Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodać hurtowo do zdjec biały pasek z prawej strony?

01 Sie 2019 17:40 264 2
 • Poziom 3  
  Witam, potrzebuje hurtowo dodac do kilkset zdjec biały pasek z prawej strony kazdego o szerokosci np 50 pikseli.

  Istnieje jakis program ktoremu wskaze folder ew zaznacze te kilkaset zdjec i on doda taki pasek do kazdego?

  Cos jak tutaj:

  Jak dodać hurtowo do zdjec biały pasek z prawej strony?
 • Poziom 31  
  W Adobe Photoshop?. Można wykorzystać modyfikację dostępnej w tym programie opcji masowej edycji wielu zdjęć. W poradniku jest opisane krok po kroku jak dodać własne podpisy do zdjęć. Jednak zamiast ich wklejania, równie dobrze możesz dołożyć ten biały pasek. Tu opis: http://photoshop24hd.blogspot.com/2012/04/szybka-masowa-edycja-zdjec.html Być może masowa edycja możliwa jest także w Adobe Photoshop Elements - jeśli masz ten program, to spróbuj. Masowe nakładanie efektów graficznych obiecuje producent Photopus Pro 1.4 . Może warto sprawdzić?
 • Moderator - Komputery Serwis
  Istnieje bardzo potężne narzędzie do obróbki plików graficznych o nazwie Imagemagick. Dostępne jest również pod Windows i jest darmowe. Potrafi ono robić spod linii komend mnóstwo operacji na plikach graficznych, więc można spróbować. Napisanie skryptu, który wykorzystał to narzędzie zajęło mi jakieś dwie minuty, z czego minutę poświęciłem na znalezienie opisu funkcji, z której chciałem korzystać.

  Oprogramowanie dostępne tutaj: https://imagemagick.org/script/download.php#windows
  Ja pobrałem pierwszą z pozycji: ImageMagick-7.0.8-58-Q16-x64-dll.exe (ale jeśli potrzebna jest inna - można dopasować do swoich potrzeb).

  Przy instalacji oprogramowania zwrócić uwagę, aby koniecznie były zaznaczone dwie opcje:
  - Add application directory to your system path - ta jest zdaje się domyślnie zaznaczona
  - Install legacy utilities (e.g. convert) - tą trzeba zaznaczyć.

  Pozostałe opcje pozostawić domyślnie. Tak jak napisano na stronie pobierania, jeśli będą problemy z działaniem programu, należy doinstalować bądź zaktualizować biblioteki VC - do pobrania tutaj: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3138...l-c-2013-and-visual-c-redistributable-package

  Mając zainstalowany ImageMagick można skorzystać z prostego skryptu zapakowanego do pliku bat:
  Kod: dos
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Plik bat z taką zawartością wrzuca się do folderu z obrazkami, utworzy on sobie folder output i każdy plik jpg, który znajdzie, poszerzy o 50 pikseli białego paska z prawej strony, zmodyfikowany plik zapisze w katalogu output pod taką samą nazwą.

  Czyli najprościej sobie plik bat skopiować do folderu z obrazkami, kliknąć go, poczekać aż skończy i zobaczyć zawartość katalogu output.

  Testowałem pod Windows 7, pod 10 też powinno działać. Plik bat w załączniku. Oczywiście szerokość paska można sobie regulować (splice 50x0 oznacza poszerzenie o 50 px w osi x oraz 0 px w osi y, a parametr gravity ustala, gdzie to poszerzenie się znajdzie).