Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Luźne/inne gniazdo antenowe

30 Lip 2019 09:49 168 6
  • Poziom 3  
    Witam Elektrodki

Mam problem z połączeniem gniazda antenowego z dekoderem dvb/t, blok jest z roku 83, gniazdo jest jak poniżej (dezerowskie/zederowskie??? - tak słyszałem), zwykły kabel antenowy jest za luźny i wypada, ale sygnał jest. Czy muszę wymieniać gniazdo, czy gdzieś znajdę taki kabel? Jak byście rozwiązali ten problems?

Luźne/inne gniazdo antenowe Luźne/inne gniazdo antenowe Luźne/inne gniazdo antenowe

Pozdrawiam
    W.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zgłosić do spółdzielni aby wymienili gniazdo lub samemu wymienić jeśli jest tam sygnał. Do tego gniazda były stosowane specjalne wtyczki zawierające filtry dolnoprzepustowe i górnoprzepustowe.
    Wtyk do gniazda Azart.
    http://www.sklep.firmaelcon.pl/wtyk-azart-tv.html
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    To puszka z gniazdami AZART. Bez większego problemu kupisz nowe lub używane przewody, wtyki czy przejściówki do gniazd AZART. Najprościej dokupić odpowiednią wtyczkę. Innym rozwiązaniem jest wymiana gniazda na współczesne. Wyjdzie drożej, ale będzie mniejsze i bardziej estetyczne. Tu masz link, gdzie możesz sprawdzić, jak wygląda wtyk do tego gniazda: https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=6668&controller=product
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Jest to najprawdopodobniej gniazdo przelotowe o określonej tłumienności odgałęzienia. Jeśli mówimy o wymianie powinna ona być przeprowadzona przez osobę mającą wiedzę. Proponowałbym skontaktować się ze służbami administratora budynku.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 31  
    Jeśli jest to budynek z 1983 roku to instalacja jest jak najbardziej AZART-owska od tzw. telewizji zbiorczej. Na niektórych takich blokach jeszcze do niedawna można było spotkać anteny TT.
    Te instalacje opierały się na systemie odgałęźnym łączenia gniazd a poszczególne gniazda w odnodze miały różne tłumienności tych odgałęzień. Przelot ok 1.5-2dB.
    Podzielam opinię @Darom. Należy się skontaktować z administratorem obiektu bądź z konserwatorem instalacji.
    Nie wiemy, w którym miejscu instalacji jest umieszczone to gniazdo i jakie ma tłumienie odgałęzienia. Złe dobranie może skutkować pogorszeniem jakości sygnału dla lokatorów podłączonych do instalacji w dalszej jej części (za gniazdem).
  • Poziom 3  
    Nie będę się bawić w wymiany, wiem jaki kabel, kilku zaznajomionych elektryków powiedziało, że ma na stanie. Także jestem dobrej myśli, może uda się po taniości i bez zbędnych wierceń.
  • Poziom 31  
    A o jakim kablu Kolega mówi bo nie kumam skoro mowa była o luźnym wtyku/gnieździe w gniazdku/puszce?
    A poza tym z kablami koncentrycznymi/współosiowymi od "elektryków" to bym trochę uważał jeśli już (nie obrażając elektryków ma się rozumieć). Ich kryterium wyboru w przeważającej części jest cena a nie jakość i parametry. Wiem coś o tym. Ostatnio uruchamiałem instalację RTV/SAT w nowym bloku wielorodzinnym trzy-klatkowym. Nie dość, że użyty kabel był niezgodny z projektem (który sam popełniłem) to jeszcze po położeniu przez "elektryków" gubił 30dB na 10 m długości.