Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W203 montaż LED - Światła do jazdy dziennej

Luck88I 30 Jul 2019 15:37 1308 7
    Luck88I
    Level 5  
    Witam koledzy, chciałem zamontować sobie do auta światła do jazdy dziennej, czy możecie mi powiedzieć skąd wziąć zasilanie do takich świateł chodzi mi o to skąd będzie najbezpieczniej wziąć plus po stacyjce myślałem czy by nie wziąć zasilania z wycieraczek, dzięki za odpowiedź
  • Helpful post
    miro.nasz
    Level 25  
    Witaj!
    Po przekręceniu kluczyka będziesz miał napięcie 12v tu należy wstawić wyłącznik i bezpiecznik.
    Musisz wstawić przekaźnik gdzie do jednego ze styków podłączasz zasilanie przychodzące od wyłącznika a do drugiego lampy świateł dziennych.
    Cewka przekaźnika- jeden styk do świateł postojowych drugi do mijania.
    Po załączeniu dodatkowego wyłącznika i postojowych będą świecić światła dzienne.
    Przekaźnik wstawiamy po to by przy załączeniu świateł mijania czy drogowych zgasły światła dzienne.

Pozdrawiam Miro.Nasz
    Luck88I
    Level 5  
    Witaj, OK zrozumiałem, te LEDy (Philips Daylight 9) mają już moduł który odpowiada za wyłączanie jak zapalą się światła postojowe/mijania maja też bezpiecznik na przewodzie zasilającym moduł i LEDy chodzi mi o to skąd mogę najbezpieczniej wziąć plus po stacyjce (wycieraczki to dobry pomysł?) Mercedes jest dość kapryśny jeśli chodzi o dodatkowe rzeczy w instalacji elektrycznej, dzięki
    Luck88I
    Level 5  
    Cytat z instrukcji:
    "Nigdy nie należy podłączać modułów LED DayLight 9 bezpośrednio do akumulatora. W ten sposób można doprowadzić do trwałego uszkodzenia diod LED oraz unieważnienia gwarancji udzielonej przez Philips." w schemacie pokazane tak jak piszesz żeby podłączyć pod aku a potem żeby podłączyć pod wyprowadzenie 12V brawo philips wiem jak znaleźć plus po stacyjce, jedynie co chcę wiedzieć to z jakiego układu będzie go najbezpieczniej wziąć
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Samych modułów(lamp) kolego. Podłaczasz sterownik .
    Luck88I
    Level 5  
    No tak racja sterownik to nie moduły, podłączyłem tak jak pisałeś w Mercu masz taką skrzyneczkę obok aku i tam się wpiąłem z plus 12V niebieski kabel całkiem olałem bo po jego podłączeniu ledy zaświecały się i gasły po jego odłączeniu jest ok temat zamykam lecą podziękowania