Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty domowy analogowy alarm

29 Jul 2019 19:41 3429 9
Optex
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    Level 1  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
  • Optex
    androot
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dałeś tranzystor średniej mocy, a ograniczasz prąd bazy rezystorem 33 kΩ. Zakładając jego wzmocnienie x100, popłynie przez niego maksymalnie ok. 2,5 mA.

Zasilasz to z baterii 9V, to aż prosi się użyć tranzystory polowe i większe wartości rezystorów w obwodzie T1, dla ograniczenia poboru prądu w stanie czuwania.

Proste układy są fajne jak czegoś uczą, a ten nie pełni takiej funkcji.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    keseszel
    Level 26  
    Zostawiasz krańcówki przy drzwiach, podpinasz przycisk dzwonka bezprzewodowego. Przy przycisku robisz tylko wyłącznik by nie wyło w nieskończoność. W domu odbiornik. Masz załatwione. Ja tak mam. Dzwonek 16 PLN.
    User removed account
    Level 1  
    weryfany
    Level 26  
    Podziwiam zapał ale czy myślałeś aby wykorzystać / zastosować "alarm okienny" lub go zmodyfikować odpowiednio pod swoje potrzeby.
    Jako instalator alarmów powiem że im bardziej ciekawy system sygnalizacji tym większe zaskoczenie nieproszonego gościa. Choć myślę że i tak najlepszym rozwiązaniem jest najprostsza centrala alarmowa.
    No ale pomysł jakiś jest.
    User removed account
    Level 1