsądniej szukać serwisanta Beretty ) z tyłu po lewej stronie jest wielkości dłoni mosiężny naleśnik z przymocowaną aluminiową dźwignią. W tym naleśniku jest gumowa przepona - to najczęstsza przyczyna padnięcia cwu.
  • Poziom 21  
    Gdyby to chodziło o membranę to by woda płynęła a pisze ze nie płynie.
    Na wlocie do tego "naleśnika" jest sitko. Trzeba wymontować rurkę doprowadzającą wodę i wydłubać sitko do czyszczenia.
  • Poziom 10  
    Przyszedł - naprawił -skasował 200PLN i nawet nie wiem za co bo przynaprawie mnie nie było. Piec jest w wynajętym mieszkaniu. Dzięki za zainteresowanie.