Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC.

03 Sie 2019 23:31 369 14
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Słuchajcie mam problem z skopiowaniem programu z LOGO 6ED1_052-1FA00-0BA0 na PC. Mam zainstalowane LOGO Soft Comfort 8.2 na Windows 7 64-bit. Chcę się połączyć przez kabel LOGO i jak na razie klapa. Kupiłem z allegro kabel do programowania sterownika PLC LOGO! SIEMENS wersja USB z optoizolacją zamiennik Siemens 6ED1 057-1AA00-0BA0 (https://allegro.pl/oferta/8-kabel-usb-do-programowania-logo-siemens-plc-8266951813?fbclid=IwAR38HpvSsmFLnAiUIcmdmmNpRT9KWZ1Qd4YEeiEQ3nzpPaONjL0GqYJ2pSQ) przez który pewnie wynikają problemy albo przez brak odpowiednich sterowników. Po podłączeniu kabla zainstalował się sterownik (Jiacheng) z dołączonej płytki CD z kablem jak w załączniku. Podczas łączenia się wyskakuje mi cały czas błąd "NIE MOŻNA UZYSKAĆ DOSTĘPU DO ADRESU IP COM3". Po podłączeniu LOGO kablem odłączyłem i podłączyłem zasilanie sterownika aby LOGO było w trybie Stop (załącznik). Próbowałem również po załączeniu zasilania i naciśnięciu jednocześnie <--- + ---> + OK aby sterownik był w trybie stop i dalej nic. Muszę jak najszybciej skopiować program z LOGO starego i zgrać na nowego 6ED1052-1FB08-0BA0. Dodam, że PC łączy się z nowym logo poprzez Ethernet bez problemu. Próbowałem również przez drugiego laptopa się połączyć z systemem Windows 7 i dalej klapa. Wyczytałem, że trzeba zainstalować sterownik CH340 ale nie wiem skąd go wziąć i jak go zainstalować. Domyślam się,że ten sterownik Jiacheng z płyty CD to CH340?

[img-0] LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC. LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC. LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC. LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 27  
    To pierwsza wersja Logo!, tam chyba trzeba na logo przełączyć się w tryb transfer, wejdź w zakładkę PC i zobacz czy nie ma takiej opcji.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 43  
  • Poziom 13  
    Rafik4 napisał:
    To pierwsza wersja Logo!, tam chyba trzeba na logo przełączyć się w tryb transfer, wejdź w zakładkę PC i zobacz czy nie ma takiej opcji.

Wchodzę w zakładkę PC i mam menu jak poniżej i dalej już nigdzie nie da się wejść.

Dodano po 4 [minuty]:

Krzysztof Kamienski napisał:
    Jaki kabel ? Z RS 232 ?

Kabel do programowania sterownika PLC LOGO! SIEMENS wersja USB z optoizolacją zamiennik Siemens 6ED1 057-1AA00-0BA0. Taki opis był na allegro. Gniazdo USB i wtyczka LOGO.
    Dokładnie taki kupiłem jak z linku poniżej.

https://allegro.pl/oferta/8-kabel-usb-do-prog...nZFRlZyMtVeBxg6fDMZfPrjEOhuYCCSWMHFHSDqMJMFJM
  • Specjalista Automatyk
    zainstalowałeś USB-driver do tego adaptera ?
  • Poziom 27  
    Aby przełączyć wcześniejsze wersje LOGO! (do serii 0BA3) z wyświetlaczem lub
    bez do trybu PC ↔ LOGO należy wykonać następujące czynności:
    1. Wyłącz zasilanie LOGO!.
    2. Usuń osłonę gniazda lub kartę pamięci, kartę bateryjną albo kartę pamięciowo-bateryjną, a następnie dołącz kabel do gniazda.
    3. Włącz zasilanie.
    LOGO! przełacza się automatycznie do trybu PC ↔ LOGO.
    Od tego momentu komputer PC może się komunikować z LOGO!
  • Poziom 13  
    andy1955 napisał:
    zainstalowałeś USB-driver do tego adaptera ?

