Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST

suchejro 07 Sie 2019 20:12 1401 62
    Robert B
    Poziom 43  
    @suchejro ponieważ nikt jeszcze o to nie pytał, to ja poproszę SMART dysków.

Dodatkowo
    suchejro napisał:
    Do tego wyskoczył komunikat o braku miejsca na C

Pokaż jeszcze raz screen z WinDirStat, ale bez tej kolorowej mapy (z której g... widać), tylko listę posortowaną według rozmiaru.
    suchejro
    Poziom 13  
    O to chodziło z WinDirStat?

Ogólnie to współczuję ludziom którzy nie widzą zagrożenia śledzeniem przez takie to a takie służby, organizacje, żałosne tzw "media społecznościowe" itd. czy to tak ciężkie do wyobrażenia sobie z czym to się wiąże? I nie to jest tematem, chcę wiedzieć które narzędzia zapewniają jak największą anonimowość, prywatność itd. Oczywiście tylko da się to ograniczyć, ale nawet to dobre bo nie chcę żeby jakiś cudak zza wschodniej granicy albo zza oceanu mnie obserwował.

A co z systemopodobnym tworem zwanym potocznie windą, miał wrócić do poprzednich ustawień automatycznie, chodzi mi o to co wyłączyłem w menedżerze zadań, oczywiście systemopodobny twór tego nie zrobił, o czym zapewnia właściciel tego czegoś w swojej instrukcji dotyczącej czystego startu, więc nie wiem teraz co warto włączyć a co nie. W załączniku widać kilka pozycji, które uruchomić?

Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST
    Robert B
    Poziom 43  
    A gdzie SMART?
    Wyczyść foldery TEMP w Windows i Users.

suchejro napisał:
    Ogólnie to współczuję ludziom którzy nie widzą zagrożenia śledzeniem przez takie to a takie służby, organizacje, żałosne tzw "media społecznościowe" itd. czy to tak ciężkie do wyobrażenia sobie z czym to się wiąże? I nie to jest tematem, chcę wiedzieć które narzędzia zapewniają jak największą anonimowość, prywatność itd. Oczywiście tylko da się to ograniczyć, ale nawet to dobre bo nie chcę żeby jakiś cudak zza wschodniej granicy albo zza oceanu mnie obserwował.

A smartfona masz? No to sobie poczytaj :lol:
    https://niebezpiecznik.pl/post/pracownicy-goo...k-ludzie-kupuja-narkotyki-lub-uprawiaja-seks/
    suchejro
    Poziom 13  
    Usunąłem z temp w Windows, ale w Użytkownicy z temp nie bardzo chyba mogę bo jest sporo rzeczy potrzebnych dla gier itp. No i czy ma być TEMP czy temp, bo u mnie są tylko małymi literami.

