Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 840 G2 usunięcie hasła BIOS

31 Lip 2019 00:16 222 4
  • Poziom 6  
    Mam HP 840 G2. Zapomniałem jakie mam hasło do BIOSu. Zorientowałem się trochę w temacie i do 2019 roku serwis HP wysyłał specjalnie skonfigurowany plik SMC.bin, dzięki któremu można było je usunąć. Teraz niestety oferują tylko wymianę płyty głównej.

Dowiedziałem się również, że jest możliwość przeprogramowania kości BIOSu (zgranie całego biosu, przeprogramowanie, wgranie). W moim przypadku jest to Winbond 25q16dvsig 1521 (spisałem wszystko z kości).

Nigdy tego nie robiłem i nie chcę zepsuć, tak więc pytanie do Was:
    znacie jakiś inny sposób, którym usunę to hasło? Może jest ktoś w stanie zaprogramować mi tę kość?
  • Poziom 4  
    Nie jestem pewien czy w tym laptopie to podziała ale we większości laptopów jest bateryjka podięta pod płytę główną która odpowiada za podtrzymanie ustawień biosu. Odłączenie jej i ponowne podłączenie zpowoduje zresetowanie ustawień biosu do fabrycznych wtym hasła. W laptopach występuje w dwóch wariantach czarna lub innego koloru płaska bateria z dwoma czerwonymi kabelkami i białą wtyczką lub bateria CR2032 (gdyby ktoś nie wiedział to taka jak wchodzi do np. Wagi). Tylko operacja wymaga rozebrania laptopa!!
  • Poziom 6  
    wiktorw011 napisał:
    Nie jestem pewien czy w tym laptopie to podziała ale we większości laptopów jest bateryjka podięta pod płytę główną która odpowiada za podtrzymanie ustawień biosu. Odłączenie jej i ponowne podłączenie zpowoduje zresetowanie ustawień biosu do fabrycznych wtym hasła. W laptopach występuje w dwóch wariantach czarna lub innego koloru płaska bateria z dwoma czerwonymi kabelkami i białą wtyczką lub bateria CR2032 (gdyby ktoś nie wiedział to taka jak wchodzi do np. Wagi). Tylko operacja wymaga rozebrania laptopa!!

niestety w tym modelu to nie pomaga. Czytałem, że resetuje to tylko godzinę i datę, a jeżeli nie mogę wejść do biosu to nie ustawię jej ponownie.

Ogólnie to chyba wszystkie nowe laptopy są zabezpieczone w ten sposób, że trzeba przeprogramować kość.
  • Poziom 22  
    Nie wiem czy ten sposób w laptopach działał kiedykolwiek, może w latach 90 XX wieku, może...

Ja bym ci zaproponował wizytę w serwisie, ale w serwisie, nie u wymieniaczy, bo to duża różnica.
  • Poziom 9  
    Zapraszam do mnie. Oferuję programowanie kości biosu. Jeszcze dopowiem że w niektórych płytach głównych można połączyć dwa piny na chwilę aby zresetować hasełko.