Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS50A551S3R - Spalone wejście HDMI

02 Sie 2019 19:08 168 7
  • Poziom 8  
    Piorun błysnął/walnął w pobliżu... no i są ofiary w sprzęcie...
    Polegli: konwerter, tuner TV-SAT i wejścia HDMI w Samsungu PS50A551.
    Tuner mi bezkosztowo wymienili na nowy, konwerter twin tanio zakupiłem. Plazma niby już stareńka (10-cio letnia) ale szkoda by jej było - może dałoby się ją tanio naprawić we własnym zakresie ...

Wygląda na to, że chyba uszkodził się jakoś moduł wejść HDMI (przepięcie zapewne poszło po kablu HDMI) - żadne z 3-ch wejść HDMI nie daje ani obrazu, ani dźwięku (HDMI1,2,3 są nieaktywne/wyszarzone w Menu TV).
    Pozostałe wejścia t.j. niskiej rozdzielczości (SCART1,2) działają bez problemu - także tor sygnałowy audio/video jest ok).
    No, ale trochę ciężko oglądać na dużym ekranie obraz tylko w niskich rozdzielczościach...
    Na wszelki wypadek wszedłem w tryb serwisowy i zresetowałem odbiornik do ustawień fabrycznych, ale oczywiście nic to nie pomogło.

Może, ktoś podpowie czy jest szansa na prostą i tanią reanimację ww. wejść HDMI w tym TV ? (jestem automatykiem, więc z miernikiem i lutownicą dam radę)
    Jakaś serwisówka może ? Coś , ktoś wie, pomoże ?
  • PCBway
  • Poziom 17  
    oxo napisał:
    Może, ktoś podpowie czy jest szansa na prostą i tanią reanimację ww. wejść HDMI w tym TV

Niestety nie, ratuje Cię wymiana płyty głównej.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Z tego forum
    Link

Zasilacz PSU to BN44-00222A do plazmy Samsung PS50A551S3R
    Main płyta głowna - symbol BN94-01715G (pcb: BN41-01019A )
    - na allegro bywały, wpisz w pole poszukiwań : BN94-01715G

Cena w sklepie Samsung na main to ok. €.173
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie za info. Na allegro są nawet niedrogie płyty z symbolem pcb BN41-01019. Czy b.ważna jest rewizja (ostatnia litera w oznaczeniu tej pcb) ?
    Może być np. BN41-01019C zamiast BN41-01019A ? (na "oko" wygladają identycznie)
  • Poziom 17  
    Szukaj ewentualnie tej płyty w Firmie Zalewski RTV ze Starogardu Gdańskiego.
    Bardzo solidna firma.
    (Nie wiem czy polecenie firmy jest dozwolone przez bardzo długi regulamin Elektrody? Jak nie, to proszę Kolegę Moderatora o usunięcie wpisu)
    Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    OPis pcb: BN41-... to opis "gołej płytki" bez elementów, układów i połączen

Dla Ciebie kol. Ważny jest opis l BN94-01715G
    - wpisz ten nr. na allegro znajdziesz plytę
  • Poziom 8  
    Narazie nigdzie płyty BN94-01715G nie znalazłem. Co tam mogło "szczelić" ? Wizja i fonia po SCART'ach przechodzą ok. Wygląda, że to jakiś układ wejściowy/dekoder (HDCP ?) wejść HDMI. Może dałoby się wyciągnąć go z jakiejś działającej płytki dawcy i przelutować na moją...