Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A3 8P 1.6MPI - Audi A3 8P 1.6MPI BSE uboga mieszanka, lekko trzęsie silnikiem

01 Sie 2019 22:28 507 3
 • Poziom 18  
  Witam, niedawno zakupiłem auto z motorem 1.6mpi kod silnika BSE, auto jest na gazie, dzisiaj sprawdziłem błędy i wywala taki błąd
  Kod: text
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Dodatkowo z wydechu słychać że jakby nie równo pracuje takie można powiedzieć strzelanie jak na filmie
  Link


  Jak sprawdzić sondę lambda np ? Jakie logi zrobić w celu dalej diagnozy ?
 • Poziom 32  
  Pierwsze test na samej benzynie czy po przejechaniu ok 100 km dalej jest błąd ewentualnie jak się mają korekty długoterminowe po przełączeniu na benzynę. Bo błąd może być powodowany przez złe ustawienie LPG. Najczęstsze przyczyny ubogiej mieszanki w BSE bez LPG to nieszczelny kolektor na uszczelkach lub za małe ciśnienie paliwa przez umierająca pompę lub filtr paliwa (nim jest regulator ciśnienia lub założony filtr 3bary zamiast 4 barowego).
 • Poziom 18  
  Wziąłem się za czyszczenie przepustnicy (nie była mocno brudna) i zauważyłem dziurę w wężu od LPG, wymienię ten wąż i zrobię jak mówisz. A te strzelanie z wydechu jak na filmie to czego to może być wina ? Bo vcds-lite z kablem od viakena nie pokazuje innych błędów tylko ten.
  W której grupie sprawdzić czy mieszanka jest uboga ?
 • Poziom 18  
  Dobra uboga mieszanka chyba rozwiązana błąd się pojawiał na gazie przez dziurawy przewód i część gazu uciekało ale teraz jest inny objaw na pb i lpg jest tak że przy mocnym depnięciu w gaz do około 1800-2000 obrotów auto ma muła potem szarpnie i wystrzeli jak rakieta, czy to może być jakiś problem z zapłonem ?