Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik zageszczarki Hatz 1D81 sam dodaje obroty.

Arni660_22 04 Aug 2019 09:38 1716 4
    Arni660_22
    Level 9  
    Witam.
    Trafiła do mnie zageszczarka z silnikiem Hatz 1D81.
    Silnik miał pęknięty wał.
    Remont obejmował rozebranie silnika, umycie, wymiana wału panewek głównych oraz korbowodowej. Korbowodu oraz tłoku.
    Silnik odpala ale dodaje sobie sam obroty. Nie ruszam manetką podwyższenia obrotów a silnik się samoczynnie wkręca. Ale jak tylko nią ruszę do przodu (czyli prawidłowe dodanie gazu) obroty spadają i gaśnie. Działa odwrotnie jak powinien. Nie jestem specjalistą od tych silników. Dlatego bardzo proszę o podpowiedź, co mogłem zrobić nie tak. Pompa osadzona na podkładce 1.2 mm plus tak jak wskazuje oznaczenie. Widełki trafione na trzpień regulacji dawki pompy. Na sucho cały mechanizm działa prawidłowo wysterowując trzpieniem pompy tył przód. Na regulator obrotów założyłem podkładki 0.3 i 0.5 tak jak wcześniej przed awarią.

Bardzo proszę o podpowiedź. Proszę również nie pisać wiadomości typu daj mechanikowi, nie znasz się nie zabieraj za takie rzeczy. Każdy się uczy danej maszyny. Na mnie czeka ten silnik. Pozdrawiam.
    Arni660_22
    Level 9  
    Widełki na pewno trafione ponieważ pompa była montowana przed pokrywa rozrządu. Aby właśnie wyeliminować taka pomyłkę. Lewo prawo tez nie pomaga. Zwłaszcza że przed demontazem zrobiłem znaki na pompie i na bloku. A mogą byc przyczyną sprężynki? Albo regulator obrotów? Możliwe że podczas domentazu koła żebatego wału korbowego przykrzywilem jakiś element tego mechanizmu?
    Arni660_22
    Level 9  
    Praca w za wysokiej temperaturze
    Chłopaki też nie uznawali rozgrzewania oleju przed pracą wszystko się nałożyło. Już wymieniłem wszystkie zatarte elementy. Silnik odpala tylko nie mogę sobie poradzić z układem regulacji obrotów.