Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe systemy wbudowane dla widzenia maszynowego

ghost666 03 Sie 2019 15:52 210 0
 • Nowe systemy wbudowane dla widzenia maszynowego
  Firma Microchip Technology zaprezentowała swoją nową inicjatywę - Smart Embedded Vision, która oferuje skoncentrowane na FPGA bloki IP oraz sprzęt i narzędzia do projektów widzenia maszynowego w systemach o małej mocy i małych rozmiarach. Systemy te pracować mają w przemyśle, medycynie, radiofonii, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i obronnym.

  Oferta narzędzi i bloków IP jest zbieżna z dostępnością energooszczędnych układów FPGA opracowanych przez Microsemi, spółkę zależną Microchip. Te układy oferują szybkie interfejsy do przesyłania obrazów, wraz z pakietem IP do jego przetwarzania. Bloki IP dedykowane do przetwarzania obrazu są również dostępne i oferują m.in. algorytmy wykrywania krawędzi, mieszania alfa i ulepszania obrazu w celu dostosowania kolorów, jasności i kontrastu.

  Układy PolarFire FPGA zapewniają od 30% do 50% niższą moc niż konkurencyjne rozwiązania średniej klasy oparte o pamięć SRAM. Układy te posiadają od 100K do 500K elementów logicznych i oferują od 5× do 10× niższa moc statyczna. Układy te są odpowiednie dla urządzeń krawędziowych wymagających dużej mocy obliczeniowej. Co więcej, tego rodzaju inteligentne systemy stosować można w małych systemach a ograniczeniami termicznymi i mocy zasilania.

  Rozwiązanie Smart Embedded Vision obejmuje kilka ofert pakietów IP. Należą do nich szeregowy interfejs cyfrowy do 1,5 Gb na linię, interfejsy MIPI-CSI-2, 2,3 Gb/s, Interfejs czujników obrazu RX (6,25 Gb/s), CoaXPress v1.1 oraz rdzeń IP dla HDMI 2.0B. Rodzina PolarFire obsługuje również prędkości 1, 2,5, 5 i 10 Gbitów/s przez Ethernet, aby spełnić wymagania z automatyczną negocjacją.

  Dostępna jest także referencyjna konstrukcja aparatu z systemem uczenia maszynowego oparta na MIPI-CSI-2 oraz rdzenie IP o dużej szybkości obrazowania i pakiet do obrazowania. Jest oparty na zestawie rozwojowym do obrazowania i wideo z PolarFire FPGA. Wszystkie IP, dostępne są za pośrednictwem pakietu Libero SoC Design Suite, mogą być zaimplementowane w zestawie uruchomieniowym dla PolarFire FPGA do systemów wideo i obrazowania.

  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/smart-embedded-vision-initiative-launches-for-machine-vision-designs

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway