Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników.

29 Jul 2019 18:21 411 10
  • Level 8  
    Witam

Szukam porady.
    Posiadam dwie kolumy jak na załączonych zdjęciach, co radzicie bawić się w to samemu ? Czy jednak lepiej wysłać to do firmy która się w tym specjalizuje??
    Jeśli firma to proszę podajcie jakiś namiar na sprawdzone miejsce.
    JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników. JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników.
  • Helpful post
    Level 22  
    Było na forum np tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4514180#4514180
    Można wymienić samo zawieszenie, można wymienić kompletne membrany. Rozumiem, że to zestaw stereo i jeden głośnik jest popsuty. Optował bym za wymianą na identyczną membranę, żeby nie było słychać różnicy w odbiorze ;-)
  • Level 8  
    Posiadam dwie kolumny w każdym po dwa głośniki i niestety każdy jest uszkodzony w różnym stopniu. Muszę naprawić wszystkie 4 sztuki i jestem też ciekaw z jakim wydatkiem muszę się liczyć.
  • Helpful post
    Moderator of Acoustics
    Wymienić można samo zawieszenie. Wyżej masz link do instrukcji.
    Co do dostępności zawieszenia. Wyjmij głośniki i podaj model. Jeżeli to jest A606 to tu masz zawieszenie. https://speakerrepairshop.nl/index.php?item=f...r&action=article&aid=357&lang=en#.XT9bBntpGUk
    Wysyłka z Holandii kosztuje 4 euro, więc też nie majątek.
    Od razu weź u nich kopułki przeciwpyłowe.
    https://speakerrepairshop.nl/index.php?item=d...oup_id=10000082&aid=4583&lang=en#.XT9b6HtpGUk
  • Level 8  
    Witam
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi sporo mi wyjaśniły.
    Powracam po długim czasie do tych kolumn, i mam kolejne pytania :
    A) co myślicie o tych kolumnach w kwestii opłacalność - jakość ( regeneracja to koszt ok 350 zł)
    B) w tej chwili korzystam z soundbara samasunga hw-k450 głównie filmy z tv sporadycznie muzyka, czy po podłączeniu tego pod ampli np. Pioneer VSX-534 1399 zł ; Denon AVR-X550BT 1099 zł uzyskam zadwolajacy mnie dzwięk choć wiem że to są wyłacznie subiektywne odczucia.
    C) i na końcu czy lepiej może wybrać coś nie za drogiego i cieszyć się muzyką w swoim otoczeniu bez zabawy w regeneracje ? np. Wilson MoviX 5.0 1299 zł; Yamaha NS-F51/NS-P51 1299zł - zaznaczam nie jestem audiofilem wystarczy mi że będzie w miarę czysto i bas nie będzie pokroju plastikowych głośników do PC za 15 zł z chińskiego marketu, i tak wiem że skoro chcę basu muszę sie liczyć w przyszłości z zakupem suba... a może tę JBL jednak coś dają z dolnego pasma ?

Dziękuje za każda poradę bo puki siedzę na tej kwarantannie jako sumienny obywatel chciałbym ogarnąć temat przed kolejnym wyjazdem - aby ludziom żyło się lepiej...
    Doradźcie coś jak możecie tylko tak żeby to była dobra zmiana :)
    Pozdrawiam i miłego dnia.
  • Level 43  
    ironhide90 wrote:
    co myślicie o tych kolumnach w kwestii opłacalność - jakość ( regeneracja to koszt ok 350 zł)
    Możesz zawsze sprawdzić typ zamieszczonego tam głośnika i jego cenę.
  • Level 8  
    JBL A606 -niestety brak ofert a z tego co wiem nic innego bez dalej idących przeróbek tu nie włożę.
    A co myślisz po pozostałych opcjach ? Np. Pioneer VSX-534 + Yamaha NS-F51/NS-P51 ?
  • Level 43  
    13 marca zakończyła się na Allegro oferta 200zł za parę głośników. Są też dostępne na ebay.
  • Level 8  
    Tak widziałem lecz u mnie wystarczyło by to tylko na jedną kolumnę a chcę ogarnąć temat w tydzień max dwa.