Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Krups EA8050 - tłok dociskający nie cofa się po wymianie uszczelek

31 Lip 2019 21:23 147 6
  • Poziom 2  
    Dzień Dobry.

Wymieniłem uszczelki w ekspresie Krups EA8050 - po wymianie ekspres chodzi ciszej, nie wylewa wody pod spodem ale pojawił się inny problem. Tłok który dociska zmieloną kawę nie wraca do górnej pozycji - następnie ekspres wyświetla komunikat aby opróżnić pojemniki oraz oczyścić szufladę. Jeśli podważę metalowe ramię tłoka śrubokrętem - odstrzeliwuje i wraca do górnej pozycji - w przypadku ręcznych prób nie wykazuje żadnego oporu w pozycji opuszczonej. Miał ktoś może taki problem? Co może być przyczyną?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jak wyglądały sprężyny siłownika? Lubią korodować, niedawno musiałem je wymienić z powodu podobnego objawu. Które uszczelki zostały wymienione?
  • Poziom 2  
    Sprężyny były lekko skorodowane, ale na trzpieniu tłoka spinka która podtrzymywała plastikowy tłok rozleciała się wręcz od korozji - wymieniłem na nową - wymieniłem uszczelki tłoka wody, tłoka dociskającego, kociołka, trzpień przesmarowałem smarem spożywczym, ale sprężyn nie smarowałem.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ja sprężyny nasmarowałem, tak samo jak tuleję siłownika od wewnątrz. Sprężyny trą o siebie nawzajem, jeśli są skorodowane i mają nierówną powierzchnię, mogą mieć problem z pokonaniem oporu pod koniec ruchu tłoka - są wtedy najbardziej rozciągnięte i, co za tym idzie, najsłabsze. Dobrze jest je lekko rozciągnąć przed montażem, chociaż wymaga to trochę siły i trzeba uważać, żeby ich nie wykrzywić.
  • Poziom 2  
    Ok dziękuję za odpowiedź, spróbuję jeszcze raz wszystko rozkręcić i dam znać na forum - dziękuję
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem. Po wymianie wszystkich uszczelek Ekspres zacina się w dolnej pozycji. Udało się coś na to poradzić?
  • Poziom 2  
    U mnie po przesmarowaniu poskutkowalo, polecam jeszcze raz sie uwaznie skupic na dobrym ulozeniu wszystkich elementow tloka,
    Pozdrawiam