A odnośnie śledzenia, to wiem że jesteśmy podsłuchiwani, namierzani, nagrywani, pobierane są nasze próbki głosu, zdjęcia twarzy itp na każdym kroku, słucha nas masa służb i to nie tylko polskich, słucha i podgląda nas nasz telefon, telewizor, komputer, kamery na każdym kroku i nie tylko. Już lata temu jak pisałem czasem w tych tematach to wyśmiewano mnie jako paranoika a przecież to nie tajemnica i można znaleźć sporo informacji na ten temat w gazetach, w internecie na oficjalnych stronach itd. A jak napisałem o tym, że np lata temu zainstalowano w Polsce w rozdzielniach poczty specjalne izraelskie skanery które skanują dane nadawcy, odbiorcy, treść listu i charakter pisma i zapisują wszystko na serwerach, to polecano mi wizytę u psychiatry. A nie była to wiedza tajemna, bo były o tym informacje w artykułach w prasie. Jak dwa lata temu gdzieś napisałem o tym, że urzędy skarbowe zbierają od dawna próbki głosu polskich obywateli, to spadła lawina wpisów o tym że jestem nienormalny :) A te informacje są ogólnodostępne. To pokazuje jak ludzie są ograniczeni umysłowo, jakimi są idiotami pisząc "a co mnie obchodzi, że ktoś mnie podsłuchuje, nie jestem przestępcą". Nie potrafią przewidzieć konsekwencji tego typu działań.
    Tak dla leniwych, wystarczy oglądać czasem telewizję, nie musi być w tv smart :), dość często są filmy dokumentalne, śledztwa dziennikarskie itp pokazujące wyraźnie, że te wszystkie kamery, mikrofony i cała reszta zabezpieczeń "służąca dla naszego bezpieczeństwa", nie ma tak na prawdę z tym nic wspólnego. W jednym z tych programów pokazano np park z drzewkami i alejkami, zwykły park raczej mały gdzieś na terenie miasta, dosłownie naszpikowany kamerami z mikrofonami. Jak i całe miasto. kto był np w Londynie to wie o czym mówię. Ale Londyn to tylko przykład miasta naszpikowanego kamerami bo rzecz miała miejsce w Wiedniu, Amsterdamie itd, nie pamiętam teraz gdzie był dokładnie ten park, ale to nie ma znaczenia. Otóż odnotowywano tam przypadki morderstw, o jednym przypadku szczególnie mówiono bo było to morderstwo połączone z długotrwającym znęcaniem się nad ofiarą, torturowano ją kilka godzin wg fachowców i potwierdzały to ślady na ciele o w miejscu przestępstwa. Kamery i mikrofony nic nie zarejestrowały. Ale za to zarejestrowały kogoś kto rozmawiał z kimś o sprawach antyrządowych i wywalono go z pracy, kogoś innego kto był na zwolnieniu a opowiadał, że był na nartach i inne tego typu sprawy.
    A nawet jak wyjdą sprawy różnego rodzaju, jak chociażby próba zamordowania jednego z wiceministrów przy pomocy izraelskiego gazu powodującego zawał serca, albo seria "seryjnego piątkowego samobójcy", to czy komukolwiek spada włos z głowy? Sprawa jest przykryta parasolem odpowiednich służb, nie tylko polskich. Przecież takich spraw jest masa, giną w natłoku kolejnych. Mordowano polityków, policjantów prowadzących "niewygodne" śledztwa, biznesmenów itp. Ale w tym wszystkim najgorsze i najgoźniejsze zarazem jest to, że nie wykrywa się sprawców.

A z tego co podałeś, to bardziej martwi to
    https://niebezpiecznik.pl/post/wojskowa-zabawka-do-przechwytywania-gsm-wi-fi-i-innych/

Ale to szczególnie jest niebezpieczne
    https://niebezpiecznik.pl/post/jak-namierzyc-lokalizacje-dowolnego-telefonu-komorkowego/

strach pomyśleć do czego to może posłużyć w połączeniu z kilkoma innymi technikami.
    Ogólnie znane techniki biometryczne, wszelkie skanery wszystkiego co każdy człowiek robi, jak wygląda, co kupuje i je, jak się ubiera, z kim się spotyka gdzie i kiedy, jego głos, DNA, unikalny sposób pisania w komputerze czy telefonie, siatkówka, odciski palców itp itd ... jest tego masa. Ale raczej zadaj sobie pytanie - komu to służy i do czego? Wnioski nie napawają optymizmem.

Wracając do tematu, Więc czego warto używać żeby nie dawać się namierzać, podsłuchiwać itp? Bo skoro narzędzia powszechnie stosowane są be, to co jest dobre i gdzie szukać źródeł informacji?

Jaką mam pewność, że mam teraz czysty komputer? Wciąż nie wiem co było przyczyną problemów, ktoś kto mi podsuwał jak usunąć infekcję jest to w stanie powiedzieć? Czym sprawdzić komputer żeby mieć pewność, że jest czysty?
    Robert B
    Poziom 43  
    Kłaniają się podstawy działania systemów operacyjnych. W nazwach plików czy folderów wielkość liter jest obojętna.
    Ten w Users też opróżnij, bo pliki są jedynie potrzebne w trakcie działania programu. Jeżeli plik jest w użyciu, to nie da się usunąć.
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Nie masz i nie miales infekcji, wiec o co pytasz? Problem powodowal Comodo i tyle. Po co dalej ciagniesz ten watek? Nie chcesz zeby Cie "sledzili" to odlacz komputer od internetu i schowaj w szafie.
    Robert B
    Poziom 43  
    Telefon też, bo to ZUO :lol:

@suchejro
    Robert B napisał:
    A gdzie SMART?

