Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8050 - tłok dociskający nie cofa się po wymianie uszczelek

AdamKrups 31 Jul 2019 21:23 1686 6
 • #1
  AdamKrups
  Level 2  
  Dzień Dobry.

  Wymieniłem uszczelki w ekspresie Krups EA8050 - po wymianie ekspres chodzi ciszej, nie wylewa wody pod spodem ale pojawił się inny problem. Tłok który dociska zmieloną kawę nie wraca do górnej pozycji - następnie ekspres wyświetla komunikat aby opróżnić pojemniki oraz oczyścić szufladę. Jeśli podważę metalowe ramię tłoka śrubokrętem - odstrzeliwuje i wraca do górnej pozycji - w przypadku ręcznych prób nie wykazuje żadnego oporu w pozycji opuszczonej. Miał ktoś może taki problem? Co może być przyczyną?
 • Helpful post
  #2
  zjo
  Level 27  
  Jak wyglądały sprężyny siłownika? Lubią korodować, niedawno musiałem je wymienić z powodu podobnego objawu. Które uszczelki zostały wymienione?
 • #3
  AdamKrups
  Level 2  
  Sprężyny były lekko skorodowane, ale na trzpieniu tłoka spinka która podtrzymywała plastikowy tłok rozleciała się wręcz od korozji - wymieniłem na nową - wymieniłem uszczelki tłoka wody, tłoka dociskającego, kociołka, trzpień przesmarowałem smarem spożywczym, ale sprężyn nie smarowałem.
 • Helpful post
  #4
  zjo
  Level 27  
  Ja sprężyny nasmarowałem, tak samo jak tuleję siłownika od wewnątrz. Sprężyny trą o siebie nawzajem, jeśli są skorodowane i mają nierówną powierzchnię, mogą mieć problem z pokonaniem oporu pod koniec ruchu tłoka - są wtedy najbardziej rozciągnięte i, co za tym idzie, najsłabsze. Dobrze jest je lekko rozciągnąć przed montażem, chociaż wymaga to trochę siły i trzeba uważać, żeby ich nie wykrzywić.
 • #5
  AdamKrups
  Level 2  
  Ok dziękuję za odpowiedź, spróbuję jeszcze raz wszystko rozkręcić i dam znać na forum - dziękuję
 • #6
  dmmps
  Level 2  
  Mam ten sam problem. Po wymianie wszystkich uszczelek Ekspres zacina się w dolnej pozycji. Udało się coś na to poradzić?
 • #7
  AdamKrups
  Level 2  
  U mnie po przesmarowaniu poskutkowalo, polecam jeszcze raz sie uwaznie skupic na dobrym ulozeniu wszystkich elementow tloka,
  Pozdrawiam