Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura wody użytkowej na piecu vaillant

31 Lip 2019 09:27 549 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam nowy piec Vaillant EcoTEC z regulatorem calorMATIC 350f i zasobnikiem na ciepla wode.
    Instalator zainstalował powiedział ze wszystko działa, ja zacząłem mieszkać od kilku dni , jest lato wiec centralne ogrzewanie jest wyłączone , jest tylko wlaczone grzanie cieplej wody i tu sie pojawia problem, na regulatorze nawet jak ustawie 70 stopni to na piecu dalej jest to co ustawiłem czyli 45 tak jakby piec nie reagował na ustawienia regulatora, połączenie chyba jest bo regulator odczytuje dane z pieca jak ciśnienie, temperaturę grzania itp. Co moze byc tego problemem?? niestety moja przygoda z piecami gazowymi dopiero sie zaczyna, wiem ze najlepiej bylo by wezwac serwisanta ale to moze kwestia jakiegos drobnego ustawienia ktorego nie przestawil i nie oplaca sie wzywac serwisanta , pewnie jak nie znajde rozwiazania to bede musial go wezwac, bo w zasadzie temperatura grzania jest ustawiana tylko na piecu, przez regulator jest to nie mozliwe , wszystko jest nowe wiec powinno smigac.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Według instrukcji:
    Temperatura wody użytkowej na piecu vaillant
    Po pierwsze w menu instalatora w dziale dot. zasobnika ciepła musisz ustawić "zasobnik aktywny" dopiero potem możesz regulować temperaturę zasobnika z poziomu sterownika, ale jest uwaga - na źródle ciepła (kocioł) należy ustawić maksymalną wartość, czyli na kotle ustawiasz max - np. 65°C i dopiero na regulatorze możesz ustawić taką wartość jaką chcesz, ale nie wyższą niż te 65°C co na kotle. Nastawa na kotle jest tak jakby ogranicznikiem co możesz ustawić na sterowniku.
  • Poziom 10  
    W ustawieniach instalatora na regulatorze mam ustawiony zasobnik jako aktywny, wiec pewnie nie w tym problem, ale sprawdze z tą temperaturą bo od tej strony nie ustawiałem ze na piecu ma byc wartosc maksymalna temperatury.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Regulator CalorMatic 350(f) był jeszcze projektowany gdy na kotłach były pokrętła do regulacji temp. CO i CWU. Teraz na kotłach są przyciski. Zawsze pokrętło na kotle było takim jakby "ogranicznikiem". Nawet gdy regulator żądał wyższych temperatur to pokrętła je "ograniczały". Nawet na wewnętrznej stronie klapki zasłaniającej pulpit była naklejka, że jak mamy regulator to wszystkie pokrętła ustawiamy na maxa.

W nowszych kotłach (tych z przyciskami) i nowszych regulatorach CalorMatic 470, czy MultiMatic 700 już można było ustawiać na kotle wartość i ona pojawiała się na regulatorze i na odwrót, jak na regulatorze ustawiliśmy wartość to ona pojawiała się na kotle.
  • Poziom 10  
    Dziekuje zadziałało z temperaturą:):)

Dodano po 1 [minuty]:

Pomogło ustawienie temperatury grzania cieplej wody na max na urzadzeniu grzewczym, wtedy regulatorem mam pelną skale regulacji.
  • Poziom 10  
    Podpinam sie pod swój temat bo w sumie tematyka podobna, teraz chodzi mi o ogrzewanie C.O. Zrobiło sie zimno wiec uruchomiłem ogrzewanie i mam takie pytanie czy temperatura ogrzewania na piecu ma sie tak samo do ogrzewania jak jest to w przypadku cieplej wody??? jaką temperaturę C.O. mam ustawic na piecu?????wczesniej jak C.O. bylo wylaczone to nie bylo temperatury wszystko bylo wylaczone a jak chce uruchomic grzejniki to musze temperature na piecu ustawic , czy mam ustawic maksymalną??? z tym ze w przypadku C.O w regulatorze juz nie ustawiam temperatury pieca a temperaturę zadana pomieszczenia, mam rozumiec ze regulator sam sobie dobierze temperaturę na piecu żeby jak najszybciej nagrzać pomieszczenie do temperatury zadanej???

I jeszcze jedno pytanie tak od razu bo tez obawiam sie o swoja podlogowke zeby ją nie przegrzac, mam trzy obwody podlogowki nie duze pomieszczenia kilka m2 w zasadzie to jest dogrzanie pomieszczenia, ale te trzy petle ogrzewania podlogowego są zrobione na trzech RTL na odplywie z rozdzielacza, stad moje pytanie czy jak ustawie maksymalna temperature na piecu czy nie przegrzeje tym swojej podlogowki???
    z Gory dzieki za odpowiedz.
  • Poziom 34  
    Na kotle muszą być pokrętła ustawione na max. Resztę regulacji załatwia regulator.
    Z RTLami powinno być wszystko ok.

Dodano po 2 [minuty]:

Poprawka. To jest regulator pomieszczeniu więc temperaturę na kotle ustawiasz w zależności od temperatury zewnętrznej. Im zimniej na zewnątrz tym wyższa temperatura na kotle. Zacznij od 45-50 C i potem koryguj.
  • Poziom 10  
    ls_77 napisał:
    Poprawka. To jest regulator pomieszczeniu więc temperaturę na kotle ustawiasz w zależności od temperatury zewnętrznej. Im zimniej na zewnątrz tym wyższa temperatura na kotle. Zacznij od 45-50 C i potem koryguj.

Hmm ale to caly czas mam regulować tą temperaturą??? wczoraj od tak ustawilem sobie na 50 no i grzejniki byly gorący czyli co caly czas mam monitorować grzejniki jesli są gorace to z tych 50 obnizac?? bo przy 50 jest ok fajnie grzejniki grzeją ale czy nie ekonomiczniej by bylo niższą temperaturę ustawiać??? a moze dluzej grzejniki sie bedą nagrzewac przy np 40 stopniach??? gdzie znalesc tą równowagę miedzy ekonomicznie a ciepło??? bo rozpiętość temperatur jest duza mogę nawet 30 stopni ustawic na piecu ale czy tym cos nagrzeje??? a jeszcze dochodzi temperatura na zewnątrz która jest zmienna w zależności od dnia i znów muszę korygować??? w nocy tez nie bede przeciesz wstawal i jak temperatura sie obnizy podwyzszal temperature kotla ,no chyba ze to kwestia wprawy :):) nie wiem pierwszy raz mam swoje ogrzewanie dlatego sie ucze prosze o wyrozumiałość:):)
  • Poziom 20  
    Zasilając podłogówkę z RTLami możesz i 90 *C wpuścić do układu i w/w sobie z tym poradzą! Taka jest ich idea i tak właśnie działają. Podnosząc parametr JAKOŚCIOWY na kotle czy temperaturę zasilania zawory RTL dokonują stosownej regulacji ILOŚCIOWEJ czyli dławią przepływ przez co stabilizują układ (homeostaza) co sprawia, że temp. podłogi zależy nie od temp. zasilania a od nastawy na RTL.
    Pozdro

P.S.
    Magiczne GRANICZNE kiedyś 50-55 a teraz DO 40*C! temperatury zasilania tyczą się "zwykłych" układów podłogówki bez RTL