Doczekamy się wreszcie??
    suchejro
    Poziom 13  
    Musiały być wirusy, trojany, programy anty wariowały i usuwałem, ale co to teraz już za późno po usunięciu programów antyvir.

Oj, zapomniałem o SMART, oczywiście jest.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, na tej partycji której nie udawało się oczyścić i formatować czyli F, było 2,5GB czegoś. Co dziwne, AOMEI też nie mógł tego zrobić. Uaktualniłem AOMEI i rozszerzyłem partycję C korzystając z partycji F właśnie. Nie mogłem jej wyczyścić AOMEI bo to opcja w wersji płatnej, ale formatowałem tym programem, formatowałem też narzędziem systemowym. Ale uwaga - na F przez rozszerzeniem C było 2,5GB licho wie czego, na C przed rozszerzeniem 1GB wolnego miejsca. Po procedurze rozszerzenia C o 7GB korzystając z F, na C pojawiło się 5,5GB wolnego miejsca a nie oczekiwane 8GB! Czyli jakby przeniosło część tego czegoś z F na C. Tym bardziej, że po tym na F zostało 99MB czegoś czego nie było widać, we Właściwościach 99MB zajęte, po wejściu w partycję nic nie było. Wkurzyłem się, korzystając z AOMEI usunąłem partycję, później scaliłem wolne miejsce z C i teraz mam sporo wolnego miejsca którego nie chcę tracić programami zapychającymi C.

Ale jedno mnie zastanawia, skąd tak duże nieznane pliki w C w WinDirStat?
    I druga sprawa, w Komputer-Dysk lokalny C-Użytkownicy-Publiczne są jakieś logi, czy to normalne?
    Trzecia sprawa, kilka małych partycji na dysku, czy wszystkie powinny tu się znajdować?

Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST Wirusy w zdjęciu, proszę o sprawdzenie logów FRST
    Robert B
    Poziom 43  
    Dysk jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

Zamiast AOMEI używaj darmowego MiniTool Partition Wizard, który ma większe i skuteczniejsze możliwości operacji na partycjach.
    https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

suchejro napisał:
    Ale jedno mnie zastanawia, skąd tak duże nieznane pliki w C w WinDirStat?

Pokaż je.

suchejro napisał:
    I druga sprawa, w Komputer-Dysk lokalny C-Użytkownicy-Publiczne są jakieś logi, czy to normalne?

Również je pokaż, bo wróżką nie jestem.

suchejro napisał:
    Trzecia sprawa, kilka małych partycji na dysku, czy wszystkie powinny tu się znajdować?

