Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONEL CMP401 - Rozładowywanie baterii

05 Sie 2019 16:44 57 2
 • Poziom 26  
  Witam,


  Posiadam miernik cęgowy CMP401 firmy SONEL. I bardzo mnie irytuje ciągłe rozładowywanie baterii. Objawia się to tym iż ów miernik ma lampkę sygnalizującą wykrywanie zmiennego pola elektromagnetycznego na cęgach. Lampka ta miga nawet gdy miernik jest wyłączony przez co zużywa ono baterię. Mam pytanie czy może ktoś z forum próbował kiedyś odłączyć tą lampkę tak aby nie zużywała prądu z baterii. A może inny patent na ten miernik tak aby bateria działała dłużej. Za sugestie będę wdzięczny. Zastanawiałem się nad wyłącznikiem odłączającym zasilanie bezpośrednio od baterii.
 • Poziom 29  
  Jak nie masz gwarancji to kup maly włącznik kołymskowy i zamontuj. Podobny problem miałem też z testerem częstotliwości pilotow radiowych. Po zamo towaniu kołyski bateria nie pada po kilku dniach.
 • Poziom 26  
  Witam,

  Też tak myślałem ale miernik czasami wykorzystuję w pomiarach kontrolnych i mam coroczną kalibrację. Może zwrócę się do serwisu czy nie mogli by mi wyłączyć tej zbędnej funkcji - całkowicie nieprzydatnej. Tak aby następnym razem przeszedł kalibrację.