Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mastercook future KGE 3490X - Piekarnik działa, brak reakcji zegarów.

04 Sie 2019 17:43 348 4
  • Poziom 2  
    Kuchenka gazowo-elektryczna Mastercook future. Wszystkie funkcję piekarnika działają, choć brak reakcji zegara, po wymianie zegara na nowy jest ten sam problem. Napięcie sprawdzone, przekaźnik zegara daje informację na funkcyjny, lecz nawet przy nowym zegarze brak jakich kolwiek oznak życia. Totalna zagadka, spotkał się już ktoś z taką sytuacją?
  • Specjalista AGD
    Po jakiego grzyba takie wielkie pliki. Podobna jakość będzie przy 200kB/plik.
    Najprostrzy zegar tam siedzi. Tylko zasilanie i jeden przekaźnik. Jeśli zasilanie zegar dostaje, to musi świecić. Te zegary usterki mają po latach i to głównie,że nie załączają grzania lub resetuje się godzina.
    Zmierz zasilanie (cw/cw + nb/nb).
  • Poziom 2  
    Kolego dziękuję za odpowiedź, pełen szacunek dla Ciebie. Jestem laikiem i cały czas się uczę, przekaż mi proszę informację co dokładnie mam zmierzyć i gdzie. Czy to napięcie czy zmierzyć multimetrem jakieś inne parametry? Dziś założyłem konto na elektroda i zdjęcia robiłem bez konwersji. Pomóż bo stoję w miejscu. Te wskazówki to na zegarze mierzyc, piny?
  • Specjalista AGD
    Serb34 napisał:
    Kolego dziękuję za odpowiedź, pełen szacunek dla Ciebie. Jestem laikiem i cały czas się uczę, przekaż mi proszę informację co dokładnie mam zmierzyć i gdzie. Czy to napięcie czy zmierzyć multimetrem jakieś inne parametry? Dziś założyłem konto na elektroda i zdjęcia robiłem bez konwersji. Pomóż bo stoję w miejscu. Te wskazówki to na zegarze mierzyc, piny?

Miernik na funkcji mierzenia napięcia AC 750 (chyba, że automat masz). Powinno być ok. 230VAC.
    Uważaj bo tam wszędzie jest napięcie i łatwo przez nieuwagę gdzieś dotknąć elementu pod napięciem.
  • Poziom 2  
    Okazało się że nowy zegar miał zimnego luta stąd brak wyświetleń na zegarze. Tema zamknięty