Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tektronix wprowadza nowe oscyloskopy MDO serii 3 oraz MSO serii 4

01 Sie 2019 10:48 1848 11
  • Redaktor
    Dzięki nagradzanemu wzornictwu oraz największemu ekranowi w swojej klasie, Tektronix oferuje wszystkim inżynierom niespotykane doświadczenia oraz możliwości.
    Tektronix Inc – lider w kategorii średniej klasy oscyloskopów, wprowadza dwa nowe produkty do swojej oferty. Nowe serie MDO3 oraz MSO4 są najmocniejszymi, najbardziej wszechstronnymi oraz najłatwiejszymi w obsłudze oscyloskopami na rynku.

Zbudowane na bazie wzornictwa zaprezentowanego po raz pierwszy w oscyloskopach serii MSO5 oraz MSO6, nowe serie MDO3 oraz MSO4 posiadają najbardziej intuicyjny interfejs użytkownika w tej klasie urządzeń. Obsługiwany jest on za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości. Oferując wsparcie dla najbardziej zaawansowanych aplikacji, firma Tektronix zapewnia zaawansowane możliwości pomiarowe, analityczne oraz oferuje szeroki zakres możliwości dla inżynierów.

„Tektronix jest firmą budowaną dla inżynierów przez inżynierów oraz kontynuującą dziedzictwo w tworzeniu nowych oscyloskopów” - oświadcza Chris Witt, wiceprezes oraz dyrektor techniczny - „Nasze zespoły spędziły setki godzin z inżynierami na całym świecie, testując oraz prototypując nowe funkcje, a my jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić na rynek nowe oscyloskopy zbudowane w oparciu o wiedzę zwykłych inżynierów”.

Witt kontynuuje: „Dla nas użyteczność oraz wszechstronność są największymi priorytetami, a inżynierowie mogą skupić się na tworzeniu innowacji oraz rozwiązywaniu złożonych problemów, nie musząc przejmować się obsługą sprzętu ”. Interfejs użytkownika dostępny w serii 3 oraz 4 został stworzony z myślą o obsłudze z wykorzystaniem ekranu dotykowego.

MSO serii 4 : większy ekran, możliwość rozbudowy do 6 kanałów wykonanych w technologii Flex Channel

Nowy MSO serii 4 posiada ekran o przekątnej 13,3 cala, oferujący rozdzielczość FullHD (1920 x 1080). Jest to wyświetlacz posiadający największe rozmiary oraz oferujący największą rozdzielczość w tej klasie produktów. Ponadto oscyloskopy MSO serii 4 pracują w paśmie do 1,5 GHz, używając przy tym 12-bitowych przetworników ADC z szybkością próbkowania dochodzącą do 6,25GS/s w każdym kanale pomiarowym. Jest to najszybsze o najwyższej rozdzielczości pionowej rozwiązanie w tej klasie urządzeń. Jest to również pierwszy oscyloskop reprezentujący swój przedział, który może oferować aż sześć kanałów wejściowych. Dzięki technologii Flex Channel, możliwa jest zamiana każdego kanału analogowego na 8 kanałów cyfrowych dzięki łatwej w podłączeniu opcjonalnej sondzie cyfrowej.

Aby spełnić różnorodne wymagania aplikacyjne, MSO4 oferuje przepustowość zaczynającą się od 200 MHz oraz doskonale wspiera takie funkcje jak dekodowanie oraz analizę sygnałów cyfrowych, generator funkcyjny/arbitralny oraz DVM/frequency counter. Nowa opcja analizatora widma umożliwia skorelowaną analizę częstotliwości w dziedzinie czasu. Dostępny jest również pakiet do automatycznego pomiaru linii AC, elementów przełączających, pomiarów tętnień oraz sekwencjonowania.

Istnieje możliwość późniejszej rozbudowy oscyloskopu o dodatkowe opcje analityczne, pomiary mocy, opcje dekodowania magistral, a także zwiększenia standardowej długości rekordu z 31,25 do 62,5 miliona punktów.

