Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dorabianie wej. liniowego(albo mikrofonowego) do magnetofonu

16 Wrz 2005 14:45 1068 7
  • Poziom 2  
    Cześć! Mam taki problem ze moja dziewczyna ma magnetofon JVC.. no i wiadomo jak to z tą firmą jest,czytnik CD dziś nadaje się do niczego,bo chociażby nie odtwarza nagrywanych domowo płyt. Natomiast znalazł by on zastosowanie służąc jako wzmacniacz audio z kolumienkami (no.. głośniczkami,bez przesady ;) ),tylko problem w tym ze nie ma on wejścia. Moja koncepcja jest taka żeby je dorobić i tu chciałem prosić wszystkich obeznanych z tematem o cenne rady. Moja koncepcja jest taka że można nawet podłączyć wejście do głowicy od magnetofonu,wada jest taka że ilekroć będzie się chciało zeby zadziałał będzie trzeba włączyć magnetofon,a to zajeżdża troche amatorszczyzną ;) (nie żebym się znał bardzo). Druga koncepcja jest taka żeby znaleźć miejsce w układzie do którego wchodzą ścieżki od głowicy,laseru z cd i tunera,i mieć nadzieje ze tam właśnie zaczyna się układ wzmacniający... no właśnie.. no wiec słucham cennych rad,z góry dzięki!
  • Poziom 17  
    Chyba najłatwiej podpiąć się do regulatora VOLUME (nozki zewnętrzne masa i sygnał)
    Cześć.
  • Poziom 25  
    Tak jest, popieram ten pomysł - nie zapomnij dac dwóch kondensatorów 10 czy 22µF w szereg.
  • Poziom 2  
    taka jest moja nowa strategia :),pomysł naprawde piękny w swej prostocie :),dzięki... a te kondensatory to po co? po to żeby nie było trzasków przy regulacji? mam je podpiąć z każdym z linii sygnału wejściowego do masy?
  • Poziom 17  
    Po to aby rozdzielić napięcie stałe na potencjometrach i źródle sygnału.
    -----mam je podpiąć z każdym z linii sygnału wejściowego do masy?--- NIE. Musisz je łączyć szeregowo w linii sygnału.
  • Poziom 12  
    sorki ze odgrzebuje takie stare posty ale mam pytanko... mam dosc stare radio samochodowe na tyle zdezelowane ze sluchac mozna tylko radio piekary i kasety (to jest kaseciak). I tu moje pytanie... jak i gdzie podłączyć do tego odtwarzacz mp3 (zamiast sluchawek to na koncu bedzie to radio). Zaznaczam ze tez nie ma zadnego wejścia itp. myślałem o tej głowicy, mi to wszystko jedno czy trzeba bedzie włączać 'play' czy nie... ważne zeby to grało... jak to podłączyć?

• Poziom 26  
    Są takie przejściówki, dodawane nieraz nawet do największych chłamów - discmanów, wyglądają jak kaseta z kabelkiem, podłącza się je do wyjścia liniowego lub słuchawkowego jakiegoś odtwarzacza a kasetę wsadza do kaseciaka. Na Allegro są za kilka złotych.
  • Specjalista elektronik
    Wzmacniacz w magnetofonie robi korektę charakterystyki do odtwarzania z taśmy, jeśli nie wyłączysz
    korektora, albo nie zrobisz odwrotnej korekty, to zniekształci charakterystykę tak, że uszy spuchną.