Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera IP Wi-Fi 360 Home Secure w Windows

04 Aug 2019 22:02 9444 18
  • Level 10  
    A więc mam taki problem, kupiłem sobie tą kamerkę: Kamera IP Wi-Fi 360 Home Secure ([url=]https://www.hykker.com/sprzet-rtv/domowa-kamera-ip-360-home-secure/[/url]), po otwarciu pudełka zgodnie z instrukcją nie znalazłem nic na temat możliwości podglądu obrazu na komputerze z Windows, rozpocząłem poszukiwania w necie, doczytałem się, że niema takiej opcji.
    Nie dało mi to spokoju, zauważyłem jednak na spocie, że widzę tą kamerkę a ona wskazuje mi stronę z IP do otwarcia, otwarłem, niestety padł komunikat, że mam zbyt nową wersję przeglądarki. Używam EDGE, ale jak wiadomo w Windows 10 można znaleźć IE 11.
    Po otwarciu linku w tej przeglądarce system sobie zainstalował NETSurveillance WEB i ładnie poprosił o login i hasło, straciłem cały dzień na to, aby odkryć login i hasło, podaję info dla innych Login to po prostu "Admin", hasło jest puste lub takie jakie ustawiliśmy na smartfonie.
    Kamera IP Wi-Fi 360 Home Secure w Windows
    Pomyślałem, że może i w takim razie istnieje zwykła aplikacja która obsłuży tą kamerę, znalazłem kilkanaście, niestety żaden mi nie zadziałał.
    Może zna ktoś taką aplikację która współpracuje z w/w parametrami?
  • OptexOptex

• Level 43  
  • OptexOptex
  • Level 10  
    Opis działania apki na androida, to mam -piszę o tym w poście, w paru innych opisach znalazłem informację, że na komputerze nie da się zobaczyć podglądu. Udało mi się na podstawie adresu IP i kombinacji opisanej w pierwszym poście. Teraz szukam aplikacji dla Windowsa a nie Androida.
  • Level 10  
    Opis działania apki na androida, to mam -piszę o tym w poście, w paru innych opisach znalazłem informację, że na komputerze nie da się zobaczyć podglądu. Udało mi się na podstawie adresu IP i kombinacji opisanej w pierwszym poście. Teraz szukam aplikacji dla Windowsa a nie Androida.

Dodano po 10 [godziny] 23 [minuty]:

A więc po paru dniach poszukiwań znalazłem tą stronę:
    Link
    Pobrałem z niej:
    "Program VMS_112015 dla komputerów z systemem Windows"
    Uruchomiłem, skonfigurowałem i w końcu zobaczyłem, że wszystko mi działa.
    Aktualnie mam dostęp do kamerki z poziomu Windowsa a wszystkim opiniodawcą mówiącym o tym, że niema możliwości obsługi kamerki z poziomu Windowsa gratuluję braku cierpliwości i wprowadzaniu klientów w błąd.
  • Level 1  
    Witam,
    A czy z poziomu przeglądarki lub VMS można zmienić kierunek obrotu bo działa mi odwrotnie?
    W appce na androida jest taka opcja.
  • Level 10  
    Aktualnie tworzę witrynę w tym temacie, nie wiem czy admin za ten wpis mnie nie zablokuję bo zareklamuję tutaj moja stronę, gdyby tak było to proszę wpisać w przeglądarkę "polstronki", więcej informacji na temat działania opisanej kamery na mojej stronie:
    https://www.polstronki.pl/Sztory.php?T=Hykker
  • Level 9  
    Cześć.
    Jak tę Hykker podłączyć, bo już nie ma siły - pewnie coś źle albo wcale wykonuję ...
    Włączona krzyczy że oczekuje na konfigurację - nie widać jej w routrze (UPC Connect Box, inne urządzenia kompy dwa plus dwa fony widzi jak trzeba).

Bardzo prosze krok po kroku od wyjęcia kamerki z pudła pliss ...

Mam zainstalowane to, co podpowiadałeś na forum:
    "Program VMS_112015 dla komputerów z systemem Windows"

Pozdrawiam.

p.s.
    Ten CMS zainstalowany
  • Level 10  
    Pierwsze uruchomienie następuje z smartfona, inaczej do tej pory mi się nie udało.
  • Level 8  
    Dzięki za podrzucenie tego err.html ;)
    Znalazłem takie coś dla zainteresowanych:
    https://gist.github.com/gabonator/3d2bc36e9eb62c52742d45113126c1ba
    I już mam podgląd z linuxa na kamerkę.

Ot wystarczy użyć:
    rtsp://192.168.X.X:554/user=admin&password=*****&channel=&stream=.sdp?real_stream--rtp-caching=100
    (podstawiamy właściwe ip i hasło) i mamy podgląd z kamerki

jeśli chcemy zrobić "snapszota" to wystarczy:
    http://192.168.X.X/webcapture.jpg?user=admin&password=*****&command=snap&channel=1
    (podstawiamy właściwe ip i hasło) i mamy "zdjęcie:

Pozdrawiam ;)

EDIT:
    Podejrzewam, że można ją uruchomić grzebiąc przez telnet w konfiguracji ale że jutro zaczynam nową pracę to pobawię się dopiero na weekendzie ;)

EDIT2:
    Jakby ktoś z kolegów miał pomysł jak toto odpalić na Smart TV (nie Android TV) to z góry dzięki -> póki co wydaje mi się, że bez jakiegoś serwera który by mi to "przetłumaczył" z rtsp chyba sie nie obejdzie...
  • Level 2  
    Mam pobrane to vms ale nie umiem jej skonfigurować, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?? PLZZ

Dodano po 3 [minuty]:

ewentualnie mozna tez na komputer pobrac blue stack i w blue stacku pobrac ta samą aplikację co na telefon, ale niestety mój komputer jest za słaby na blue stacka, ale wy mozecie sprobowac

Jeżeli komuś pomogłem to mi napisz :D
  • Level 10  
    BLUE STACK nie rozwiąże problemu kilku kamer na jednym obrazie choćby byłby to jakiś super wypas z I7 i 16 GB ramu.
  • Level 2  
    ale jedna napewno
  • Level 10  
    Z pierwszym uruchomieniem kamery apka też daje radę?
  • Level 43  
    TAK. Mam 2 kamery podpięte do Hykera i jedną do XMEye.
    Do XMEye nawet szybciej się konfiguruje i szybciej się łączy.

XMEye ma fajną opcję restartu kamery w About, a nie tak jak Hyker resetu do fabrycznych.

Kamera IP Wi-Fi 360 Home Secure w Windows Kamera IP Wi-Fi 360 Home Secure w Windows

Ale dziś sprawdzę czy w app Hykera ta opcja rzeczywiście robi reset czy może to samo co firmowa, tylko źle przetłumaczone.

Szkoda że nie ma opcji wymuszenia trybu Nocnego z IR (czarno biały).
  • Level 10  
    Nie chodzi mi o reset za pomocą apki.
    Chodzi mi o to czy apka zobaczy kamerkę po resecie kamerki za pomocą szpileczki.
  • Level 43  
    TAK, ta 3 kamera po wyjęciu z pudełka była tylko podłączana do XMEye.

Ale zaraz sprawdzę ponownie.

Dodano po 11 [minuty]:

Bez problemowo, po resecie robisz :
    + WiFi config i znajduje (duużo szybciej niż Hykker)