Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon do +/- 1500 zł (Samsung, LG?)

30 Lip 2019 10:24 285 23
  • Poziom 7  
    Cześć,
    Mam pytanie - aktualnie poszukuję nowego smartfona (może być używany). Jakie mniej więcej cechy powinien mieć:
    - Maxymalnie 6,2"
    - Jakiś dobry aparat (nie mówię że najwyzszych lotów, bo zdaję sobie sprawę że to raczej wyższe kwoty)
    - Żaden smartfon z Chin (wiem że są polecane, ale dlatego tutaj pytam, bo wszędzie polecany jest Xiaomi Mi 0, czy inne Huawei, itd.) - ale sytuacja z systemem Android obecnie jest "zachwiana"
    - System: Android
    - Rok produkcji - Nie napiszę wprost, ale jak najnowszy (jeżeli znacie godny polecenia z 2019 - fajnie, ale 2018 też będzie ok)
    Pytam Was bo odo oglądania recenzji na YT mam mętlik w głowie + jak wspomniałem często gęsto są polecane Chińskie marki.

O czym ja myślałem: Samsung Galaxy A50, A40 - ale ten 1. ma duży ekran, a drugi po recenzjach - generalnie polecaja, alę cyt. "Można znaleźć coś lepszego". Słyszałem też o LG, Motorola.
    /Z góry dziękuję za pomoc/ doradzenie.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Maicc napisał:
    Polecają tylko Ci, którzy sami tym handlują. Na forach pełno dziwnych i przekombinowanych opinii. Nie daj się nabrać, ja nabrałem się na Nokię 8110 LTE za aż 399zł wtedy. Używałem telefonu tydzień i wylądował na ścianie.
    LG nie produkuje już telefonów, wkładają w telefony stare podzespoły a LG znika z pułek. Nie interesowałbym się tym już, nigdzie w Europie smartfonów LG prawie juz nie ma.
    Huawei to dobry sprzęt, sam używałem kilka lat tylko Huawei. Dzisiaj uważaj jedynie na krzaki typu 2GB RAM i wyświetlacz poniżej full HD bo trafisz na badziewie. Nie kupuj też Honora, to gorsza jakośc Huaweia, wiem bo sam to mam i żałuję. Jakoś dźwięku nie ta, szybkośc systemu już inna no i zamiast stereo głośników to jeden mono, szkoda kasy.
    A co do Samsunga to niby przoduje na rynku ale i przoduje też w procentach zwrotów gwarancyjnych. Gdzieś na Brytyjskich portalach widziałem ostatnio rankingi i Samsung doszedł w wieloma modelami do prawie 40% zwrotów. A te całe XIAOMI wcale takie złe nie jest. Kilka osób ode mnie to ma i nawet fajne są. Xiaomi to to samo co kiedyś Huawei, muszą lata minąć aby wypracować sobie miejsce w rynku.
    Uważaj na telefony Manty i inne podobne krzaki, bo wywalisz kasę w błoto.

Znaczy w RTV AGD oglądałem i porównywałem sobie Samsungi, Huaweie, Xiaomi i Motorole (bo tylko te były) - to to co mi się w oczy rzuciło to taka czystość obrazu w Samsungu. W Xiaomi odnosiłem wrażenie że mimo mniejszego " obraz jest jakiś rozmyty, a linie rozmyte. Z Samsungami pewnie jest jak z każdym liderem rynkowym, który to po kilku latach (najczęściej 2) - z niewiadomych przyczyn psuje się w myśl "po takim czasie i tak będzie trzeba zmienić".
    Czyli jeśli nie Samsung, a Xiaomi to wg propozycji wychodzi Mi 9 (opcjonalnie wersje typu T, itd.).
    A jak z wsp SAR - brać go pod uwagę (Xiaomi tu znowu przoduje jeżeli idzie o najgorszy parametr :D )?
    I jak Motorola?
    /Dzięki za odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    Generalnie wszystkie wymienione marki nie robią badziewia, nie popadajmy w skrajności. Nie wiem jak S8 ale S7 jest ok. Swoje kosztuje, to ona sprawa. Xiaomi ma dobry stosunek jakości do ceny. Huawei - mam Androida i co, usuną mi go zdalnie? Co najwyżej nowe będą miały inny system. Motorolle oferują Android one więc obsługa będzie bezproblemowa. LG nie znam żadnego użytkownika.
  • Poziom 7  
    tino2003 napisał:
    Strzelasz linkami przeciwko mojemu 17sto letniemu doświadczeniu osoby która telefony sprzedaje i serwisuje.

Normalne jest, że w takich statystykach na 1 miejscu będzie Samsung jak sprzedano to kilkanaście milionów sztuk a tego z listy który jest ostatni to powiedzmy kilka tysięcy.

