Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1520 - toner

sq7gvu 16 Wrz 2005 14:38 2932 8
  • Poziom 17  
    Witam!

Czy ktoś wykonywał regenerację tonera (dosypanie) w tej drukarce? Są na Allegro tonery do Samsunga za ok 20zł (80 - 100g). Na ile to wystarczy? Kolejna rzecz - mam narazie toner startowy, ktory juz po ok 200 stronach drukował nie za dobrze. Wysyłałem już drukarkę dwa razy do serwisu, bo 200 stron, to coś mało... A jakość była jak w zdezelowanym ksero... I zawsze jak wracała do mnie, to pisali, że usterki nie stwierdzono. Włączam, sprawdzam - no drukuje z bdb zaczernieniem. Co sie okazało: drukarkę do serwisu zabierał kurier i trochę nią wstrząsało po drodze. Jak już docierała do serwisu, to po wstrząsach i drukowała dobrze. Dlatego usterki nie stwierdzano. Wpadłem na pomysł, żeby wstrząsać kasetą z tonerem - pomogło! Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Może powinienem zażądać od Samsunga wmontowania do drukarki "urządzenia wstrząsającego"...? No ale teraz już nawet wstrząsanie nie pomaga i chyba trzeba dosypać. Ale czy da się to wogle zrobić? I jak? Jakie są efekty takiego zabiegu?

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Da sie regenerowac bez problemu, ostatnio nawet starter gerenerowalismy. Zasypke jeszcze taniej chyba dostaniesz w kserkopie(www.kserkop.pl) 70g i 160 chyba. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    No a jak wygląda jakość wydruku po regeneracji? Ja potrzebuję dobre pokrycie tonerem, nawet kosztem wiekszego zużycia tonera. Nie może być smug itd. Czy jakies elementy wymagają czyszczenia? jakie? Sorry za tak podstawowe pytania, ale to moja pierwsza drukarka laserowa...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Wystarczy dobrze przeczyscic elektrode ladujaca spirytusem, i odkurzyc filtr czyszczacy elektrode ladujaca.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Ja sypie toner od MINOLTA Page Pro 6/8/1100 i chodzi bardzo ładnie. 80g to dokładnie pełny wkład - więcej nie wejdzie! Rolkę ładującą możesz wymyć np. płynem do szyb. Ważne aby usunąć dokładnie stary toner.

C.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam!
    Ja regeneruję nagminnie te kardridge najlepszy jest do tego toner z kserkopu. 80g tyle wchodzi. Przy wymianie wyczyść kardridge z poprzedniego toneru natalkuj listwę czyszczącą, wałek magnetyczny wyczyść najlepiej izopropanolem od innych środków może dostać plamek i bedzie zły wydruk, następnie zasyp nowy toner (80g nie więcej bo będzie sygnalizować brak toneru i będzie zła jakość).
    Nie kupuj toneru na allegro to tandetne proszki.
    Mam nadzieję że pomogłem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Mam nadzieje, że po rozebraniu kasety bede wiedzial ktora to jest rolka ladujaca itd. W kazdym razie wiem juz od czego zaczac, dziekuje wszystkim i w razie problemow jeszcze sie odezwe ;)
  • Poziom 16  
    Pisz śmiało jak będę mógł to pomogę.
    Pozdrowienia
  • Poziom 23  
    o dziwo ciekawostka miałem do regenerowania toner startowy i wystaczył na ok. 900stron, po mojej regeneracji wydrukował ok. 1500stron, chociaż już po 1200stron wykazywał zapełnienie "śmietniczki".
    Regeneruje je tonerem od któregoś Lexmarka, ale to to samo co Minolta i Samsung.
    Z takimi wynikami to daleko tej drukarce w kosztach eksploatacji do HP nawet tych najtańszych.
    A na ile u was starcza regeneracja??