Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Potężne zacinanie się systemu + grzanie się karty graficznej.

28 Lip 2019 23:06 297 12
  • Poziom 3  
    Witam, chciałem bardziej szczegółowo i dłużej się rozpisać ale stwierdziłem ze to bez sensu bo komu się będzie chciało tyle czytać wiec pominę kilka "detali".
    A wiec kilka problemów które zaczęły mi się ukazywać praktycznie po kolei z dnia na dzień:
    - Przegrzewanie się karty graficznej 70-80 stopni, pobrałem Afterburnera, zwiększyłem obroty wentylatorów, wiec mam przy odpalonej grze około 60-65, wiec nawet okej. Wina pewnie też obudowy, bo jest trochę lipna moim zdaniem i jeden fan działający, ale na dniach będę wymieniał.
    - Potężne zawieszanie się systemu (system postawiony na SSD od Adaty SU650 240GB) nie zawsze się mega zawiesza ale w porównaniu gdy go zakupiłem jakoś ponad miesiąc temu to czuć różnicę, kilka razy musiałem resetować komputer to przy rozruchu wyskakuje mi Menadżer rozruchu gdzie mam do wyboru x2 Win 7, a mam zainstalowaną 10, a win 7 był na HDD gdzie został usunięty. Nie mam go nawet w Konfiguracji systemu, wiec gdy mi to wyskakuje daje po prostu ESC i odpala mi się, ale czekam na czarnym ekranie niekiedy nawet z 1-2 minuty...
    - W grze niespecjalnie wymagającej "Ring of Elysium" mam często problem z ładowaniem się mapy, często widzę dużo później ekran niż np mój kolega który ma mniej więcej ten sam komputer, budynki, modele broni ładują mi się po jakimś tam czasie a czasem mam tak że gra mi chodzi nawet okej i widzę wszystko dziwne...
    - Przy odpalaniu Google chrome system mi się zawiesza razem z przeglądarką i muszę czekać aż zacznie normalnie funkcjonować, jak nie mam nic w tle włączonego to zdarzy się taki lag raz na jakiś czas ale gdy mam grę włączoną to jest po prostu tragedia białe tło i nic nie widać i trzeba czekać z parę minut.
    - Mój sprzęt: Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 960 4GB, procesor i5 Skylake 6600 3,3 GHz, płyta główna MSI h110m PRO VD, Zasilacz SilentiumPC 500W, dysk SSD Adata SU650 240GB oraz zwykły HDD 1TB od WD (SSD oraz zasilacz zakupiłem miesiąc temu). Prosił bym o pomoc, z góry przepraszam za te chaotyczne pisanie ale już mi ręce opadają, zrobiłem tyle rzeczy i dalej nic... :/ Liczę na pomoc pozdrawiam. :)
  • Poziom 36  
    Witam.

Trzeba zrobić porządek z systemem. Mozesz mieć WIN7 i WIN 10 do wyboru - wybrałbym WIN10 -wybór należy do Ciebie, chyba ze chcesz mieć dwa systemy ale to lepiej podzielić dysk SSD na dwie partycje;)

Dodano po 2 [minuty]:

Parówkowy1337 napisał:
    Przegrzewanie sie karty graficznej 70-80 stopni
    Wymieniałeś pastę termoprzewodzacą ?
  • Poziom 3  
    Jeśli chodzi o system chce mieć tylko jeden ale nie wiem czemu po resecie komputera wyskakuje mi menedżer rozruchu systemu i pokazuje mi dwie pozycje tylko z win 7 którego nie mam nigdzie bo mam zainstalowaną 10 i nawet w msconfig w zakładce rozruch mam win 10 :/ kompletnie tego nie rozumiem czemu takie coś wgl mi wyskakuje..
    Co do karty tak wymieniłem pastę jest cały komputer wyczyszczony procesor również nowa pasta wiec nie wiem czemu tak sie dzieje kolejna rzecz jest taka ze dysk SSD ma około miesiąca i cały komputer jest świeżo miesiac po formacie :C
  • Poziom 36  
    Parówkowy1337 napisał:
    Co do karty tak wymieniłem pastę jest cały komputer wyczyszczony procesor również nowa pasta wiec nie wiem czemu tak sie dzieje
    Skupmy się na karcie wcześniej miałeś takie temp. na tej karcie ? Sprawdz wentylatory, czy kręcą sie dwa razem.
  • Poziom 3  
    Dokładnie nie wiem jakie miałem ale na pewno nie tak duże jak teraz ze zostałem zmuszony do pobrania afterburnera :/ działają oby dwa równocześnie karta ma okolo 4 lata zawsze działała bez zarzutów bardziej mnie martwi problem wieszania się systemu, wyskakiwania jakiś problemów z dyskiem i ten menedżer rozruchu systemu windows...

Aaa i bym zapomniał nieładujące się tekstury w grze, modele broni i bardzo widzę późno ekran czy to związane z kartą?
    Może sformatuje stary dysk hdd płytą win 7 bez jego instalacji bo może zostały jakieś pozostałości po starym systemie i się żrą nawzajem win 10 z 7 ? :>
  • Poziom 42  
    SCreen z hwinfo sensors podczas grania (jak załapie lagi) z całości okna.

