Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do zabawy z LOGO! ;)

02 Sie 2019 08:21 237 6
  • Poziom 4  
    Witam,
    Chciałbym rozpocząć zabawę ze sterownikami zaczynając od przekaźnika programowalnego LOGO! . Potrzebuję zakupić zasilacz , który będzie odpowiedni do różnych projektów początkowo jako nauka. No i jakie LOGO wybrać - wydaje mi sie , że na 24vdc ? Co polecacie drodzy doświadczeni koledzy ?

Za każdą podpowiedź sugestię odnośnie jak się za to zabrać ( temat z logo) bedę bardzo wdzięczny .
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam,

Kup przemysłowy zasilacz 5A. Duży bo duży ale starczy Ci na lata i podłączysz
    dużo urządzeń. Na razie masz jedno PLC ale nie wiesz co będzie później. PLC
    kup używane. Cena max 100zł. Dodatkowo poszukaj o poczytaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=jak+zacz%B1%E6

Pozdrawiam,
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    szaszlyk777 napisał:
    No i jakie LOGO wybrać - wydaje mi sie , że na 24vdc

Jeśli tak, to jakikolwiek zasilacz na szynę TH 24V z wydajnością kilku A( to już zależy co będziesz podłączał). Wybranie wersji 24V jest również dobrym wyborem pod względem bezpieczeństwa(nie pracujesz pod napięciem sieciowym 230V). Polecałbym kupić z dużą ilością I/O i wyświetlaczem, w razie "w" zaprogramujesz z klawiatury sterownika.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Najlepiej Logo8 z wyjściami tranzystorowymi (można wyjścia jako analogowe zdefiniować, poza tym można się pobawić z sygnałami PWM)
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Zasilacz MeanWell MDR-60-24 bo jest mały, tani, daje 2,5A@24V no i jest obudowie z tworzywa. Dobre są też te zasilacze od Logo! np. 6EP3332-6SB00-0AY0 ale cena jest znacznie wyższa.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam,

gervee napisał:
    Zasilacz MeanWell MDR-60-24 bo jest mały, tani, daje 2,5A@24V no i jest obudowie z tworzywa. Dobre są też te zasilacze od Logo! np. 6EP3332-6SB00-0AY0 ale cena jest znacznie wyższa.

Również polecam MeanWell. Mam kilka, działają bez zarzutu.
    Przy wyborze zasilacz zwróć uwagę na wymiary i zobacz
    który Ci będzie bardziej pasował jeśli chodzi o miejsce. Możesz
    kupić węszy ale wyższy lub szerszy ale niższy. Mam zasilacz
    logo i jego plusy to małe wymiary ale nie ma co przepłacać.
    Dobrze mieć o większej mocy. Zasilsz takim PLC + panel HMI
    ewentualnie ;).

Pozdrawiam