Włożyłem płytkę CD dostarczoną z przewodem następnie podłączyłem przewód USB do laptopa i wybrałem instalację sterowników z płytki CD i zainstalował się driver jak poniżej.

Dodano po 3 [minuty]:

Rafik4 napisał:
    Aby przełączyć wcześniejsze wersje LOGO! (do serii 0BA3) z wyświetlaczem lub
    bez do trybu PC ↔ LOGO należy wykonać następujące czynności:
    1. Wyłącz zasilanie LOGO!.
    2. Usuń osłonę gniazda lub kartę pamięci, kartę bateryjną albo kartę pamięciowo-bateryjną, a następnie dołącz kabel do gniazda.
    3. Włącz zasilanie.
    LOGO! przełacza się automatycznie do trybu PC ↔ LOGO.
    Od tego momentu komputer PC może się komunikować z LOGO!

Tak i zrobiłem a LOGO przechodzi w tryb jak poniżej widać.

• Poziom 24  
    Wersje sterownika przełączasz w programie, nisko na pasku tak gdzieś po prawej stronie jest wybór wersji sterownika. Spróbuj zainstalować jakąś starszą wersje LOGO ewentualnie inne wersje sterownika np. Silicon coś w tym rodzaju.
    A cokolwiek przez program się włącza? Np. RUN, STOP?
    Spróbuj w zgodności z Windowsem XP 32bit, próbuj zmieniać ustawienia w COM.
    A Kabelek działał i przestał czy tak od nowości?
  • Poziom 13  
    elektronikq napisał:
    Wersje sterownika przełączasz w programie, nisko na pasku tak gdzieś po prawej stronie jest wybór wersji sterownika.

Zmieniałem na dwie najstarsze wersję LOGO. Może faktycznie spróbuję zmienić na wszystkie pozostałe wersje.
    elektronikq napisał:
    A Kabelek działał i przestał czy tak od nowości?

Przewód nie testowany dopiero co kupiłem.
    elektronikq napisał:
    próbuj zmieniać ustawienia w COM.

Jak myślicie co tu można zmienić aby się połączyć?
    elektronikq napisał:
    A cokolwiek przez program się włącza? Np. RUN, STOP?

RUN, STOP nie działa.
    Najgorzej, że mam ograniczony dostęp do LOGO. Muszę pojechać poza miasto i przy maszynie próbować się połączyć.
  • Poziom 43  
    wolltDE napisał:
    Najgorzej, że mam ograniczony dostęp do LOGO. Muszę pojechać poza miasto i przy maszynie próbować się połączyć.
    Weź do domu :D A w kwestii działania (programowania) tych starych LOGO! mam i używam dedykowany kabel LOGO! => RS 232 i przejściówkę USB =>serial
  • Poziom 13  
    elektronikq napisał:
    Spróbuj w zgodności z Windowsem XP 32bit, próbuj zmieniać ustawienia w COM.

Właśnie zrobiłem tak i dalej jak nic.
    Wybrałem wszystkie możliwe wersje sterownika w programie i nic nie pomogło.
    Taki jak poniżej komunikat wyskakuje:
  • Poziom 24  
    A próbowałeś innymi wersjami logo comfort? Np. 6. ja na tej wersji łączyłem się z sterownikiem 0BA0 ale przewód miałem oryginalny: logo - usb.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zainstalowałem LOGO Soft Comfort V5 i pożyczyłem oryginalny przewód 6ED1057-1AA01-0BA0 i dalej nic nie mogę się połączyć. Już myślę że uszkodzony jest port komunikacyjny w LOGO.
    LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC. LOGO Siemens 6ED1_052-1FA00-0BA0 podłączenie z PC.

Dodano po 32 [minuty]:

Zastanawiał się czy można spisać program z LOGO z wyświetlacza i napisać na nowym?

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Menadżer urządzeń widzi właściwie driver przewodu w PC.
  • Poziom 24  
    Możesz zgrać do karty pamięci. W sterowniku esc+stop-> setup, card i tam masz taki obrazek sterownika i strzałka do karty. Posprawdzaj połączenia w logo czy wtyczka jest cała.