Jak wyżej.
    suchejro
    Poziom 13  
    Na ostatnim wycinku powyżej. Trzy partycje po 100MB itp.
    Robert B
    Poziom 43  
    A jak je widać z Zarządzaniu dyskami i co z resztą moich pytań?
    suchejro
    Poziom 13  
    Pytanie na szybko, czy jest jakiś wirus, bo jeśli dobrze pamiętam to jest, który kradnie dane logowania z przeglądarek i zamienia hasła itp? Pytam, bo logowałem się na stronie banku, w poczcie, i teraz próbowałem znowu zalogować się na stronie banku i nie mogę. niezgodność loginu i hasła. I co ciekawe, z pocztą to samo.
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Moze masz wlaczony capslock lub uszkodzona klawiature?
    linuks
    Spec od komputerów
    Do banku to najlepiej loguj z live startując komputer z pena.
    Tu masz napisane jak zrobić takiego pena. Logowanie do banku z windowsa to proszenie się o kłopoty.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18095328#18095328
    Od lat do banku i do wrażliwych serwisów loguje z pena mimo że pracuję na linuksie a nie na windowsie.
    A taki pen się przyda do odzyskiwania danych w sytuacji gdy windows się uszkodzi i nie będzie się chciał uruchomić.
    Pozdrawiam
    suchejro
    Poziom 13  
    Czyli przez żadne VPN, TOR itp? To jedyny bezpieczny sposób jaki podałeś LINUKS? O przelewy się nie boję bo przychodzi kod na mój telefon sms'em z banku, ale płatności przy użyciu numeru karty i trzycyfrowego kodu z tyłu karty... jak ktoś przechwyci te numery to może płacić do oporu w internecie. Źle to jest zrobione. No i możliwość przechwycenia danych logowania, stąd też mam zawsze paczkę zabezpieczeń, poruszałem to wcześniej. Do zwykłego przeglądania nie jest potrzebne może, ale jak już wykorzystuje się komputer do logowania w banku itp, to zawsze coś jest co zabezpiecza. Może nie w 100%, ale chyba większość prób jest w stanie zablokować?
    Efektem działania w moim komputerze jest to, że teraz mam ESET ale nie mam zapory. Pytałem która będzie dobra z ESET i do windows 8, ale nikt nie podał żadnej odpowiedzi. Jak próbowałem zainstalować Comodo Firewall, to wyskoczyło okno ESET pokazujące, że jest infekcja w zaporze, zprawdziłem w intenecie i to jakiś syf jest ten Win32/FusionCore.AR . Pobrałem plik instalacyjny zapory z dobreprogramy.pl, więc chyba nie pochodzi od nich i była w komputerze i próbuje dostać się wszędzie, czy inaczej to działa? Zrzut poniżej.

Dzisiaj przy pierwszym uruchomieniu komputera pojawił się komunikat od ESET, że włożona jest płyta DVD do napędu - dysku D ... którego nie ma w komputerze. Jest C,E, ale nie D które jest tylko jakimś wirtualnym napędem modemu Huawei który służy do internetu Orange. Przeskanowałem, nie wiem co mam myśleć, efekt na dole w załączniku. Znowu dziwne rzeczy mi się dzieją w komputerze i nie wiem czy to wirus, włamanie itp.Najbardziej mnie martwi sprawa banku i konta email.
    Nie chcę instalować 10 bo ponoć przejście z 8 na 10 jest bolesne, dużo można stracić itp. Trochę poczytałem w necie. Do tego jako najbardziej szpiegujący system zupełnie mi nie odpowiada. A ponoć 8 najmniej szpiegujący, ma jakieś wady ale przyzwyczaiłem się i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić. Coś jest nie tak w systemie, którymi narzędziami próbować to wykryć?
    Robert B
    Poziom 43  
    suchejro napisał:
    dobreprogramy.pl

Nigdy nie pobieraj od pośredników tylko bezpośrednio od producenta oprogramowania!
    Dobreprogramy znane są z doczepiania różnego syfu do swoich downloaderów!
    Nozownik
    Poziom 18  
    suchejro napisał:
    O przelewy się nie boję bo przychodzi kod na mój telefon sms'em z banku

duplikat karty SIM i co Ci po Twoim SMS-ie jak pójdzie na inny telefon?
    suchejro napisał:
    próbowałem zainstalować Comodo Firewall

uparty jesteś ;-)
    suchejro
    Poziom 13  
    nie, nie jestem uparty, wybrałem tylko program który zajął pierwsze miejsce pod względem pobrań i opinii. A który firewall będzie dobry dla mnie, wciąż nie wiem. Część z nich jest razem z antywirusem, mam już ESET na miesiąc żeby zastanowić się czy go chcę na stałe. Ale np darmowy polecana zapora ZoneAlarm jest razem z antywirusem. I wciąż nie wiem co dalej z tym fantem. nie ma w internecie jakiejś fachowej stronki z informacjami o oprogramowaniu antywirusowym, firewall'ach itp? testy itp? Bo jakoś nie mogę trafić, tylko rankimgi portali komputerowych, artykuły z listą 10 najlepszych, czyli pewnie tych którzy podpłacili żeby znaleźć się w tej grupie itp.

