Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zgemma h9s - Jak połączyć HDMI CEC z telewizorem Sharp Aquos LC-65UI7352E

expol1 29 Jul 2019 09:08 6513 8
    expol1
    Level 5  
    Witam serdecznie.
    Zwracam się z zapytaniem o pomoc w ustawieniu CEC tak aby pilotem od Zgemma można było włączać i wyłączać tv. Fot 1i2 przedstawiają ustawienia CEC w Zgemma h9s oraz fot 3i4 ustawienia w Zgemma, która pracuje na sofcie openatv. Tu i tu właczyłem CEC i nic się nie dzieje, na ostatnim zdjęciu w liście urządzeń CEC tv nie widzi Zgemmy. Z góry dziekuję za pomoc. W załączeniu fotki.
    Zgemma h9s - Jak połączyć HDMI CEC z telewizorem Sharp Aquos LC-65UI7352E Zgemma h9s - Jak połączyć HDMI CEC z telewizorem Sharp Aquos LC-65UI7352E Zgemma h9s - Jak połączyć HDMI CEC z telewizorem Sharp Aquos LC-65UI7352E Zgemma h9s - Jak połączyć HDMI CEC z telewizorem Sharp Aquos LC-65UI7352E
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Polon_us
    Level 42  
    W telewizorze Aquos-Link jest włączone?

HDMI-ARC proszę wyłączyć - przy tych urządzeniach włączanie tej funkcji nie ma sensu, a wręcz może przeszkadzać.
    expol1
    Level 5  
    Wyłączone już ale dalej nie widzi zgemmy. A gdzie ten link w Sharp znajdę?
    Polon_us
    Level 42  
    expol1 wrote:
    Wyłączone już ale dalej nie widzi zgemmy.

Wyłączenie HDMi-AC miało tylko na celu uniknięcie następnych problemów.
    expol1 wrote:
    A gdzie ten link w Sharp znajdę?

Hmm, przejrzałem instrukcję owego telewizora. Nie widać tej funkcji, a była ona implementowana w starszych modelach.
    Może wskazane byłoby porozmawiać z serwisem Sharpa i upewnić się, co do włączania HDMI-CEC w tym modelu. W starszych modelach włączenie Aquos-Link było niezbędne, aby HDMI-CEC zaczęło działać.
    expol1
    Level 5  
    Dzięki za informacje. Zadzwoniłem do serwisu w warszawie. Powiedzieli że ARC ma być włączone i podłaczyć do HDMI1, tak tez uczyniłem, zrobiłem też na odwrót czyli bez ARC. ale nic, bez zmian. Możliwe że zgemma i sharp nie są w hdmi cec kompatybilne? Chyba rozwiązaniem będzie zakup pilota uniwersalnego:(
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    expol1 wrote:
    Powiedzieli że ARC ma być włączone

ARC ma być włączone, kiedy w grę wchodzi połączenie między telewizorem a dekoderem?
    Powstrzymam się od opinii i podtrzymuję, co napisałem uprzednio.
    A czy kolega zapytał wspomniany serwis o kwestię Aquos-Link w tym telewizorze?
    expol1 wrote:
    Chyba rozwiązaniem będzie zakup pilota uniwersalnego:(

Czemu nie, też można.
    A czy kolega próbował podłączyć inny przewód HDMI?
    expol1
    Level 5  
    Polon_us wrote:
    A czy kolega zapytał wspomniany serwis o kwestię Aquos-Link

tak pytałem, odpowiedział mi gość że w tym telewizorze jedno wyjście HDMI jest automatyczne uruchamianie aquos link i działa jako CEC. Wiec podłączyłem kablem hdmi, który w Sony TV działał CEC z dekoderem i dalej nic. Podejrzewam że być może funkcja ta działa tylko na dedykowanym sprzęcie np Sharp. No trudno , skoro nie da się nic zrobić to kupuje pilot i zaprogramuje wg własnych upodobań, będzie cec inaczej hahah.
    Dziekuję koledze za pomoc, przede mną sporo nauki, więc na początek opcja przedszkole z piltem hehe
    expol1
    Level 5  
    Zakupiłem pilot uniwersalny.
    expol1
    Level 5  
    Zadziałał CEC. Po wprowadzeniu ustawień w tunerze i tv, należy wyłączyć z zasilania tuner i ponownie właczyć. Od tego momentu działa cec. W tv sharp prawdą jest to żeby zadziałał CEC należy podłączyć kabel HDMI pod gniazdo 1, na innych nie działa.