Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farma komputerów rendering

05 Sie 2019 23:52 297 8
  • Poziom 9  
    Po raz pierwszy tu pisze proszę o tolerancje błędów i pewnie źle umieszczonego tematu.

Od razu powiem tak zużycie prądu nie gra roli miejsce też a komputerów starszego typu posiadam multum kasy na oprogramowanie brak.
    Chcemy razem z synem 14letnim zbudować farmę komputerów takich które by pomogły nam w różnych sytuacjach takich jak sprawdzanie hasła WI-FI po grafikę a nawet stawianie serwera Minecraft.

W tej chwili utknęliśmy w punkcie 6 komputerów (na razie) i jakie oprogramowanie wybrać (każdy komputer z innej bajki)
    Moja informatyka jest na poziomie początkującym. Mogę wgrać systemy różnego typu potrafię skonfigurować coś tam.
    W ciągu kilku dni podłączymy jakiś porządny switch na razie mamy podstawowe switch składające się z 4 portów łączymy je do głównego switch i tyle.

Szukam porady jak to wszystko skonfigurować i jakiego programu użyć. Bedę wdzięczny za konkretne porady. Bardzo chętnie podejmę współpracę typu daje sprzęt a ktoś pomaga mi konfigurować i korzysta do woli z tego zasobu. W ciągu tygodnia jestem w stanie powiększyć swój skład o 1 dwurdzeniowy komputer.
  • Poziom 36  
    ggigi84 napisał:
    sprawdzanie hasła WI-FI
    Do tego celu nie musisz klastrować serweróœ. Oprogramowanie zaczytuje porcje danych do przeliczenia z bazy danych i tam też odsyła wyniki. Nie potrzeba innych wspólnych zasobów poza bazą danych

ggigi84 napisał:
    W ciągu tygodnia jestem w stanie powiększyć swój skład o 1 dwurdzeniowy komputer.
    Jeżeli to są komputery tej klasy, tej mocy obliczeniowej, to szczerze szkoda pracy. 10 lat temu to by "robiło robotę", teraz jest za słabe. Przy takim sprzęcie i jego ilości to przeliczenie jednej błękitnej tablicy zajmie około miesiąca.
  • Poziom 9  
    Od razu mówię potraktowaliśmy to jako wyzwanie i pięknie jest patrzeć jak syn wraz ze mną angażuje się. Nie mamy w tym celu tworzyć coś co będzie hitem ale przynajmniej mamy możliwość stworzyć coś.

freebsd napisał:
    Do tego celu nie musisz klastrować serweróœ. Oprogramowanie zaczytuje porcje danych do przeliczenia z bazy danych i tam też odsyła wyniki. Nie potrzeba innych wspólnych zasobów poza bazą danych

Ja w tym temacie nic nie robię ale syn wraz z kolegą i wskazali hasło do rozszyfrowania niestety pokazało im 10 dni. Sprytnie podgadałem ich że jak by zbudowali taki komputer to by zajęło mniej czasu chcę po prostu utrzymać ich zainteresowanie ale mam problem bo bardzo mało jest informacji na ten temat a ja nie jestem anglojęzyczny w moich czasach uczyli rosyjskiego.

Szukam programu który by nie obciążał komputera wgrywaniem systemu i dodawaniem do niego łatek możliwe ze istnieje program który wgrywa sie bezpośrednio.

tos18 napisał:

klaster komputerowy
    beowulf

oraz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1026245.html

coś tu niby jest napisane ale nic konkretnego
  • Poziom 38  
    ggigi84 napisał:
    coś tu niby jest napisane ale nic konkretnego

to może spróbuje kolega wpisać te frazy wyszukiwarkę

https://beowulf.org/overview/faq.html
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Beowulf_(informatyka)
  • Poziom 36  
    @ggigi84 Nie musisz nic kastrować, instalować softu od klastrów obliczeniowych, itp. To akurat moja działka, w ramach firmy Bull (Atos).
    Łamanie haseł robi się jak wstępnie opisałem. Rozproszona kompilacja - również nie potrzebujemy żadnego super specjalnego programu do kolejkowania i zarządzania klastrem.
    Zainstaluj wszędzie Debiany lub Centosy, by dobrze było. Połącz to w sieć. To Wam da okazje ogarnięcia routera, zrobienia nat'owania, DHCP, . Zróbcie to na jednym z komputerów, nie na routerze "od internetu". Banalne, ale fajnie jest wiedzieć jak to zrobić.
    Zainstaluj na kolejnym kompie bazę danych: PostgreSQL lub MariaDB. Przy okazji początki baz :-) Do tego na następnym zrób serwer NFS - będziesz mieś wspólny zasób plikowy dzielony pomiędzy komputerami w sieci.
    Teraz masz wiedzę i zasoby do zabawy w rozdzielanie pracy pomiedzy kilka komputerów. Ja nie pomogę tylko w rozproszonym renderowaniu, bo takiego nie robiłem.
  • Poziom 9  
    Na samym początku przepraszam za brak aktywności ale niestety złamałem rękę zdarzyło się i trudno centosa zainstalowałem niestety jeszcze go nie opanowałem, już widzę ze będę miał kilka pytań typu jak połączyć to wszystko razem mam duży problem z połączeniem w sieć, staram się nadawać wszystkim oddzielne ip ale niestety nie jestem zbyt sprawny. Jedną ręką nawet po du..py nie ma jak się podrapać.

Na razie spokojnie dopiero wyległem z pieleszy i spróbuję sam ogarnąć.
  • Poziom 9  
    i pojawiły się problemy po zainstalowaniu centosa niestety mam problem jak to wszystko skonfigurować
    Brak środowiska graficznego to bieda ale mała wybrałem instalację dla środowiska obliczeniowego niestety wiersz który pojawia sie przedemną to czarna magia

P.S. ja tego kompa nie potrzebuje do łamania haseł tylko po prostu chcę zbudować coś.

W tej chwili dysponuje około 20 komputerów minimum 2 rdzenie i minimum 4gb ram grafiki minimum 512 mb dyski około 200 Gb switch na 24 połączenia.

Zużycia prądu się nie liczy mam stałą opłatę za miesiąc.