Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gubi zasięg wifibox+ brak jakości

03 Sie 2019 16:08 165 7
  • Poziom 14  
    Witam
    Od wczoraj męczę się z ustawieniem nc+ i nie wiem co może być winą. Ustawiłem na
    Poziom sygnału : 85%
    Jakość: 60
    Nie mogę uzyskać więcej mimo że w każdej już płaszczyźnie kieruje xD
    Po skręceniu wszystkiego po dosłownie 5min jakość spada na 23% sygnał stoi na w/w. Nie wiem czy to wina konwertera czy czego. Kabel wymieniamy rok temu
  • Poziom 14  
    Dekoder był w tym tygodniu wymieniany na nowy. Konwerter zmieniłem na inny (używany kiedyś) bo poprzedni był popękany. Dekoder to Sagemcom DSIW74. Kabel wymieniany rok temu puszczony dość sztywno by nie latał podczas wiatrów i nie ocierał o żadne ostre krawędzie
  • Poziom 14  
    Kiedyś = 4 lata temu :)
    Tylko czy przy uszkodzonym konwerterze nie byłoby całkowitego braku sygnału?
    wchodząc w ustawienia anteny:
    TVP1 HD:
    Sygnał 85%
    Jakość 60%

TVN:
    Sygnał 85%
    Jakość 12%

Kilka kanałów nie odbiera z powodu jakości, ale gdy ustawiam antenę przełączając na dany kanał to zaraz inne mi uciekną :)
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się że 60 jest jajowaty. Ogólnie póki co właśnie wróciłem z dachu i wszystko działa, skrecilem talerzem już skreconym na śrubach i poziom wzrósł, ale chyba zrobię nowy maszt ten trochę nieumiejętnie ktoś zrobił i te mocowanie anteny jest tak słabe że masakra wszystko zardzewiale i lata... jakiś technik dowalil do masztu rurę na anteny odbioru naziemnej tv i przez to lipa będzie z czasem.
  • Poziom 35  
    To czego Ty się spodziewasz na 60-tce? Talerz malutki, więc i sygnał będzie słabiutki. Do tego trzeba baaardzo precyzyjnie ustawić i kontrolować przy dokręcaniu bo śruby ściągają.