MDO serii 3: Nowy poziom wszechstronności

Nowy MDO3 został zaprojektowany jako kompaktowe i wszechstronne narzędzie dla każdego inżyniera. Nawiązując do gładkiego designu większych modeli posiada wysokiej rozdzielczości ekran o przekątnej 11,6 cala, ten sam intuicyjny interfejs oraz podobne rozmieszczenie przycisków w kompaktowej obudowie o głębokości tylko 6 cali.

Nowa seria MDO to nie tylko oscyloskop, ale również zaawansowane urządzenie do dokonywania pomiarów oraz walidacji. Oferuje wbudowany analizator widma do 3GHz z oddzielnym wejściem RF posiadającym porównywalną specyfikację ze standardowymi analizatorami. Umożliwia to inżynierom szybkie debugowanie elementów bezprzewodowych lub śledzenia źródeł niepożądanych emisji EMI bez konieczności używania innych urządzeń. Szesnaście kanałów cyfrowych umożliwia dokonywanie analizy sygnałów mieszanych. Wszechstronne opcje wyzwalania oraz debugowania, opcjonalna możliwość dokonywania pomiarów mocy oraz opcjonalny generator AFG tworzą z serii 3 standard wszechstronności. Ponadto DMV/Frequency counter jest dołączany bezpłatnie w momencie rejestracji urządzenia.

Nowe MDO serii 3 jest dostępne w pasmach zaczynających się od 100 MHz, a kończących się na 1 GHz. Modele dostępne są z częstotliwościami próbkowania 2,5 GS/s oraz 5 GS/s dla sygnałów analogowych oraz do 8,25GS/s dla kanałów cyfrowych z rozdzielczością czasową 121.2ps. Standardowa długość rekordu wynosi 10 milionów punktów. Oscyloskop można rozbudowywać: istnieje możliwość zwiększenia pasma oraz dokupienia opcji pomiarowych.

Sondy:
    Odległość pomiędzy wejściami oscyloskopu a mierzonym urządzeniem ma kluczowe znaczenie dla dokonywanego pomiaru. Zarówno MDO serii 3, jak i MSO serii 4 używają interfejsu TekVPI, który umożliwia podłączenie pełnego asortymentu sond napięciowych, aktywnych sond napięciowych oraz prądowych, oraz niedawno wprowadzonych optycznie izolowanych sond różnicowych.

Artykuł sponsorowany

• Tektronix
  • Poziom 26  
    Nie no urządzenia fajne duże możliwości jest tylko jeden problem cena.
    Przeciętny amator a i nie jedna firma może sobie je tylko pooglądać przez szybkę :)

Dodano po 7 [minuty]:

Co ciekawe Tek wiele na wiele produktów ma ceny nie ze z kosmosu tylko innego wszechświata
    Weźmy np taki TDS2012C parametry gdzieś w okolicy 2006-2010 rekord jedynie 2,5k tak 2500 punktów na kanał ! no i tylko dwa kanały i 100MHz
    A cena ? 1000 ? Nie może 2000 ? też nie to ile ? pif paf ponad 10000 PLN, śmieszne, niekoniecznie.
  • Tektronix
  • Poziom 21  
    Faktycznie ceny to kosmos, jedynie używkę za 1/10 ceny się opłaca kupić tyle że są to starocie.
  • Poziom 21  
    Warto rozglądać się za używkami. Ja ostatnio kupiłem TDS5032B za 250 funów więc po przeliczeniu wychodzi trochę ponad 1200zł a mam 2 kanały 350MHz, 5GS/s
  • Poziom 26  
    Tak miałem okazje używać i używam urządzeń Tek Agilent Keysight itd ...
    Ale nikt mi nie powie ze TDS2012C to petarda :) no moze 20 lat temu tak :)
    A te nowsze no tak jak pisałem wypas ale cena nie uzasadnia aż tak ...
    Kolega Woody nie wiem czym się zajmuje (w opisie ma naprawa sprzętu agd ...) to na co mu MDO ?
    A to już ciekawe.
    Mam też chińczyki Akurat używam Rigola i w sumie nie mogę nic złego powiedzieć jeszcze za te pieniądze ...

