Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wirus blokujący wchodzenie na niektóre strony oraz pobieranie programów antywir

05 Sie 2019 23:11 678 13
  • Poziom 3  
    Witam, mały duży problem, gdzieś coś przez przypadek pobrałem i niestety wkradł się wirus, który blokuję wchodzenie na niektóre strony a zwłaszcza te z oprogramowaniem antywirusowym, niestety co za tym idzie również nie mogę ich pobrać.. blokuję też m.in sklep microsoft, łączenie się online w niektórych grach i możliwość zalogowania się na konto google. Pododawały się jakieś ruskie zakładki na chroomie, więc pierwsze co zrobiłem to odinstalka google chrome, przeskanowałem adw cleanerem i malwarebytes (wykryło jakieś szkodliwe rzeczy, usuneło), ale niestety po ponownym uruchomieniu kompa adw znajduję to jeszcze raz. (próbowałem już kilka razy). Fajnie by było uporać się z tym problemem bez robienia formatu. Ktoś coś?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się

• Poziom 43  
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    pkt.1 Zrozumiałem i już się pozbyłem.
    pkt. 2 Teoretycznie jest napisane, że wszystko aktualne, aktualka robione kilka dni temu przed tym obszczymurskim wirusem. A wchodząc w Windows Update klikam sprawdź aktualizacje wyskakuję mi "Nie można nawiązać połączenia z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później. Możesz też sprawdzić teraz, czy można pobrać aktualizacje. Jeśli nadal nie można tego zrobić, upewnij się, że masz połączenie z Internetem." A wchodząc na strone microsoftu kiedy klikam w pobieranie wyskauję "Ta witryna jest nieosiągalnaNie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną ." i to właśnie się dzieje m.in wchodząc na strony oprogramowania antywirusowego
    pkt. 3 ZROBIONE
    pkt. 4 ZROBIONE
    pkt. 5 ZROBIONE
    pkt. 6 Podobnie jak w przypadku pkt. 2 nie mogę wejść na ich stronę "Ta witryna jest nieosiągalna..."
    pkt. 7 chyba bez zrobienia wcześniejszych pkt nie ma sensu do tego podchodzić czy się myle i jednak to zrobić?

ps: z internetem nigdy nie miałem żadnych problemów, na praktycznie wszystkie strony mogę wchodzić prócz z jakimkolwiek oprogramowaniem, po prostu coś mi go teraz blokuję..
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Wydaję się, że wszystkie nieużywane pliki lub puste foldery usunałem.
    ADWCleaner pobrany razem z Malwarebyte z tych linków, które podawałeś w pkt. 6. (przeskanowane, i usunięte z kwarantanny co było) czy trzeba zrobić to kilkukrotnie?
    Windows Update sprawdzone i wszystko aktualne.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Być może tak jest. Na tą chwilę wszystko bangla i trzepocze :D, dzięki wielkie za pomoc, jakby się coś narobiło i odezwał by sie ruski nieprzyjaciel to będę pisał, dzięki!
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Problem rozwiązany dzięki użytkownikowi Tomequ123, naprawda logów + czystka adw i malwarebyte.