Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektryczne siedzenia z samochodu do domu - BMW 3 series e46

04 Sie 2019 12:02 189 1
  • Poziom 3  
    Cześć.

Moje leciwe już krzesło ostatnimi czasy zaczęło mnie irytować swoim brakiem wygody. Postanowiłem kupić sobie fotel przed komputer. Zacząłem od tych "gamingowych", a od nich przekierowali mnie do tych biurowych z wyższej półki. Wiele osób polecało MARKUS z Ikei, ale jego cena mnie troszeczkę przerosła :D

Dlatego szukałem tańszej alternatywy, i wybór padł na własnoręcznie skonstruowany fotel, zbudowany z podstawy i fotela.

Ale jednak, chciałem żeby posiadał ten fotel coś więcej, czymś się wyróżniał. Dlatego kupiłem fotel z BMW E46, bo miał elektryczną regulację.

I to są moje obecne części których użyję do składania.

Fotel - 50zł
    Podstawa - 55zł
    Płyta wiórowa i śruby - 15zł

oraz... coś czym zasilę ten fotel.

No właśnie. Czym i jak? Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o elektrykę więc proszę o pomoc tutaj :D
  • Poziom 26  
    Najlepiej akumulatorem 12V, może być jakiś ze szrotu bo przecież regulować go będziesz raz na jakiś czas. Trzeba go będzie tylko od czasu do czasu podładować - i pamiętaj o bezpieczniku. Alternatywnie zasilaczem 12V, tylko potrzebujesz wiedzieć ile energii zużywa fotel w trakcie pracy. Podłącz go pod akumulator, wepnij amperomierz w szereg i siedząc na fotelu reguluj go obserwując pobór prądu. Pomnóż maksymalny odczytany wynik przez dwa i masz podane zapotrzebowanie :)