Dodano po 4 [minuty]:

Tylko że TDS5032B to wielka kolubryna :)
    Niezła ale wielka ... nie każdy ma halę magazynową
  • Poziom 21  
    oskar777 napisał:
    Czekać aż Chińczyk zrobi to samo 5x taniej, a mam wrażenie, że to niedługo nastąpi.

Nie ma szans, a jak nawet coś zrobią zbliżonego to obsługa będzie wielkim wyzwaniem, np: Rigol niezły za tą cenę
    ale oprogramowanie to padaka, przesuwanie powiększonego przebiegu to horror, wpier nic się nie dzieje a za chwile wyskoczy
    poza ekran, dekodowanie sygnałów to kolejny ficzer który żyje swoim życiem itd.
  • Poziom 21  
    max-bit napisał:
    Tylko że TDS5032B to wielka kolubryna
    Niezła ale wielka ... nie każdy ma halę magazynową

No i do tego jest głośny niczym odrzutowiec. Już wiem, że czeka mnie wymiana wentylatorów na jakieś cichsze.

W firmie widziałem, że przymierzali się do zakupu MSO 4 ale nie wiem co z tego wyjdzie. Osobiście wolałbym je od Keysightów
  • Poziom 26  
    Wymienisz wentylatory na wolniejsze to odejdą ci BGA niestety przepływ musi być a to oznacza huczek.

Pewnie Tek to Tek Najnowsze są OK ale stare i nowe Chinole ....
    Oczywiście mówimy tu ciagle o takich w okolicy do 300M no 500M może bo już 1G i wyżej to wiadomo pozostają nam poważne firmy za poważne pieniądze.
  • Poziom 21  
    Otwierałem tego TDSa i główny hałas to wentylator w zasilaczu i wentylator na procesorze. płyta akwizycji jest odseparowana od reszty. Co ciekawe ta reszta nie jest jakoś specjalnie skomplikowana taki PCet z kartą PCI :)
    i to właśnie ten PCet potrzebuje tych wentylatorków (które też nie dmuchają jakoś mocno)
  • Poziom 37  
    max-bit napisał:
    Wymienisz wentylatory na wolniejsze to odejdą ci BGA niestety przepływ musi być a to oznacza huczek.

Albo po prostu w końcu zacząć robić ciepłowody i większe radiatory.

Szkoda kasy na aluminium ?

Tektronix to najwyższa półka jeśli chodzi o oprogramowanie ale cenowo to oni są słabi.
    Korzystałem trochę na uczelni i fajnie się na nich pracuje.
    Nawet bez instrukcji ogarniałem w kilkanaście minut.

U nich najtańszy oscyloskop to dwa kanały 70MHz za 700 euro.
    W wersji EDU.
    Normalna 750 euro.

Ja nadal generalnie czekam aż jakieś bardziej sensowne oscyloskopy pojawią się w półce 1000-2000zł. DS1054Z to jak na razie jedyny sensowny wybór z tanich.

Na tektronixa nie liczę. Może kiedyś Keysight lepiej doposaży modele poniżej 2000zł.

Dlatego wolę się trzymać analoga który nie ma problemów z oprogramowaniem.Raz tylko posypała się kość CMOS za 2zł.
    250MHz a daje radę do 500MHz.
    Tylko takie bydle waży i zajmuje pół stołu.

Na razie nie bawię się cyfrówką więc analog dobrze sobie radzi.
  • Poziom 26  
    Do 200 -300 MHz nie ma sensu kupowac Tek czy innych mocno firmowych
    Powyżej 500 i 1GHz no niestety nie ma wyjscia oni to wiedzą i robią z cenami co chcą
    Ale tak czy inaczej ciekawa koncepcja jest w tych tańszych że trzymają ceny
    Np TDS2012C - skad ten pomysł aby go sprzedawac za ponad 10 kPLN ? Ja moze bym jeszcze rozumiał jesli był by to napasiony oscy szmery buzery ale to urzadzenie technologicznie sprzed co najmniej 10 jak nie 15 a może i 20 lat.
    Polityka dziwna.