Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe 6-osiowe IMU oferuje więcej opcji za mniejszą cenę

ghost666 29 Lip 2019 11:34 282 3
 • Nowe 6-osiowe IMU oferuje więcej opcji za mniejszą cenę
  Firma Thales rozszerzyła swoją rodzinę inercyjnych jednostek pomiarowych NavChip (IMU) o nową serię sześcioosiowych IMU, które zapewniają te same zaawansowane funkcje jak w innych układach NavChip, ale w tanich i miniaturowych obudowach.

  Seria trzecia modułów InterSense NavChip, oferuje więcej opcji cenowych i szerszy wybór parametrów. Moduły są przeznaczone dla różnych zastosowań komercyjnych, w tym nawigacji w dronach, kontroli robotów, stabilizacji platform dla kamer lub anten, a także systemów rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz układów nawigacyjnych, współpracujących z GPS i niezależnych systemów nawigacji inercyjnej.

  Innowacja w zakresie tych IMU opiera się na połączeniu własnych technologii Thales i zaawansowanych technik przetwarzania sygnałów innych dostawców. Thales twierdzi, że nowy moduł przewyższa konkurencyjne IMU oparte na standardowych czujnikach MEMS.

  Sześcioosiowy NavChip Series 3 mieści się w miniaturowej obudowie o objętości mniejszej niż 2,0 cm² (obudowa ma wymiary 12,5 mm × 24,4 mm × 6,1 mm). Układ charakteryzuje się bardzo niskim dryftem termicznym i długoczasowym; pełny zakres przyspieszenia mierzonego przez moduł wynosi ±16 g, a pełną skalą prędkości kątowej rozciąga się do 2000°/s. Moduł dostarczany jest w pełni skalibrowany fabrycznie i kompensowany temperaturowo w zakresie temperatur od -40°C do 85°C.

  Jeśli chodzi o stabilność długoczasową IMU to stabilność polaryzacji żyroskopu wynosi 3°/h (typowo), 5°/h (maks.); losowe pełzanie pomiaru kąta wynosi 0,18°/√h, a prędkość losowego pełzania prędkości to 0,03 m/s/h - to wyjątkowo spokojny i niskoszumny moduł; gęstość spektralna szumu tego elementu jest nie większa niż 83 µg/√Hz.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/six-axis-imus-offer-more-price-performance-options

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  osctest1
  Poziom 12  
  Myślę, że dla hobbystów trochę za drogie - $450.00 + VAT.

  Dev kit za prawie $900.00.

  To jest czysto profesjonalny wyrób.
 • #3
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  osctest1 napisał:
  Myślę, że dla hobbystów trochę za drogie - $450.00 + VAT.

  Dev kit za prawie $900.00.

  To jest czysto profesjonalny wyrób.


  No tak... połowa rzeczy, jak nie więcej, o których tutaj piszę, jest dla zawodowców, nie amatorów ;)
 • #4
  RitterX
  Poziom 37  
  Tego typu elementy są jak najbardziej dla na tyle zaawansowanych hobbystów by z jednej strony mogli te elementy kupić nawet podpisując cyrograf ;) użytkownika końcowego i na tyle zaawansowanych by był sens użycia takiego elementu. Choćby z powodu wytrzymałości udarowej.
  To nie są moduły - próbki do "pobawienia się" i zobaczenia co z tego wyjdzie? Jak jest sens, zastosowanie i to dosyć krytyczne to jak najbardziej.