Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 2001 - Wymiana sterownika gazu.

02 Sie 2019 15:46 213 7
 • Poziom 9  
  Witam. Mam pytanie. A mianowicie posiadam w aucie sterownik gazu STAG 300-4 i muszę zmienić na coś nowszego. Czy może to być STAG 300-4 ISA2. Czy te konektory w starym będą pasować do tego nowszego? Chcę tylko wymienić sam sterownik bo stary nie chce do końca współpracować z nową listą wtryskową AC W02 dlatego że nie ma aktualizacji dla sterownika który mam w aucie.
 • Poziom 40  
  Na stronie AC w dziale download są instrukcje i wszystko jest opisane.
 • Poziom 23  
  LookMePL napisał:
  Chcę tylko wymienić sam sterownik bo stary nie chce do końca współpracować z nową listą wtryskową AC W02 dlatego że nie ma aktualizacji dla sterownika który mam w aucie.

  jak to wtryskiwacze producenta nie chcą współpracować z jego sterownikiem gazu? rozumiem że między dwoma produktami jest różnica wprowadzenia na rynek, to tak jakby celowo zmuszali do wymiany elektroniki..
 • Poziom 9  
  No tak. Firma STAG nie zrobiła aktualizacji do tego modelu sterownika i stąd te pytanie.
 • Poziom 23  
  LookMePL napisał:
  irma STAG nie zrobiła aktualizacji

  słabo producent sam nie wspiera swojego produktu. Nie można zaznaczyć jakiś innych wtryskiwaczy aby to dobrze działało?
 • Poziom 9  
  Bo byłem u gazownika i powiedział mi że ten sterownik jest stary i już nie jest wspierany aktualizacjami. A ustawione mam wtryski Valtek 2 omy. Tylko z tym że, czasami załapuje a czasami nie. Zazwyczaj muszę dobrze auto rozgrzać i dopiero przełączam na gas. A tak szarpie silnikiem i nierówno pracuje bo nie rozpoznaje wtrysków. Zazwyczaj za 3 razem i to na 3 biegu. A rzadkością jest na postoju zaraz po rozruchu. A chcę zmienić sterownik bo szkoda mi głowicy. A co dopiero wyremontowałem i kupe kasy wsadziłem.
 • Poziom 40  
  No to masz źle ustawiony sterownik gazu. Pobierz od AC program do diagnostyki i sprawdź ustawienia. Akurat jeśli chodzi o wtrysk gazu różnice są znikome i tym programem można to zmienić.