Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor do 6000 zł - Freesync Samsung vs Philips seria 7300

Hiurri 01 Aug 2019 19:31 573 11
    Hiurri
    Level 2  
    Witam,

Chcę kupić telewizor, który będzie mieścił się między 65 a 70 cali. Jest to salon z ciemnoniebieskimi ścianami a światło pada na telewizor prostopadle. Salon ma około 16 m2. Widzowie mieszczą się około 2 m od telewizora. Cena do 6000 zł. Będzie wykorzystywany głównie do Netflixa oraz gier PC/Konsola Playstation 5 w przyszłości :).

Zastanawiam się na ostatnimi nowościami od Philipsa z serii 7300 ze względu na szeroki wachlarz zastosowań lecz nie mam info o input lagu oraz wiem ze nie obsluguje amd free sync.

Na drugim miejscu są te wszystkie QLEDy od Samsunga które są bardzo przychylne graczowi ale tez cenowo są mniej przychylne. Nie oglądam sportu, chce coś co będzie pięknie prezentowało się w moim nowym salonie oraz będzie proste w obsłudze i łatwe do podłączenia czegokolwiek. Czy wiecie coś może czy inni produceni zamierzają zastosować FreeSync w telewizorach niedługo ? Wydaje się to świetnym rozwiązaniem do nowych konsol. Dzięki za podpowiedzi.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    FreeSync aktualnie tylko w Samsungach.
    Najprawdopodobniej będzie też u innych producentów w 2020r czyli realnie do kupienia od czerwca 2020.
    Hiurri
    Level 2  
    Czy Freesync daje odczuwalnie lepsze doznania w grach ? Czy np inny telewizor ze znakomitymi parametrami ale bez freesync będzie się różnił w rozgrywce ? Co możecie powiedzieć o tej serri Philipsa 7300, 70 Cali "?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Daje dobry efekt, bo znika tearing i mikro zaciecia obrazu (stuttering)
    Synchronizacja jest bardzo płynna bez podnoszenia Input laga....
    User removed account
    Level 1  
    Hiurri
    Level 2  
    Hmm dzięki za test, poczytałem. Czyli ten Philips to po prostu dobry telewizor. Zauważyłem że w modelach QLED z Freesync nie ma takich funkcji jak HDR10+ Dolby Atmos itd. Czy warto bardziej zainwestować we Freesync czy technologie obrazu i dźwięku ?
    User removed account
    Level 1  
    Hiurri
    Level 2  
    A czy w 75 calach jest coś godnego polecenia z FreeSync w tej kwocie ?
    User removed account
    Level 1