Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie alarmu CAN KEETEC TS CAN rev 03 do Volvo V50 2007 rok

03 Sie 2019 20:43 861 6
 • Poziom 17  
  Witajcie!

  Może ktoś mnie nakieruje przy podłączaniu autoalarmu dodatkowego marki KEETEC TS CAN rev 03 do VOLVO V50 z 02.2007roku. Zgodnie z instrukcją producenta podłączyłem moduł alarmu do zasilania, świateł kierunkowskazów (przednie i tylne) oraz skonfigurowałem ustawienia autoalarmu na odczyt danych z sieci CAN. No i klops. Alarm nie czyta sygnałów zamknięcia wozu. Podłączenie do sieci CAN jest poprawne, bowiem w programie konfigurującym mam podgląd na "stan" autoalarmu (przekręcenie kluczyka jest wskazywane jako zapłon "ON")
  Podłączenie alarmu CAN KEETEC TS CAN rev 03 do Volvo V50 2007 rok.
  Pytanie: czy jest możliwe że to moje VOLVO nie "puszcza" w sieć CAN identyfikowalnej informacji o tym, że samochód został zamknięty?
  Alarm ma możliwość "analogowego" uzbrojenia/rozbrojenia ale potrzebuje do tego sygnały z siłownika, a ten w drzwiach jest sterowany odrębnym modułem CAN (tak przynajmniej wywnioskowałem ze schematu pojazdu).

  Jakieś sugestie? Byłbym wdzięczny. Oczywiście napiszę do sprzedawcy autoalarmu - ale odpowiedź pewnie dostanę po niedzieli, a teraz wóz mam "rozgrzebany".

  Pozdrawiam serdecznie
  FSOliebhaber

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Najprościej, to podłączyć na próbę centralkę innego producenta (np. SEO, Tytan, ...)
  Wtedy będziesz miał pewność, czy problem leży w samochodzie, podłączeniu instalacji czy oprogramowaniu centralki alarmu.
  W Volvo V50 nigdy nie było problemów z działaniem alarmów SEO, Tytan
 • Poziom 17  
  Gdybym takową miał... to bym sprawdził :wink:

  Widzę, że jednak dałem się wpuścić w maliny... bo studiując schematy okazuje się, że nie ma opcji żeby z tego samochodu wydobyć sygnał "lock/unlock". On co prawda pośrednio jest ale na siłowniku w drzwiach - więc trzeba by się wrócić przez przepust/wtyk/gniazdo do samochodu - podziękuję jednak z taką robotę.

  Tak wygląda to "dedykowane" ustawienie dla tego pojazdu. Oczekuje sygnałów których wydobycie równa się cudom, a przy opcji CAN nie działa. Podłączenie alarmu CAN KEETEC TS CAN rev 03 do Volvo V50 2007 rok

  Podłączenie alarmu CAN KEETEC TS CAN rev 03 do Volvo V50 2007 rok

  Trzeba będzie to wypruć, spakować i odesłać...
 • Poziom 23  
  Próbowałeś skontaktować się ze sprzedawcą? Co pojawia się jak klikniesz przycisk "connection points"? Jeśli jakaś konfiguracja nie jest możliwa dla danego alarmu to program nie zapisze jej do centralki tylko wyświetli komunikat. Na podłączonym alarmie wchodzisz w zakładkę status i można wtedy zobaczyć co się dzieje na wejściach i wyjściach centralki.
 • Poziom 17  
  Witam.

  Nie, jeszcze nie kontaktowałem się ze sprzedawcą. Chwilowo początek urlopu mnie "przygniótł". Wymontowałem alarm z wozu i testowałem na biurku. W trybie analogowym się uzbraja, gra i buczy. Podłączywszy go pod komputer jest pełen podgląd wejść i wyjść. W analogu jest wszystko w 100% OK

  W samochodzie podłączywszy go do sieci CAN, w programie producenta mam informacje/podgląd o włączonym lub wyłączonym zapłonie, otwartych drzwiach i/lub bagażniku. Nie czyta świateł awaryjnych ani sygnału zamknięcia/otwarcia wozu. Czyli działa wybiórczo.

  Jeżeli naciskam "conection points" program przekierowuje mnie do strony producenta i wyświetla schemat połączeń (który zamieściłem powyżej). Generalnie alarm się programuje bezproblemowo lecz w moim wozie nie bangla.

  Wtyczkę dochodzącą do alarmu sprawdziłem, sygnał sieci jakiś jest tzn. 2,5/2,8V także błędne podłączenie wykluczam. Zresztą gdyby było błędne to alarm by nie czytał sygnału o włączonym zapłonie. Tak mi się wydaje. Fachowcem nie jestem. Założyłem raptem 4 alarmy w życiu. I te 4 działały.

  Cierpliwie będę drążył temat, bo trochę szkoda mojego zachodu i chciałbym żeby to ruszyło.

  Pozdrawiam
  FSOliebhaber
 • Poziom 23  
  Podłączenie alarmu CAN KEETEC TS CAN rev 03 do Volvo V50 2007 rok Mam też taki program do tych alarmów. Nie wiem czy tą samą wersję. W menu TOOLS ustaw sobie język polski, zawsze będzie łatwiej.
  W zakładce podłączenie przestaw blokadę zamknięcia/otwarcia z "analogowo typ A" na "CAN BUS". Wtedy powinien czytać sygnały zamknięcia i otwarcia auta przez CAN zamiast analogowo.
 • Poziom 1  
  Mam też alarm i nie mam oprogramowania do jego konfiguracji Jak mogę go zdobyć?