Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników.

29 Lip 2019 18:21 243 10
  • Poziom 8  
    Witam

Szukam porady.
    Posiadam dwie kolumy jak na załączonych zdjęciach, co radzicie bawić się w to samemu ? Czy jednak lepiej wysłać to do firmy która się w tym specjalizuje??
    Jeśli firma to proszę podajcie jakiś namiar na sprawdzone miejsce.
    JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników. JBL L6 - uszkodzone zawieszenie głośników.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Było na forum np tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4514180#4514180
    Można wymienić samo zawieszenie, można wymienić kompletne membrany. Rozumiem, że to zestaw stereo i jeden głośnik jest popsuty. Optował bym za wymianą na identyczną membranę, żeby nie było słychać różnicy w odbiorze ;-)
  • Poziom 8  
    Posiadam dwie kolumny w każdym po dwa głośniki i niestety każdy jest uszkodzony w różnym stopniu. Muszę naprawić wszystkie 4 sztuki i jestem też ciekaw z jakim wydatkiem muszę się liczyć.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Przejrzyj podstawowe sklepy internetowe to będziesz wiedział. Moim zdanie, jeśli się na tym nie znasz, to samodzielna naprawa jest nieopłacalna.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Wymienić można samo zawieszenie. Wyżej masz link do instrukcji.
    Co do dostępności zawieszenia. Wyjmij głośniki i podaj model. Jeżeli to jest A606 to tu masz zawieszenie. https://speakerrepairshop.nl/index.php?item=f...r&action=article&aid=357&lang=en#.XT9bBntpGUk
    Wysyłka z Holandii kosztuje 4 euro, więc też nie majątek.
    Od razu weź u nich kopułki przeciwpyłowe.
    https://speakerrepairshop.nl/index.php?item=d...oup_id=10000082&aid=4583&lang=en#.XT9b6HtpGUk
  • Poziom 8  
    Witam
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi sporo mi wyjaśniły.
    Powracam po długim czasie do tych kolumn, i mam kolejne pytania :
    A) co myślicie o tych kolumnach w kwestii opłacalność - jakość ( regeneracja to koszt ok 350 zł)
    B) w tej chwili korzystam z soundbara samasunga hw-k450 głównie filmy z tv sporadycznie muzyka, czy po podłączeniu tego pod ampli np. Pioneer VSX-534 1399 zł ; Denon AVR-X550BT 1099 zł uzyskam zadwolajacy mnie dzwięk choć wiem że to są wyłacznie subiektywne odczucia.
    C) i na końcu czy lepiej może wybrać coś nie za drogiego i cieszyć się muzyką w swoim otoczeniu bez zabawy w regeneracje ? np. Wilson MoviX 5.0 1299 zł; Yamaha NS-F51/NS-P51 1299zł - zaznaczam nie jestem audiofilem wystarczy mi że będzie w miarę czysto i bas nie będzie pokroju plastikowych głośników do PC za 15 zł z chińskiego marketu, i tak wiem że skoro chcę basu muszę sie liczyć w przyszłości z zakupem suba... a może tę JBL jednak coś dają z dolnego pasma ?

Dziękuje za każda poradę bo puki siedzę na tej kwarantannie jako sumienny obywatel chciałbym ogarnąć temat przed kolejnym wyjazdem - aby ludziom żyło się lepiej...
    Doradźcie coś jak możecie tylko tak żeby to była dobra zmiana :)
    Pozdrawiam i miłego dnia.
  • Poziom 43  
    ironhide90 napisał:
    co myślicie o tych kolumnach w kwestii opłacalność - jakość ( regeneracja to koszt ok 350 zł)
    Możesz zawsze sprawdzić typ zamieszczonego tam głośnika i jego cenę.
  • Poziom 8  
    JBL A606 -niestety brak ofert a z tego co wiem nic innego bez dalej idących przeróbek tu nie włożę.
    A co myślisz po pozostałych opcjach ? Np. Pioneer VSX-534 + Yamaha NS-F51/NS-P51 ?
  • Poziom 43  
    13 marca zakończyła się na Allegro oferta 200zł za parę głośników. Są też dostępne na ebay.
  • Poziom 8  
    Tak widziałem lecz u mnie wystarczyło by to tylko na jedną kolumnę a chcę ogarnąć temat w tydzień max dwa.