Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron G3 3579 - Na nowym laptopie nie działają żadne gry

29 Lip 2019 16:04 84 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

mam nowy komputer, ale pojawiają się na nim problemy z grami - zarówno nowszymi, jak i starymi (ale działającymi pod Windowsem 10).

Po kilku minutach, zazwyczaj w momencie wejścia w którąś z opcji (w przypadku Simsów 3 jest to tryb kupowania lub przyspieszenie tempa) gra zostaje zamrożona. Kursor się przesuwa, klawiatura działa, ale nie da się nic zrobić. Taki stan potrafi trwać ponad dwie godziny, by potem nagle wrócić do normy i chwilę potem ponownie się zaciąć. Zużycie RAMu jest wtedy bardzo wysokie: sięga ponad 6 GB (chociaż gry, nawet tak ciężkie jak Simsy, podobno nie powinny wykorzystać więcej niż 4 GB, nie wspominając o takiej, która potrzebuje 128 MB). Zwiększenie pamięci wirtualnej nic nie zmieniło, podobnie jak granie na podstawowych ustawieniach grafiki, odinstalowanie modów czy gra poza trybem pełnoekranowym.

Co więcej - cud, że lżejsze gry dają się wyłączyć przez menedżer zadań. Simsy nie pozwalają mi tknąć paska zadań (w trybie pełnoekranowym). Mogę nacisnąć klawisz Windows i najechać na coś kursorem, ale uruchomienie menedżera zadań czy jakiegokolwiek programu jest niemożliwe. Wyłączenie gry staje się możliwe jedynie poprzez ctrl+alt+del, a nie chcę tego robić.

Proszę o pomoc. Na razie to tylko gry, ale jeżeli w przyszłości potrzebne mi będzie jakieś bardziej "poważne" oprogramowanie, obawiam się utraty wyników pracy.

• Poziom 41  
    Na nowych laptopach jest dużo syfu od producenta, odinstaluj go.

Przeprowadź optymalizację systemu:
    https://youtu.be/NCIgCxdu3bI

Sprawdź, czy gry włączają się na dedykowanej.

Wstaw logi z FRST.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Niestety problem wciąż występuje nawet po postąpieniu zgodnie z instruktażem. Co gorsza, w taki sam sposób zawiesza się przeglądarka (tu też nie mogę włączyć menedżera zadań).

Przepraszam, może pytanie głupie, ale co wstawić w temacie?

• Poziom 41