A jakbyś miał polecić jakiś smartfon poza Galaxy S7, S8 to co byś doradził w tym pułapie cenowym?
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Maicc napisał:
    Tino, nie bierz tego do siebie, to nie atak personalny. Linki tak naprawdę są niczym w porównaniu z opinią wśród znajomych. Mam na fejsie około 180 znajomych. Realni ludzie (szkoły, praca itp.). Gdy szukałem nowego telefonu zapodałem do wszystkich zapytanko, co sądzą o Samsungach, potrzebuję opinii itp. itd. Z uwagi na fakt iż jestem już sporo 40+ to wszystko co kupuję, kupuję sprawdzone, przeliczone i przemyślane. Dzieje się tak dlatego że gdy człowiek starszy coś kupuje, to kupuje to na bardzo długo. Ponad 120 osób odpowiedziało mi tak: na początku jest bajer, później są problemy; telefony nie trwałe (xiaomi spadł mi wiele razy i nic się nie stało, samsung tylko raz i padł); telefon wytrzymał rok, telefon wytrzymał 1,5 roku i tak dalej, dalej. Ludzie którzy mieli po 2,3 Samsungi już ich nie mają i nie chcą mieć. Sami piszą że ostatni Samsung był ostatnim. Coś w tym musi być. Jedna osoba nawet zażartowała, cyt. "no wiesz, gdy znikną z ulic Skody i Passaty a z ludzkich dłoni Samsungi, to znikną wtedy też warsztaty samochodowe i serwisy GSM".

Ja wiem, czy ten Samsung naprawdę jest aż tak dobry?
    Tylko w Polsce jest na niego taki szał, tak samo jak kiedyś był na Nokię.

W kręgu moich znajomych bardzo dużo ludzi używa Huawei. Bardzo chwalą modele z serii "P". Bardzo mocno nie chwalą jednak telefonów Honor, wszyscy mówią że to ubogie wersje Huawei i mają rację, sam mam P8, P8 Lite i P9. Mam też Honora 7s i powiem szczerze, nie ma On szans jakościowo i wydajnościowo do starszego P8 Lite. Nie polecam Honora, po uruchomieniu pokazuje dłuższy czas "android uruchamia się", menu przy nawigacji lekko przymula (nie jest tak szybkie jak w serii P w Huawei), jakość dźwięku jest znacznie gorsza, aplikacje uruchamiają się z lekkim opóźnieniem. Telefon nowy, ma zaledwie kilka miesięcy, soft stockowy, czysty, nic do niego nie dogrywałem. Jakość filmów w sztucznym oświetleniu w 1080p znacznie gorsza jak w Huawei P9 w 720p.

Zastanawiając się łącząc Twoją i powyższą wypowiedź ("wyższe modele Huaweia) - zastanowiam się nad Huawei P20 Pro (wiem że budżetowo wychodzi poza 1.5tys, ale chyba lepiej dopłacić do tego i mieć przystępny telefon (nie mówię najwyższych lotów )
  • Admin grupy GSM
    Maicc napisał:
    Tino, nie bierz tego do siebie, to nie atak personalny.

Całe szczęście, bo już się obawiałem. :)

Maicc napisał:
    Mam na fejsie około 180 znajomych.

Więc Cię zaskoczę, mam 278 znojmych którzy uwielbiają Samsungi, śpią z nimi i nie wyobrażają sobie życia u boku innego smartfona niż Samsung.

A teraz na poważnie. Twoje argumenty dalej o niczym nie mówią gdy bierzemy pod uwagę liczbę danej marki na rynku.

Autor w pierwszym poście napisał, że nie bierze pod uwagę "chińczyków" wiec nawet o nich nie wspominałem.

A modele S7 i S8 to sprawdzone i bardzo dobrze działające telefony, dlatego je poleciłem. W tym momencie jak autor rozważa już kupno np. Huawei to mieszczącym się w budżecie będzie model P10 który wciąż można kupić nowy i ma parametry porównywalne do S7 i S8.

Maicc napisał:
    telefony nie trwałe (xiaomi spadł mi wiele razy i nic się nie stało, samsung tylko raz i padł)

