Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Systemy wizyjne z AI z preinstalowanymi algorytmami

ghost666 04 Sie 2019 23:53 297 0
 • Systemy wizyjne z AI z preinstalowanymi algorytmami
  Firma DFRobot zaprezentowała HuskyLens. Jest to przyjazny dla użytkownika, czujnik wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI). Posiada on ma wbudowane potężne algorytmy uczenia maszynowego. Wstępnie zainstalowane w systemie algorytmy umożliwiają rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie obiektów, śledzenie obiektów, śledzenie linii, wykrywanie kolorów oraz na wykrywanie tagów. Twarze można wykrywać w wideo o prędkości 30 klatek na sekundę.

  Przełączanie między różnymi algorytmami jest łatwe i opiera się na jednym kliknięciu. Użytkownicy nie muszą rozumieć stosowanych algorytmów, dzięki czemu urządzenie to pozwala na oszczędzanie czasu tak doświadczonym twórcom, którzy wiedzą jak działają tego rodzaju algorytmy i potrafią je odpowiednio implementować i konfigurować, jak i hobbystom i amatorom, którzy tej wiedzy nie posiadają.

  Kamera z czujnikiem wizyjnym HuskeyLens AI poprawia swoje osiągi dzięki powtarzaniu; uczenie się nowych obiektów, twarzy i kolorów możliwe jest za jednym kliknięciem. System może nauczyć się rozpoznawania celu z różnych perspektyw i punktów widzenia, po prostu przytrzymując przycisk w module. HuskyLens jest kompatybilny z mikrokontrolerami i systemami takimi jak Arduino, Raspberry Pi, LattePanda i micro:bit. Zestaw HuskyLens AI jest dostępny teraz poprzez portal KickStarter, gdzie rozpoczęła się jego kampania crowdfundingowa - Link - na moment pisania tego newsa, do końca kampanii pozostały 33 dni, a już zebrano 200% założonej kwoty.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/ai-vision-sensor-comes-with-pre-installed-algorithms

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.