Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Siemens KG49NH70/01 - Po kilku dniach zamraża parownik.

30 Lip 2019 10:47 270 9
  • Poziom 10  
    Na początek napiszę, iż był serwisant, rozmroził parownik i skasował 150 zł.. No i po kilku dniach to samo. Parownik zamrożony w chłodziarce temp. pokojowa. Sam rozmroziłem parownik. Wiem, że działa wentylator (dopóki się nie zamrozi). Wiem, że czujnik w parowniku jest ok. (wymieniony), wiem, że grzałka ma około 270Ω, a więc wygląda na sprawną. Wymieniłem również tzw. regulator temperatury (przysłona z silnikiem). Czy ktoś jest w stanie naprowadzić mnie na element, który mógłbym jeszcze sprawdzić, ew. wymienić? Jeszcze nadmienię, iż sprawdziłem drożność rurki i kanału, wszystko Oki.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 18  
    A grzałka załącza się? Dostaje napięcie od sterownika.
  • Poziom 10  
    No właśnie nie załącza się. Wyciągam zamarzniętą, a w pojemniku agregatu brak wody. Myślę, żeby zakupić sterownik, ale nie wiem czy to już ostateczna naprawa... Czy może gdzieś jeszcze coś tkwi o czym nie wiem. Czy grzałka działa na 230V? Mógłbym ją jakoś podłączyć na chwile do prądu i mieć 100% pewności, że działa (rezystancja jest wg. danych znalezionych w necie oki.).
  • SterControlSterControl
  • Poziom 18  
    Jeśli ma w okolicy 195W to jest na 230V, tylko musi być odłączona od instalacji lodówki
  • Poziom 10  
    Poczytałem trochę na forach innych państw. Mało piszą, ale jak już to raczej o tym, że sterowniki są tak zrobione, żeby zepsuć się krótko po gwarancji... Zaryzykuję zakup nowego i zobaczę. Generalnie jestem zniesmaczony jakością sprzętu Siemensa no i Boscha. Wiadomo, że to to samo. Jak wymienię sterownik to napiszę o efekcie.
  • Poziom 18  
    A nie lepiej spróbować naprawić, jest wiele firm wyspecjalizowanych w tym, no chyba że jest tani. A co jak to będzie przewód lub grzałka?
    A te serwisy to jakieś debile?
    U mnie przy uszkodzonej grzałce chciał moduł wymieniać, ok 500 zł . Potem powiedział że oprócz modułu grzałka do wymiany, także zamontowana nowa grzałka i....... zakładamy stary sterownik i działa... albo oddaje 500 zł za nie potrzebnie wymieniony sterownik, albo jutro rzeczoznawca i sprawa do sądu. Uczyć nofrosta to oni się mogą w domu za swoje, a nie u klienta, to nie jest program usterka że się płaci za zjeb..ą robotę.
  • Poziom 10  
    Znalazłem za 330 zł. Jestem niestety daleko od serwisu autoryzowanego. Najwięcej zapłacę za dojazd serwisanta. Jak nie pomoże wymiana sterownika to wywalę lodówkę i kupię jakąś chińską. Będę z założenia przygotowany na awarię. Siemens miał podziałać chociaż kilka lat, a zepsuł się po 3. Nie polecam nikomu Siemensa i Boscha. Niemcy jak z samochodami. Konafabulują z jakością produktu. Żeby było jasne nie mam nic do Niemców. Patrzą na swój biznes.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam.
    Jednak w tych modelach, najczęściej uszkadza się czujnik temperatury parownika zamrażarki, jak również bezpiecznik grzałki, a zanim kupisz moduł sprawdź bezpiecznik. Jest zamontowany na parowniku z tyłu numer części: 00615792.
  • Poziom 18  
    j napisał:
    Znalazłem za 330 zł. Jestem niestety daleko od serwisu autoryzowanego. Najwięcej zapłacę za dojazd serwisanta. Jak nie pomoże wymiana sterownika to wywalę lodówkę i kupię jakąś chińską. Będę z założenia przygotowany na awarię. Siemens miał podziałać chociaż kilka lat, a zepsuł się po 3. Nie polecam nikomu Siemensa i Boscha. Niemcy jak z samochodami. Konafabulują z jakością produktu. Żeby było jasne nie mam nic do Niemców. Patrzą na swój biznes.

Na 90% to będzie wywalone 330zł, trzeba sprawdzić ten obwód grzałki, bo jeśli sterownik nie otrzyma sygnału to nie włączy grzałki.
    Poza tym 2900 zł na 3 lata? Wcześniej czy później zawsze z nofrostem będą problemy, ja mam zwykłą 2 metrową srebrną indesit za ~1500 i liczę się z tym, że po 5 latach jak się zepsuje trzeba będzie w internecie kupić tanią nową.
  • Poziom 10  
    Kolega danyx miał absolutnie rację. Termik okazał się padnięty. Bardzo dziękuję za profesjonalną poradę.