Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Baleno - Tarcza hamulcowa

02 Sie 2019 16:14 102 2
  • Poziom 11  
    Witam. Suzuki Baleno, silnik 1.3 16v, 1999 rok, auto posiada ABS..chcę zdemontować tarcze hamulcowe do ich wymiany. Jarzmo hamulcowe i zacisk zdjęty. Śruba od trzymania tarczy odkręcona. Ale tarcza zejść nie chce. Stukane młotkiem i nic. Czy trzyma ją coś gdzieś jeszcze, czy nadal trzeba stukać młotkiem aż w końcu puści rdza i zaskoczy tarcza lub jak ja zrzucić domowym sposobem?
  • Poziom 31  
    W tych małych otworach nie ma gwintu żeby wkręcić śruby i wypchąć tarczę z piasty?
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie kolego! Zrobiłem właśnie tak jak pisałeś. Wkręciłem w te małe otworki śrubki 8m na kluczyk 13 i wkręciłem jej przez co ładnie wypchnęło mi tarcze i zeskoczyła jedna i druga bez najmniejszego problemu. Mam jeszcze pytanie, bo zapiekła mi się prowadniczka w jarzmie hamulcowym przez co w prawym kole szybciej starło klocki niż w lewym. Muszę to rozruszać i przywrócić do prawidłowej pracy. Mam pytanie, czy smar miedziany będzie dobry do posmarowania tej prowadniczki w tej osłonce gumowej, czy co do tego zastosować?