Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV maksymalnie 50 cali, 1400-1700 zł.

05 Sie 2019 18:43 249 11
  • Poziom 6  
    Witam!
    Szukam telewizora do maksymalnie 1700 zł i 50 cali. Przyznam, że nie jestem zbyt zorientowany w tematach telewizorów, bo swój ostatni TV kupowałem dość dawno temu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Niewielkie, jest to mały pokój w granicach 6x6m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 metry.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ekranu.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W godzinach porannych słońce będzie padać przez okna bezpośrednio na telewizor.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LK30
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, nie bardzo wiem co jeszcze mógłby posiadać :)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Orange.
    10 .Jakie urządzenia? dekoder Orange, Playstation 4 Slim.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Myślę że w granicach 4 godzin dziennie.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie sport, ale często będe korzystać z Netflixa.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej tylko Youtube.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać w gry, ale raczej niecodziennie i na pewno nie dłużej niż 2 godziny dziennie.
    16. Preferencje co do marki? Nie mam żadnych.
    17. Preferencje co do wielkości? Telewizor musi mieć maksymalnie 50 cali. Wynika to z ograniczonej przestrzeni pomiędzy meblami.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Od godziny 16, do wieczora. Na pewno nie wcześniej.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślałem o przedziale 1400-1700 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Około 7-8 lat.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
  • sprzedawca - konsultant
    Masz extra 50dp660 za za 1650 zł - masz wszystko co potrzebujesz i pakiet gratisów do niego.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    LG 50UK6500 - optymalny wybór.
    Wysoki kontrast, dobra czerń, matryca VA, dobry Smart tv, niski Input lag do konsoli.
  • Poziom 6  
    Dzięki Panowie za szybką pomoc, nie ma się co chyba zbytnio rozwodzić. Wezmę LG 50UK6500.
  • Poziom 16  
    Podłącze się pod pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy polecanym 50uk6500 a 50dp660?
  • Moderator RTV Co kupić
    Technicznie to podobne tv na matrycy VA i 60Hz.
    TCL ma lepsze pokrycie barwowe, LG ma lepszy input lag, lepszy upłynniacz obrazu (w TCL ta funkcja nie działa), głośniki minimalnie lepsze w LG.
    Jasność matryc podobna, kontrast tez.

TCL ma system Android TV , a LG WebOs.
    TCL ma zdecydowanie lepsze mulitimedia, większe możliwości, Kodi 18, MxPlayer lepszy dźwięk, lepsze wykonanie, obsługa głosem.
  • Poziom 16  
    Przeglądając tematy zauważyłem jeszcze, że polecany jest LG 50UK6950. Czym on się różni od LG 50UK6500? Dostępność 6950 stacjonarnie jest o wiele lepsza.
  • Poziom 16  
    Poza tym żadnych różnic nie ma? W internecie aktualnie 6500 najtaniej można kupić za 1750. 6950 w Media Expert jest za 1800, więc bardziej opłacalne wychodzi kupno tego z pilotem Magic Remote.
    Sprawdź co może Kodi 18- że masz za darmo tysiące filmów w jakości HD po Polsku. Tylko telewizory z Androidem dają Ci takie możliwości.