Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do pokoju? Budżet ok 1000 zł

01 Sie 2019 17:21 450 31
  • Poziom 4  
    Witajcie!
    Na wstępie napisze, że kompletnie nie znam się na sprzętach muzycznych, więc napisze wszystko co według mnie jest najbardziej istotne.

Szukam jakiś pasywnych kolumn do pokoju ok. 30m2. Zależy mi na soczystym basie i wyraźnym głośnym dźwięku. Jeśli to ważne to gatunkiem muzyki jakiej najczęściej słucham to: house, rap, trap.

Obecny sprzęt jaki posiadam to:
    - Crown XLS 802
    - American audio VX1000
    - Gatt audio GMX - 1204
    - 2x Alton 110 W

Altony chce sprzedać a na ich miejsce chciałbym kupić jakieś inne lepsze kolumny ale nie mam bladego pojęcia jakie, czy nowe czy używane dlatego z tym pytaniem przyszedłem do was.

Pozdrawiam Konox
  • Poziom 36  
    Wskazane przez Ciebie wzmacniacze to urządzenia typowo estradowe. Na pewno zdecydowanie nie nadają się do współpracy z Alton 110 - te mają zbyt małą moc dla tych końcówek, przez co mogą się łatwo uszkodzić. W tej sytuacji poszukaj raczej kolumn estradowych.
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Wskazane przez Ciebie wzmacniacze to urządzenia typowo estradowe. Na pewno zdecydowanie nie nadają się do współpracy z Alton 110 - te mają zbyt małą moc dla tych końcówek, przez co mogą się łatwo uszkodzić. W tej sytuacji poszukaj raczej kolumn estradowych.

Wiem, że ten wzmacniacz i końcówka mocy są to typowo estradowe sprzęty dlatego napisałem to w dziale "Estrada Co Kupić" ale moderacja mi to przesunęła do tego działu. Na razie Altony mam podłączone do wzmacniacza (American audio VX1000 ). Altony mam zamiar sprzedać i kupić jakieś estradowe kolumny, coś polecasz?
  • Poziom 36  
    W tej cenie, standardem do Twojego Crowna są na pewno kolumny STX PA-400-4-FR. Pewnie niespecjalnie sprawdzą się w partiach klawesynowych, ale mocniejszą muzykę zagrają głośno, czysto i dobrze, co nieczęsto idzie ze sobą w parze, niestety ;-)

To dość łatwo dostępny sprzęt, więc w większości sklepów mają je na stanie i można je posłuchać. A jak te akurat nie przypasują, szukaj raczej w tym kierunku (estrada), żeby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości Crown XLS 802 i reszty swoich gratów.
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    W tej cenie, standardem do Twojego Crowna są na pewno kolumny STX PA-400-4-FR. Pewnie niespecjalnie sprawdzą się w partiach klawesynowych, ale mocniejszą muzykę zagrają głośno, czysto i dobrze, co nieczęsto idzie ze sobą w parze, niestety ;-)

To dość łatwo dostępny sprzęt, więc w większości sklepów mają je na stanie i można je posłuchać. A jak te akurat nie przypasują, szukaj raczej w tym kierunku (estrada), żeby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości Crown XLS 802 i reszty swoich gratów.

Czyli mam podłączyć kolumny do końcówki mocy (Crown XLS 802) a nie wzmacniacza (American audio VX1000 )? Czy końcówkę mocy mam podłączyć później do wzmacniacza czy na odwrót? Patrząc w internecie właśnie nie za bardzo są "łatwo dostępne" tylko w jednym sklepie mają za 819 zł.
  • Poziom 36  
    Zarówno Crown XLS 802 jak i American audio VX1000 to wzmacniacze mocy (końcówki mocy). Do każdego z tych sprzętów możesz podłączyć kolumny STX PA-400-4-FR. Nie ma więc potrzeby spinania obu wzmacniaczy razem, żeby napędzać te kolumny.