Teraz jeszcze na chwilę powrót do Twoich argumentów, tydzień temu wypadł mi z kabury S9 przy zjeździe rolecosterem, było to na wysokości ok 60m. Po zamknięciu kolejki udałem się na miejsce z obsługą i znalazłem telefon, pęknięty LCD jednak cała reszta sprawna i działająca. :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Maicc napisał:
    Gdzieś na Brytyjskich portalach widziałem ostatnio rankingi i Samsung doszedł w wieloma modelami do prawie 40% zwrotów
    Hmmm. A to ciekawostka. Jakoś nawet my w samsungu takich statystyk (ładnie zawyżonych) nie mamy (defakto jestem na wyspach). W każdym modelu zdażają się zwroty gwarancyjne (chociaż muszę przyznać, że w S10 jest to definitywnie mniej niż 1%), ale nigdy nie doszliśmy do 40% zwrotu, bo przy takim procencie, model został by wycofany z rynku, więc nie wiem kto takie bzdury wypisuje.
    tino2003 napisał:
    tydzień temu wypadł mi z kabury S9 przy zjeździe rolecosterem, było to na wysokości ok 60m. Po zamknięciu kolejki udałem się na miejsce z obsługą i znalazłem telefon, pęknięty LCD jednak cała reszta sprawna i działająca.
    Tutaj nie ma znaczenia marka, ani model. Jest to po prostu szczęście, a drugim czynnikiem jest to jak telefon wylądował.
    tino2003 napisał:
    Więc Cię zaskoczę, mam 278 znojmych którzy uwielbiają Samsungi, śpią z nimi i nie wyobrażają sobie życia u boku innego smartfona niż Samsung.
    Sam używam Samsunga, miałem srajfony wcześniej, ale nie będę przepłacał za dziadostwo, w którym z nowym modelem zmienia się tylko OS i cyfra.
    Nie sprzedaję nic, ale za to serwisuje i z czystym sumieniem polecić mogę te dwa modele
    tino2003 napisał:
    S7 jak i S8 to bardzo udane modele.

Co do tego:
    tino2003 napisał:
    Jak już to coś z wyższych modeli Huawei.
    Właśnie po wczorajszej aktualizacji zaczęły się problemy z aplikacjami, które po prostu przestają dzałać (niby nadal android, a już się zaczynają problemy, które pewnie niedługo zostaną naprawione, ale jednak...)
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Maicc napisał:
    nie aktualizuj ani biosu ani firmware urządzeń.
    Wiesz do czego są aktualizacje? Nie aktualizuj nic i żyj z tym, że później wyślesz logi na elektrodę, bo virus rozwalił Ci sytem. Ja bez aktualizacji nie będę mógł otworzyć np. aplikacji bankowej, bo beż łatek zabezpiczeń po prostu nie otworzy się twierdząc, że system nie jest wystarczająco zabezpieczony.
  • Poziom 38  
    Potwierdzam S7 to dość porządny telefon o ile kupi się oryginalny nie grzebany na zmiennikach. Siostra ma i potrafi go kilka razy dziennie upuścić w case a ekran oryginalny; mimo szybkiego ładowania bateria nie zdycha jak w przypadku poprzednika S5.
    Osobiście nie trawię androida ale podpowiem jeszcze markę ONE+.
  • Poziom 7  
    A z tych 2, tj. Galaxy S8 (+) vs Xiaomi Mi9 T który byście polecili jako ten który przetrwa te kilka lat na lepszej wydajności (licząc nowe aktualizacje, płynność kilku aplikacji na raz - często używam np. Spotify + GPS + Yanosik + Inne?)
  • Poziom 33  
    gathor10 napisał:
    Wiesz do czego są aktualizacje? Nie aktualizuj nic i żyj z tym, że później wyślesz logi na elektrodę, bo virus rozwalił Ci sytem. Ja bez aktualizacji nie będę mógł otworzyć np. aplikacji bankowej, bo beż łatek zabezpiczeń po prostu nie otworzy się twierdząc, że system nie jest wystarczająco zabezpieczony.

Na to to sobie akurat producenci aplikacji pozwolic nie moga. Co prawda sytuacja z aktualizacjiami zabezpieczen sie dosc znacznie poprawila to jednak wciaz nie jest to zadne wymaganie co do dzialania aplikacji lub nie. Wersja Androida i czy obslugiwane API to inna kwestia, ale i tu wspierane sa wciaz dosc stare wersje systemu zeby nie ograniczac uzytkownikow ktorzy nie wymieniaja urzadzen na biezaco. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to w przypadku systemow mobilnych nic nie zastapi zdrowego rozsadku. Wirusy nie maja sie tu jak rozprzestrzeniac, a malwarel czy inne ransomware w zasadzie musza zostac zainstalownae przez samego uzytkownika. Softu ktory korzysta z roznych exploitow aby uzyskac wyzsze uprawnienia i zarazac dla aktualnych wersji Androida wlasciwie nie ma.

Faktem tez jest, zarowno w przypadku Androida i iOS, ze fabryczny soft generalnie dziala na danym urzadzeniu najlepiej jesli chodzi o wydajnosc. Im dalej w las tym zazwyczaj gorzej.

Wyobraz sobie, ze tu wciaz trafiaja sie klienci ktorzy maja dzialajacego Samsunga S1, S2, S3, Trend czy pierwszego Ace'a i funkcjonuja.