Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA][Excel] - Kopiowanie danych z komórki do innego arkusza

29 Lip 2019 23:48 276 4
  • Poziom 2  
    Witam,

jako, że raczkuję w VBA proszę o pomoc. Mianowicie, potrzebuje w pliku w zał. :

Arkusz "Cena katalog 2019" - kolumna A - podwójne kliknięcie na daną komórkę w kolumnie A np. A5 powoduje skopiowanie danych z tej komórki do Arkusza " Oferta PDF " komórka B17. Każde kolejne podwójne kliknięcie powoduje dodanie wiersza w Arkuszu "Oferta PDF" pod wierszem 17 i skopiowanie danych zachowując formatowanie wiersza 16.

Dodatkowo chciałbym osobne makro w arkuszu "Oferta PDF" która po kliknięciu dodaje wiersz pod wierszem 17, kolejne kliknięcie 18,19,20 itd. jak również drugie makro które usuwa te wiersze zaczynając od końca.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zbliżone działanie do pożądanego :D tj. przenoszenie danych z katalogu do oferty przy pomocy dwukliku (makro działa pojedynczymi wierszami - oczekując na wpis ilości do oferty :ok: patrz na zrzut )
    [VBA][Excel] - Kopiowanie danych z komórki do innego arkusza2019-07...png Download (62.11 kB)
    Drugie makro w "ofercie" usuwa wybrane wpisy (wybrany indeks :!: ,a przy okazji ilość :D )
    OfertyP..t.7z Download (363.11 kB)Punkty: 2.5 dla użytkownika
  • Poziom 2  
    Witam,

dzięki, o coś takiego chodziło. Aczkolwiek ze względu na to że dokument będzie zapisywany do pdf, chciałbym żeby w raz z usunięciem danych w komórce, również usuwał się wiersz tabeli ( w momencie kończenia oferty, tabela kończy się w raz z ostatnią pozycją wpisaną w tabelę ).
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    carew20 napisał:
    chciałbym żeby w raz z usunięciem danych w komórce, również usuwał się wiersz tabeli

W przedstawionym rozwiązaniu usunięcie indeksu powoduje "wyczyszczenie" całego wiersza :cunning: (jakkolwiek do tego celu wykorzystano odpowiednie formuły w tym arkuszu :D ) - nie wiem jak duże (ile pozycji ?) oferty przygotowujesz dla Waszych klientów , jeśli więcej niż 20 - to konieczne będzie przeciągnięcie odpowiednio niżej wszystkie zastosowane formuły :cry:

Jeśli zaś Tobie chodzi o "skrócenie" optyczne samego wydruku PDF (wyeliminowanie białych obszarów) :?: to przygotowałem w nowej wersji pliku również makro wydruku, które na podstawie ostatniej linii oferty ustawia najmniejszy obszar wydruku :spoko:
    OfertyP..2.7z Download (351.71 kB)Punkty: 3 dla użytkownika
  • Poziom 2  
    Naprawdę podziwiam :) Teraz jest 100% tego czego szukałem, straciłem 2 dni na przejrzenie wątków i próbie stworzenia samemu a Tobie zapewne zajęło to kilka min. Dziękuję za pomoc.