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

p.s.
    dziwię się, że ten temat jest w dziale "domowym", a nie "estradowym" ;-)
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Zarówno Crown XLS 802 jak i American audio VX1000 to wzmacniacze mocy (końcówki mocy). Do każdego z tych sprzętów możesz podłączyć kolumny STX PA-400-4-FR. Nie ma więc potrzeby spinania obu wzmacniaczy razem, żeby napędzać te kolumny.

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

p.s.
    dziwię się, że ten temat jest w dziale "domowym", a nie "estradowym" ;-)

Crown XLS 802 czy American audio VX1000 jest lepszy? Do czego podłączyć w takim razie STX PA-400-4-FR? Napisałem to w temacie estradowym ale moderacja mi przeniosła tutaj..
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Jednego z nich nie słuchałem (American Audio VX100), więc trudno mi będzie obiektywnie porównać oba "piecyki". Crown jest niewątpliwie sprzętem bardziej rozpowszechnionym i lubianym.

Czyli rozumiem, że nie ma sensu podpinać oby dwa do siebie i zostawić tylko podłączone nowe kolumy do Crown-a. Oprócz STX PA-400-4-FR nie ma nic godnego uwagi w tym przedziale cenowym?
  • Poziom 36  
    Nie ma sensu spinanie ze sobą dwóch końcówek mocy. Co do kolumn, jest bardzo wiele konstrukcji estradowych (lub tak nazywanych), które zmieszczą się w założonym budżecie. Poza tym, że nie wszystkie słyszałem, uważam że STX to przewidywalny zakup jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Z innych propozycji na pewno warto rozważyć Peavey - w tej cenie znajdziesz co prawda bardzo dobry zestaw, jednak trzeba szukać wśród kolumn używanych. Poza tym jest cała gama wyrobów pod nazwami: Behringer, Voice Kraft, Harwa, MAlone, Skytec, JB Systems, itp. Ale nie kupiłbym ich - to klasyczne "chińczyki" z baaardzo zawyżonymi parametrami i wątpliwą jakością. Jeśli już iść w tym kierunku, to może Dibeisi Q1240? Są bardzo łatwo dostępne, więc możesz bez problemu sam sprawdzić ich brzmienie i jakość.
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Nie ma sensu spinanie ze sobą dwóch końcówek mocy. Co do kolumn, jest bardzo wiele konstrukcji estradowych (lub tak nazywanych), które zmieszczą się w założonym budżecie. Poza tym, że nie wszystkie słyszałem, uważam że STX to przewidywalny zakup jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Z innych propozycji na pewno warto rozważyć Peavey - w tej cenie znajdziesz co prawda bardzo dobry zestaw, jednak trzeba szukać wśród kolumn używanych. Poza tym jest cała gama wyrobów pod nazwami: Behringer, Voice Kraft, Harwa, MAlone, Skytec, JB Systems, itp. Ale nie kupiłbym ich - to klasyczne "chińczyki" z baaardzo zawyżonymi parametrami i wątpliwą jakością. Jeśli już iść w tym kierunku, to może Dibeisi Q1240? Są bardzo łatwo dostępne, więc możesz bez problemu sam sprawdzić ich brzmienie i jakość.

Wybierając między Dibeisi Q1240 a STX PA-400-4-FR to co lepsze i dlaczego?
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Co lepsze? To co się bardziej się podoba i brzmieniowo odpowiada - posłuchaj i wybierz. Tak pisałem wyżej, STX jest uznanym standardem (w tym zakresie cenowym).

Niestety nie mam jak sprawdzić ich bo żaden stacjonarny sklep w okolicy nie ma ich
  • Poziom 27  
    Dibelsi itp. To shit i na pewno się w to nie pchaj. Tak btw. To czemu chcesz estradowe głośniki do domu? Porządny zestaw domowy zagra zdecydowanie lepiej.
  • Poziom 27  
    Wzmacniacz można sprzedać i kupić normalny :p a za 1000zł można kupić coś fajnego. Sam sprzedaje zestaw na stx gdn-15-100-8-akx i vifa dx25 i do tego sub na intertechnik mds08 i wzmacniaczu Mivoc am120. Do tego mam wzmacniacz Yamaha ax450. I sprzedam wszystko za 1000zł. A i fo Łodzi mogę rzucić bo brat jeździ często
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    adam_1991r napisał:
    To czemu chcesz estradowe głośniki do domu?
    Autor napisał na początku, że już ma estradowe wzmacniacze. Trudno będzie do nich dobrać dobre grające "domowe" kolumny.

