Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa Husqvarna 136 nie odpala

29 Lip 2019 17:37 129 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, ? jakiś czas temu w prezencie dostałem pilarkę Husqvarna 136. Problem w tym że nie odpala (dlatego ją dostałem?), maszyna podobno pracowała do końca, ale jak zgasła tak już koniec. Teraz może opiszę co widzę przy próbie odpalania.
    Iskra jest, lecz wydaje się, że nie dochodzi paliwo do gaźnika. Po podlaniu pod świecę odzywa się. Gaźnik rozbierałem chcąc sprawdzić stan membran, ale wydaje się że są ok. Kolejny dziwny symptom to, że po kilku pociągnięciach za linkę w zbiorniku paliwa robi się spore ciśnienie i po odkręceniu korka paliwo aż kipi. ? To chyba tyle na początek. Acha, wiem, że ta piła jest nic nie warta, ale właśnie dlatego chciałbym spróbować ją naprawić. A i jeszcze pewien znachor mówił że to uszczelniacze na wale. Z góry dzięki za odpowiedzi. ?
  • Poziom 31  
    No i wszystko jasne - pompka paliwa działa w odwrotną stronę. Coś tam, ktoś tam źle poskładał, a ty powieliłeś jego błąd. Zdemontuj gaźnik i sprawdź dokładnie kierunek przepływu na pompie paliwa.
  • Poziom 20  
    Tam nie ma pompki paliwa.

Nieszczelność, przewód strzelony lub popekany, źle włożony, filtr. Pilarka zatarta etc.
  • Poziom 7  
    Witam!
    Jak odzywa się po zastrzyku to sprawdz „przewod impulsacylny” jak cały to znajdź w gaźniku „tłoczek przyspieszenia” zwróć uwagę czy nie jest zbytnio wytarty i wymień na nim taki malutki oring jeżeli oczywiście uda Ci się go dokupić bo tamtędy ciągnie lewe powietrze i nie chce zapalic (caly gaznik do rozbiorki i gruntownego czyszczenia) Jeśli oczyw. nie pękł dolny dekiel korpusu silnika np. przy wymianie sprzęgła bo uszczelniaczy na korbowym nie obstawiam
    Pozdro!

Dodano po 6 [minuty]:

https://images.app.goo.gl/Bs1yDgNwvFwLPN1C8
    Zdjęcie przewodu

Dodano po 20 [minuty]:

Jak wygląda „Tłoczek pompki gaźnika” znajdziesz bez problemów w znanej wyszukiwarce😉