Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony dysk Samsung 640GB - jak odzyskać dane?

30 Lip 2019 13:38 291 9
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, mój dysk Samsung niestety przestał się odpalać po podłączeniu do kompa. Słychać że dysk chodzi natomiast na komputerze pojawia się komunikat że należy sformatować dysk. Mam na nim wszystkie zdjęcia - czy jest szansa je odzyskać?
    Uszkodzony dysk Samsung 640GB - jak odzyskać dane?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Zrob jak najszybciej obraz calego dysku (kopia posektorowa do pliku lub kopia na innym dysku), pozniej mozesz probowac odzyskiwac dane z utworzonego obrazu.
  • Poziom 28  
    Poważny błąd parametru 01, czy to nie będzie też związane z problemem komunikacji , złącze/przewód SATA ? Na wszelki wypadek wymień przewód, zrób tą kopię sektorową i nie mecz do tego czasu dysku (nie odpalaj go niepotrzebnie).

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Mało prawdopodobne aby udało się wykonać kopię w domowych warunkach.
    Podejrzewam degradację jednej z głowic, spowodowane jest to przez wstrząsy, poza błędami powierzchni dysk ma również problemy z kalibracją.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Czy taki laik jak Ja jest w stanie wykonać taką kopię czy raczej mogę tylko zaszkodzić?
  • Poziom 28  
    Jeżeli się nie czujesz pewny, a wygląda na to, że nigdy takich rzeczy nie robiłeś, oraz biorąc pod uwagę ważne zdjęcia to lepiej skontaktuj się z kimś kto to robi zawodowo, czy jakąś firmą, nie będzie to tanie ale dużo pewniejsze...
  • Poziom 43  
    Jeśli wiesz co robisz-spróbuj. Jeśli będzie oddawał dane to jest szansa, jeśli nie - nie męcz go tylko oddaj do serwisu. Parametr 01 mówi w uproszczeniu o częstotliwości błędów odczytu z talerzy, nie ma nic do gniazda SATA. Jeśli częstotliwość błędów przekroczy założony przez producenta próg to mamy pogorszenie parametru. Jeśli dysk nie komunikuje przy tym znacznego pogorszenia 05 lub C5. To zwykle jest uszkodzenie głowic. U autora też prawdopodobnie są to głowice - jeżeli dysk ma tylko uszkodzoną powierzchnię to 01 nie pogarsza się aż tak bardzo.
  • Poziom 3  
    Ja pobralam darmowy program DMDE ( jest też platny, ale wystarczy wersja darmowa) i z jego pomocą, korzystając z instrukcji podanej przsz firmę na you tube odzyskałam wszystkie dane z uszkodzonego dysku, choć nigdy wczesniem tego nie robiłam. Trzymaj się instrukcji i sam zrobisz. W kazdym razie nie zaszkodzisz, jeśli będziesz się jej trzymał.
  • Poziom 43  
    Też lubię ten program-można sobie kopię posektorową wyklikać a aplikacja jest stabilna na uszkodzonych dyskach. Ale wiedzieć co się robi bo dysk autora ma prawdopodobnie uszkodzoną głowicę. Jeśli ta się urwie, to jej ramię jeżdżące po talerzu dokona zniszczeń. Więc trzeba obserwować czy dysk oddaje dane. Jeśli nie, to serwis.