Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ESAM6600 - ciemny wyświetlacz

05 Sie 2019 16:29 258 1
  • Poziom 4  
    Kupiłem jakiś czas temu bardzo tanio ekspres DeLonghi Primadonna ESAM6600. Pod względem technicznym doprowadziłem go do stanu wręcz idealnego, kawa jest super. Natomiast jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju. Wyświetlacz jest na tyle ciemny, że w świetle dziennym trzeba się dobrze przyjrzeć. Na zdjęciu aparat podbił trochę jasność. W rzeczywistości wygląda gorzej. Nie posiada martwych pikseli, wszystkie komunikaty wyświetlane są prawidłowo. Istnieje sposób regulacji jasności wyświetlacza? Ewentualnie jak mógłbym spróbować zdiagnozować usterkę? Na 100% nie powinien być tak ciemno.
    Dzięki z góry!
    Ekspres DeLonghi ESAM6600 - ciemny wyświetlacz
  • Poziom 25  
    Najprawdopodobniej pada podświetlanie LCD, ale bywa, że też napięcie jest zaniżone lecz trzeba by było to sprawdzić i pomierzyć. Jakiś czas temu wymieniałem diody od podświetlania w podobnym wyświetlaczu 4x16. Nowy moduł do tego ekspresu kosztuje ponad 400zł. więc naprawa się opłaci. Jak kolega chce to mogę koledze zajrzeć do tego podświetlania, tylko trzeba by było wymontować go i wysłać do mnie. Jak kolega zainteresowany, to zapraszam na priv. Pozdrawiam