Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gazowa i piekarnik gazowy do zabudowy

04 Sie 2019 11:53 456 2
  • Poziom 3  
    Dzień dobry.
    Szukam zestawu pod gaz do zabudowy, płyta i piekarnik. Szerokość 60cm.
    Jeżeli chodzi o płytę to wybór jest ogromny. Interesuje mnie z czarnym szkłem pod palnikami. Jakiś konkretny model ktoś poleci? Czy kierować się bardziej markami? Czegoś unikać?

Piekarników gazowych do zabudowy za dużo nie ma. Trzeba wybrać między:
    Hotpoint-Ariston GA2 124 IX HA
    Candy FLG202/1N, FLG202/1W i FLG203-1X
    Jest jeszcze Smeg ale ponad 3tys za piekarnik to trochę przesada.
    Co wybrać z tych modeli?

Chce piekarnik gazowy ze względu na fakt, że opłatę za gaz mam stałą i wliczoną w cenę czynszu. Jest to kwota rzędu 10zł od osoby zameldowanej.

Budżetu nie określam, byle w granicy zdrowego rozsądku.
  • Poziom 16  
    Tak powiem mam wszystkie 3 :) Candy plasuje się na 3 miejscu, na 2 Freggia, a na 1 Hotpoint.
    Pierwsze 2 piekarniki są mega bezpieczne, aż do przesady, potrafią zgasnąć po minucie od odpalenia, działa w nich system podobny do komparatora, 2 czujniki kapilarne muszą mieć tą samą temperaturę na górze i dole piekarnika inaczej, ponowny rozruch, we Freggi wentylator do chłodzenia pudła, dość szybko się załącza i długo buczy po zakończonym pieczeniu, obecnie mam hotpointa i jest najlepszy.
    We wszystkich piekarnikach można spokojnie przezbrajać na rodzaje gazu ale tylko Hotpoint daje zestaw dysz do wszystkiego, podłączenie na 1/2, również każdy ma dołączane kolanko pod wąż uniwersalny do gazu. Smega oglądałem w sklepie, te same bebechy gazowe co Freggia w ładniejszym pudełku z grillem elektrycznym, no i wiatraczek...
  • Poziom 3  
    DJ_KLIMA napisał:
    Tak powiem mam wszystkie 3 :)

O Freggi nic nie pisałem. Ale raczej odpada, nie ładna.
    Hotpoint-Ariston też odpada przez uchwyt - jest na całej długości, a piekarnik będzie zaraz koło szafki narożnej i drzwiczek się nie da przez to otworzyć do końca. Chyba nie ma sensu na skracanie uchwytu czy szukanie takiego pod wymiar trochę krótszego.
    Zostaje coś z Candy, FLG202 od FLG203 się czymś różnią?

Jaką płytę wybrać? Do ok. 800zł. Samsung mi się podoba. Co sądzicie?