SMART z crystaldiskinfo ze wszystkich dysków.
  • Poziom 3  
    Rozwiązałem problem problem tkwił w nowym dysku SSD na 95% robiłem pomiar odczytu i zapisu w tym pierwszym spadło gdzieś o 150-200 a w drugim o połowę. Dzisiaj rano chciałem włączyć komputer to ładował mi się na SSD przez chyba 3min do pulpitu po czym nie mogłem nic zrobic przez dobre 5min na pulpicie więc wyłączyłem komputer spróbowałem jeszcze raz i system nie mógł wystartować na płycie głownej cały czas świecił się led "ez debug" wiec postanowiłem odłączyć SSD i odpalić z samego HDD gdzie od razu zainstalowałem windowsa i wszystko działa normalnie w sensie nie mam żadnych lagów na pulpicie itp... Jeszcze co prawda nie sprawdzałem w grze ale sprawdzę to jak ogarnę komputer po formacie.

Dzięki za pomoc! Chyba ze macie jeszcze jakieś wskazówki co do tego SSD to proszę pisać bo mogę sie mylić ale dziwne by to było jeśli z SSD nie chciało nic wystartować i praktycznie działać a z HDD normalnie ;c

Proszę o nie zamykanie tematu jeszcze ponieważ tak jak mówię chciałbym jeszcze sprawdzić jak wygląda to wszystko teraz w grze. Pozdrawiam :)
  • Poziom 36  
    Dysk SSD jest szybszy niz HDD i na dysku SSD powinnies miec system zainstalowany. HDD na dane itp.

1. Sprawdz czy masz kable SATA łączce dyski SSD HDD z płytą głowną sprawne.
    2. BIOS płyty głownej nowy zaktualizowany - znajdziesz na stronie producenta. Trzeba znac : Firme i Model oraz rewersje płyty głownej.

3. Usatwienia z jakiego nosnika (Dysk twardy) ma wczytywać System robisz to w BIOS-ie pł. głownej i zapisuejsz.
  • Poziom 3  
    Wiem ze dysk SSD jest szybszy od HDD miałem cały system na SSD zainstalowany ale po prostu z dnia na dzień komputer coraz bardziej mi mulił wiec zrobiłem pomiar który z tego co wiem spadł o połowę prędkości później już komputer miał problem z wystartowaniem z SSD bo tam mialem system wiec odpiąłem go i odpaliłem z HDD gdzie od razu zainstalowałem system i teraz mi działa normalnie w sensie nic sie nie zacina czy to na pulpicie czy w przeglądarce jak to mialem przez ostatnie pare dni na SSD.
    Jutro sprawdzę na spokojnie jeszcze raz SSD podepnę go pod sata2 włożę płytkę z systemu i zobacze czy będzie mi go czytać jeśli tak to go po prostu sformatuje całego i na nowo spróbuje postawić system na nim jeśli dalej będzie taki problem jak był to oddam go na gwarancję.
    Ale z tego co dziś zauważyłem jest on wadliwy bo tak jak juz wcześniej wspomniałem system nie mógł wystartować z SSD cały czas świecił mi się "Debug led" na płycie głównej.
  • Poziom 36  
    kiss39 napisał:
    2. BIOS płyty głownej nowy zaktualizowany
    Masz wgrany BIOS najnowszy do tej płyty ?
  • Poziom 3  
    Tak 2 dni temu pobrałem.
    Zrobię jutro formata tego SSD bo może jakiś wirus czy coś ale wątpię i zrobię pomiar przesyłania jeśli ma Pan jakiś pewny program który dobrze odczyta pomiary to prosiłbym o wysłanie a ja później bym podesłał scr :) Jeśli wgl odpali ten ssd
  • Poziom 36  
    @Parówkowy1337 Panie :sm9:

Poczytaj sobie taki artykuł i zobacz jak masz ustawione w BIOS -Dysk SATA na IDE czy AHCI ?

Wstępna diagnoza dysku twardego HDD (mechanicznego) -CrystalDiskinfo

Pamietaj ze dyski HDD jak wyłapiesz, że cos się zaczyna z nimi dziać nigdy nie skanujesz i nie naprawiasz pod system WINDOWS. Dyski HDD talerzowe (mechaniczne) -sprawdzasz jego stan i ewentualnie naprawiasz programem MHDD (praktycznie posiada wszystko ) np. S.M.A.R.T, narzedzia naprawiające uszkodzone bad sektory itp.
    Potężne zacinanie się systemu + grzanie się karty graficznej.

Objaśnienie programu MHDD - http://forum.komputerswiat.pl/topic/17548-opis-programu-mhdd-i-technologii-smart/

Transfer sprawnych dysków SSD i HDD można sprawdzić darmowymi programami.

AS SSD
    HD Tune

Potężne zacinanie się systemu + grzanie się karty graficznej. Potężne zacinanie się systemu + grzanie się karty graficznej.

Dodano po 2 [minuty]:

Parówkowy1337 napisał:
    Tak 2 dni temu pobrałem.
    Masz pobrac i zaktualizować. Inaczej mozesz 100lat się bawic z SSD i pisac, ze nie działa SSD. BIOS płyty głównej jest odpowiedzialny za poprawne działanie (nowych na rynku) podzespołów umieszczonych w PC.
  • Poziom 3  
    Rozwiązane! Po prostu SSD padł :) dzięki wszystkim za pomoc!