Wiem o duplikatach SIM, ale to chyba robią żeby wyczyścić konta gdzie jest więcej kasy, nie będą sobie zawracać głowy groszami bo nie warto chyba jak sądzę. Dla ruskich, chińskich itd hakerów to raczej nie jest opłacalne, tak? No i chyba jakiś sposób na zrobienie duplikatu jest praco/czasochłonny? Z tego co wiem, to robią to fizycznie tj w salonie operatora pozyskują duplikat karty SIM przy pomocy fałszywych dokumentów, albo mając dostęp do telefonu ofiary. Słyszałem/czytałem kiedyś o tym jak sczytali telefon ofiary kradnąc go z kieszeni marynarki w czasie kiedy jadła obiad w restauracji, podrzucili do kieszeni i ofiara nie zauważyła tego bo marynarka wisiała na oparciu krzesła. A co później to wiadomo. Ale to już są działania zakrojone na większą skalę, grupa specjalistów to robi i wiedzą po co bo ten ktoś ma prawdziwe pieniądze. Z drugiej strony to dla mnie ryzykowne, na ich miejscu nie okradałbym ludzi mających duże pieniądze bo mogą się wkurzyć i stać ich na kontratak który może zakończyć się złodziejami w betonowych butach na dnie Moskwy, Wołgi czy nawet Wisły. Ale też nie musi tak być. Bo często co hakerzy to służby specjalne byłe lub obecne w danym kraju. Ogólnie temat rzeka.
    Nozownik
    Poziom 18  
    Tomequ123 napisał:

suchejro napisał:
    Ale wciąż nie mam zapory, która jest dobra?

Windows Defender ma.

suchejro
    Poziom 13  
    Tym razem inna poczta zgłasza problemy, chciałem coś napisać z innej poczty niż ta zablokowana tj z wp, bo tamta to proton. I jak chciałem coś napisać to wyskoczył komunikat - w załączniku, z 20 razy był kod captcha i w końcu pojawiło się kolejne okno z możliwością skorzystania z pomocy wp.pl
    Co jest do licha? Żadne skanowanie nic nie pokazuje.
    nomudrek
    Poziom 33  
    Podczas instalowania Comodo należy uważać ponieważ są to w sumie trzy programy firewall, antywirus oraz piaskownica, a dobreprogramy słyną z tego, że trzeba uważać ściągając od nich programy. Na wychwycenie próby instalowania niechcianego oprogramowania jest mała aplikacja Unchecky czuwająca i blokująca zbędne dodatki, na które nie wyraziliśmy zgody.
    https://unchecky.com/
    Janusz_kk
    Poziom 27  
    Pierniczysz jak potłuczony, na dobrych programach po prawej masz zawsze linki bezpośrednie, więc sprawdzaj zanim napiszesz "mądrości".
    ACoTam2
    Poziom 11  
    ten suchejro to jakiś pokręcony, boi się o prywatność, a używa windowsa w którym pewnie nie wyłączył głównych funkcji szpiegowskich, nie słucha uwag innych i jeszcze pobiera z dobreprogramy, pewnie z asystentem który pobierze mu następny szkodliwy syf
    suchejro
    Poziom 13  
    Przeskanowałem pełnym skanem ESET wszystko co się dało, rezultat w załącznikach. Nie rozumiem skąd tyle uszkodzonych archiwów, skąd AVAST bo nie przypominam sobie żebym go instalował, a najgorsze, że wciąż nie mam dostępu do banku i poczty. Jest coś podejrzanego?
    Chyba jednak zablokuję dostęp do bankowości internetowej bo nie mam odpowiedzi z banku w sprawie tych problemów.
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Myślisz, że jak będziesz bezmyślnie skanował kolejnym programem to coś się nagle pojawi? Mylisz się! Będziesz ciągnął wątek w nieskończoność i wymyślał kolejne problemy, których nie ma.

> Chyba jednak zablokuję dostęp do bankowości internetowej bo nie mam odpowiedzi z banku w sprawie tych problemów.

Pewnie też już mieli dosyć...