Chce estradowe głośniki ponieważ wole wykorzystać ten sprzęt co już mam czyli Crown XLS 802, American audio VX1000 i Gatt audio GMX - 1204 zamiast kupować wszytko nowe.

Dodano po 5 [minuty]:

adam_1991r napisał:
    Dibelsi itp. To shit i na pewno się w to nie pchaj. Tak btw. To czemu chcesz estradowe głośniki do domu? Porządny zestaw domowy zagra zdecydowanie lepiej.

To co proponujesz zamiast Dibelsi? Po prostu chce wykorzystać ten sprzęt co mam zamiast kupować wszystkiego od początku. Tak z ciekawości zapytam, o jakimś konkretnym sprzęcie domowy myślisz?

Dodano po 4 [minuty]:

adam_1991r napisał:
    Wzmacniacz można sprzedać i kupić normalny :p a za 1000zł można kupić coś fajnego. Sam sprzedaje zestaw na stx gdn-15-100-8-akx i vifa dx25 i do tego sub na intertechnik mds08 i wzmacniaczu Mivoc am120. Do tego mam wzmacniacz Yamaha ax450. I sprzedam wszystko za 1000zł. A i fo Łodzi mogę rzucić bo brat jeździ często

Z takich wzmacniaczy to mam jeszcze Pioneer A-676 który chce sprzedać. Ale obecny sprzęt na jakim słucham muzyki gra lepiej niż na Pioneer A-676.
  • Poziom 27  
    Co do domowego to chociażby to co mam do sprzedania. Jakościowo zagda dużo lepiej a i głośno też potrafi. Dzięki subowi żadnego oasma nie brakuje. Ale jak chcesz coś estradowego to kupuj stx tutaj polecane. Zawsze to lepsze niż Chiny.
  • Poziom 36  
    Konox napisał:
    To co proponujesz zamiast Dibelsi?
    Miałeś propozycją na początku - STX PA-400-4-FR, które są standardem w tych widełkach cenowych. Lepsze efekty możesz uzyskać na Peavey, ale jedynie używanych w tej kwocie.
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Konox napisał:
    To co proponujesz zamiast Dibelsi?
    Miałeś propozycją na początku - STX PA-400-4-FR, które są standardem w tych widełkach cenowych. Lepsze efekty możesz uzyskać na Peavey, ale jedynie używanych w tej kwocie.

Jakiś konkretny model tych "Peavey"?
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Najpierw zobacz jak z dostępnością ofert i na które będzie Ciebie stać ;-)

Większość jakie są dostępne używne w mojej okolicy to głośniki gitarowe firmy Peavey
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    To chyba nie o te chodzi.

A o jakie?
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    To chyba nie o te chodzi.

A o jakie?

Dodano po 47 [sekundy]:

Mobali napisał:
    Nie potrzebujesz pojedynczego głośnika gitarowego, ale parę kolumn estradowych o takich parametrach, żeby poprawnie pracowały z Twoim wzmacniaczem.

Czyli konkretnie o jaki model chodzi?
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    Konox napisał:
    Czyli konkretnie o jaki model chodzi?
    Trudno mi powiedzieć, co akurat dostępne jest w Twojej okolicy. Poszukaj po prostu.

I tak będę kupować w internecie a nie w sklepie stacjonarnym
  • Poziom 4  
    Mobali napisał:
    No to jeszcze lepiej - masz konsumenckie prawo zwrotu bez podania przyczyn, zbędnych kosztów i jakichkolwiek konsekwencji.

Czyli kupić dwie STX PA-400-4-FR?