Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes CLK350 cabrio W209 - Coś kradnie prąd?

mamil 03 Aug 2019 23:14 975 14
Texa Poland
    mamil
    Level 10  
    Witam Serdecznie.
    SAM 2095451701
    Pobór 0.16 A
    Po wyjęciu bezpiecznika 9
    Pobór 0.04 A
    Czy dysponuje ktoś schematem połączeń tego modułu.
    Obwód odpowiada za działanie składanego dachu. Wszystko działa poprawnie. Procedura składania i rozkładania przebiega do końca.
    Za bezpiecznikiem 9 jest dość gruby czerwono-niebieski przewód, gniazdo 22, idący w stronę grodzi tylnej, cabrio, trudno się dalej dokopać.
    Czy SAM powinien po czasie odłączać zasilanie tego obwodu?
    Czy SAM jest modułem sterującym dachem, czy jest jeszcze dalej jakiś moduł?
    Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi.
  • Texa Poland
  • Texa Poland
    mamil
    Level 10  
    wacek.wacek wrote:
    Czy podłączałeś auto pod jakiś skaner? W wchodząc w tego SAMa w aktywowanie podzespołów można sie dowiedzieć czym jeszcze steruje.

skanowalem Delphi
    B1090 Blad komunikacji CAN z jednostka sterujaca OCP
    B1044 Terminal 30 podnapiecie mniej 10.5 V
    mamil
    Level 10  
    wacek.wacek wrote:
    Tzn że duży spadek jak na stałym plusie masz tyle. Wymieniłeś niedawno akumulator?

Tak tez myslalem.
    Ten blad jest wytlumaczalny.
    Aku, kilka razy, bylo gleboko rozladowane.
    Wlasciciel walczy z problemem od zeszlego roku. Auto malo uzywane, wiec temat sie rozciagnal w czasie.
    Ustalilem sciezke ubytku, po czym zostawilismy tematy. Awaryjnie wypinal bezpiecznik.
    W lutym wlasciciel pojechal do tutejszego ASO, ktore wystawilo fakture, nie wiem za co, bo jeszcze jej nie widzialem. Auto zre prad, tak jak zarlo.
    Teraz wlasciciel bardziej wierzy w Nasze Polskie doswiadczenie i zmysl techniczny, niz z tutejszy "profesjonalizm".
    mamil
    Level 10  
    wacek.wacek wrote:
    Ciekawe czy nie trzeba było logować tego akumulatora

Spokojnie, Mercedes to normalny producent, bynajmniej do 2010r Nie robili cerygieli z byle czego.
    Jedyne co sie dzialo po wypieciu aku to radio gubilo zapisane stacje i szyby gubily funkcje komfort, ale to troche nie na temat.
    mamil
    Level 10  
    Nowe fakty.
    Dostalem faktury za uslugi Serwisu.
    Wymienili SAM, Alarm, modul dachu i troche uszczelek, bo w bagazniku bylo mokro. Auto nadal doi akumulator, a o kwote faktury lepiej nie pytajcie, bo sam nie moge sie otrzasnac.):- o
    Dokpalem sie za pomoca Delphi do SAMa. Pokazalo, blad polaczenia z panelem gornym, to sterowanie funkcjami fotela.
    Skanowanie panelu gornego pokazalo zwarcie maty grzejnej lewego fotela i spadek napiecia.
    Jutro odlacze ogrzewanie i sprawdze pobor pradu.
    andrzejsdl
    Level 15  
    Szwagrowi w MB S220 też żarło prąd strasznie,kupił nawet nowy aku i to samo,bywał w ASO w warszawie i też chcieli wymienić pompę podciśnień i parę rzeczy,powiedziałem że by zrezygnował i dałem mu namiar na mechanika elektronika.
    Po jego oględzinach okazało się że w wlącznik opuszczania tylnej klapy robił zwarcie.Kupił gość używkę i łącznie z robotą 250 zł.
    mamil
    Level 10  
    andrzejsdl wrote:
    Szwagrowi w MB S220 też żarło prąd strasznie,kupił nawet nowy aku i to samo,bywał w ASO w warszawie i też chcieli wymienić pompę podciśnień i parę rzeczy,powiedziałem że by zrezygnował i dałem mu namiar na mechanika elektronika.
    Po jego oględzinach okazało się że w wlącznik opuszczania tylnej klapy robił zwarcie.Kupił gość używkę i łącznie z robotą 250 zł.

Tez obstawiam, ze to jakis krancowy element, nie dysponuje jednak schematami i posilkuje sie wykazam bledow i miernikiem.
    To jednak nie wiazka ogrzewania fotela. Na bank wiem, ze bezpiecznik 9 sam tyl i linia zasilania wtykiem 22, po wypieciu system dachu jest nieaktywny, tylko co dalej odpiniac i gdzie zagladac.
    mamil
    Level 10  
    Zlodziejem okazal sie czujnik deszczu. Winowajca, nie dziala od dluzszego czasu, jak zeznal wlasciciel i na dodatek kradnie prad.
    Na chwile obecna zostal odlaczony.