Zablokowali Ci dostęp bo pewnie logowałeś się co chwile z różnych przeglądarek lub robiłeś jakieś inne dziwne rzeczy. Ewentualnie, któryś z programów coś blokował i stąd problemy z pocztą. Wszystko jest możliwe, widząc to co piszesz.
    Tomequ123
    Poziom 43  
    suchejro napisał:
    skąd AVAST bo nie przypominam sobie żebym go instalował

Pobiera i instaluje się z dobrychprogramów podczas instalowania (chyba) każdego oprogramowania od nich.
    Można trafić też na mcafee i parę innych niezbyt potrzebnych, często szkodliwych programów (iobit głównie).
    Robert B
    Poziom 43  
    Instalator Avasta pobiera się bezpośrednio od producenta!
    https://www.avast.com/pl-pl/download-thank-you.php?product=FAV-AVAST&locale=pl-pl
    suchejro
    Poziom 13  
    Wciąż jest problem ze znikającym miejscem na C. Przez te parę dni odkąd powiększyłem C i było 25GB wolnego miejsca, teraz po oczyszczeniu casch'u przeglądarek, oczyszczeniu dysku C, jest 13GB wolnego. Zniknęło 12GB w kilka dni. Nic nie było instalowane poza ESET od tamtej pory. Co może być przyczyną?
    Jak widać w WinDirStat, wielka niebieska plama wyrosła i jak sprawdziłem w C, jest to folder Crash. Eksploracja nic nie pokazała, 0 b. Paranoja jakaś. Usunąć twrado i nie zawracać sobie głowy?

W takim razie, skoro zaglądanie do banku spod Windowsa to proszenie się o kłopoty, to poza systemem na pendrive'ie da się jakoś zabezpieczyć system, tak żeby było bezpiecznie? Wszyscy tu mówią różne rzeczy, żeby działać w necie bez zabezpieczeń i będzie ok :), aż po system na penie. Skoro ESET ma być dobrym zabezpieczeniem, to jaka zapora jest na serio dobra, jakiej przeglądarki używać, czy z VPN, a może TOR, bo to w sumie daje chyba tylko anonimowość, akurat przy bankowości raczej nie jest potrzebna, a może nawet szkodliwa. To może jednak VPN razem z proxy, albo inne rozwiązania. Co zapewnia tzw tunelowanie i czy to jest wystarczająco bezpieczne? Jakie narzędzia dadzą bezpieczeństwo w bankowości internetowej?
    ACoTam2
    Poziom 11  
    jeśli chodzi o znikające miejsce, stawiam na pagefile.sys. jeśli chcesz go zmniejszyć, klikasz po kolei: panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> system -> zaawansowane ustawienia systemu (po lewej stronie) -> zakładka zaawansowane -> część wydajność, klikasz ustawienia (prawdopodobnie pierwsze od góry) -> zakładka zaawansowane -> pamięć wirtualna. jeśli po kilku dniach opisywane zanikanie miejsca ustało, a miejsca zniknęło troche więcej niż wartość opisana w tej zakładce - zmniejsz ilość pamięci wirtualnej, np. do 4000MB. jeśli po tym miejsce "magicznie" powróciło, to było to
    suchejro
    Poziom 13  
    Spróbowałem, przyniosło skutek odwrotny od zamierzonego. Przed tą operacją było 11894MB przydzielonego miejsca, po wykonaniu tych operacji (chyba instrukcję podałeś kierując się W10, ja mam W8) tj przydzieleniu mniejszej ilości miejsca, tj 4000MB, system się wysypał, nie udawało się go uruchomić normalnie i dopiero automatyczna reperacja go uruchomiła wracając do punktu kiedy działał "normalnie". Ale po tej "naprawie" ku mojemu zdziwieniu przestrzeń przeznaczona powiększyła się do 17408MB. Czy zatem system się wysypał, bo dałem mniejszą ilość miejsca niż zalecane? Wszelkie wartości załączyłem w zrzutach. Co teraz zrobić? Wprowadzić te 5625MB i powinno działać?

Jakie antywirusy i zapory polecacie? Darmowe. Bo wciąż nie wiem. Te systemowe odrzucam. Skoro kierując się ocenami w necie zainstalowałem tamte które określacie jako syf, to może potraficie powiedzieć które są dobre? Bo miałem nie kierować się sponsorowanymi testami i porównaniami, to czym? Czy jest w necie wartościowe i niezależne porównanie?