Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 50-55 cali do sportu i gier

06 Sie 2019 08:06 495 20
  • Poziom 5  
    Hej,
    Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego telewizora dla kogoś kto nic o tym nie wie...
    Głównym przeznaczeniem będzie oglądania sportu i grania po podłączeniu do niego sygnału z PC. Czasem jakieś filmy z netflix czy hbo
    Prawdę mówiąc oglądając telewizory w sklepach praktycznie nie widzę różnicy między jakością w takich ekstremalnie drogich vs tanich więc nie wiem na ile ważna jest dla mnie jakość obrazu (może moja wada wzroku - lekka ślepota barw ma tu znaczenie?). Chyba najbardziej zależy mi na tym żeby obraz był jak najbardziej płynny, a kolory żywe / o dużym kontraście. Dlatego nie wiem jaki budżet powinienem przeznaczyć.
    Fajnie jakbym mógł się zmieścić w nieco ponad 2k ale jeśli warto to mogę zainwestować więcej (max ~3k)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? patrząc na wprost telwwizora okna z prawej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak - w tej chwili za telewizor służył mi 29 calowy monitor ale pomieszczenie było znacznie mniejsze
    8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja ze światłowodu, hdmi z PC
    9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
    10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie sport (piłka, sport motorowy) i filmy/seriale na netlix/hbo
    12. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie - nie jest to dla mnei ważne
    13. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 20%
    14. Preferencje co do marki? brak
    15. Preferencje co do wielkości? 50 lub 55 cali
    16. Co Cię denerwuje w telewizorach? niepłynny obraz - gdy patrzę na telewizor rodziców to mam wrażenie, że obraz nie jest idealnie płynny (sprawdzę później co to za model i dopiszę) może to kwestia przyzwyczajenia do obrazu z monitora?
    17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~3000
    19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? z aplikacji typu Netflix, YT, HBOgo będę korzystął raczej ciężko

Z góry dzięki za pomoc
  • Moderator RTV Co kupić
    Jak sport to zdecydowanie matryca 120Hz i to powinien być Twój priorytet.
    Do tego do PC koniecznie Chroma 4:4:4 (to mają wszystkie telewizory z natywną matrycą 120Hz) i niski input lag.

Samsung 55RU8002 lub jego starszy brat czyli 55NU8002. (matryce VA)
    Ewentualnie na matrycy IPS (słaba czerń, niski kontrast) np. LG 55SK8100
  • Poziom 5  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Z tych dwóch Samsungów który jest bardziej godny polecenia (widziałem że ten starszy jest teraz nieco trudniejszy do dostania, ale niektóre sklepy jeszcze ciągle je mają)?

I dodatkowe pytanie, bardziej ogólne, gdybym miał wydać na telewizor 1000 mniej niż na tego Samsunga to na czym odczułbym największą różnicę? Jaki telewizor w takim budżecie mógłbym rozważyć? Tak żebym może spróbował gdzieś porównać takie opcje na żywo.
    Pytam, bo chciałbym po prostu zobaczyć lub chociaż zrozumieć różnicę.
    Jeśli znacie jakiś godny polecenia artykuł który w miarę krótki sposób dałby mi większe zrozumienie tematu to będę wdzięczny (te które sam znajduje zwykle wyglądają jak reklama :P )
  • sprzedawca - konsultant
    Jeśli masz na dołożenie to 55"jest za mały.
    Powinieneś brać 65".
    Z modeli 55" wystarczy na Oleda 55 HL9000 - za 3999 zł i wciąga nosem każdego LCD.
  • Poziom 5  
    65cali jest problematyczne z uwagi na miejsce na scianie,
    Ogólnie łatwiej mi przysunąć kanapę bliżej telewizora jeśli bym potrzebował, niż przesunać drzwi na ścianie :P

Zwiększanie budżetu jest niby możliwe, ale po prostu nie wiem czy jakkolwiek docenię dokładanie 33% więcej $, a akurat jestem na etapie wyposażania mieszkania we wszystkie urzadzenia AGD i RTV więc chciałbym unikąnąć wydania 1000 pln na coś czego nie zauważę ;)
    Tak z ciekawości gdzie mogę znaleźć takiego hitachi w takiej cenie?
    Hitachi jest dla członków forum.
    Wielkość oczywiście każdy zauważy !
  • Poziom 5  
    wielkość tak, szczególnie jak tv będzie wystawał 5cm na drzwi
    To bierz Oleda 55 . I tak zakup na długie lata.
  • Poziom 5  
    a gdybym jednak zamiast zwiększać budżet do 4k chciał go ograniczyc do 2 / 2.5k?
    To masz extra TCLa 55C7026 za 2299 zł
    Toshiba 55U78 za 1999 zł
    Philips 55PUS7303 za 2399 zł
    Hitachi 55HZT66 za 2499 zł
    TCL 55DC760 za 2699 zł
  • Poziom 5  
    Dzięki za tą listę poczytam o nich i się zastanowię, jeśli się na któryś zdecyduję to jeszcze się odezwę.
    A jeszcze takie dodatkowe pytanie bo do tej pory niezbyt śledziłem ceny sprzętów. Czy czekanie na okolice black friday ma sens? Można spodziewać się większych rabatów na sensowne modele?
    Pytam bo mój remont skończy się pewnie w połowie września więc w sumie czekałbym nieco ponad miesiąc tylko
    Na BF i tak masz tylko to co chcą wypchnąć a nie to co jest dobre.
  • Poziom 5  
    no teoretycznie czekanie do Black Friday to niewielki problem, ale jeśli jest tak jak pisze LOCOLOCO i na BF i tak nie znajde większej promocji na to czego faktycznie szukam to pewnie lepiej kupić od razu i cieszyć się TV zaraz po remoncie

dzięki
    Ważne żebyś dostał w każdej chwili dobrą ofertę ale na wybrany telewizor .
  • Moderator RTV Co kupić
    Najlepsza opcja to śledzenie ceny danego modelu lub dwóch.
    Ustalasz sobie swoje cele i czekasz aż ceny spadną do akceptowalnego poziomu.
    W tym momencie jesteśmy w szczycie cenowym modeli na 2019 rok.
  • Poziom 5  
    mały update wymagań i prośba o pomoc we wskazaniu modeli które warto obserwować :)

- rozmiar - nieco przerobiony wystrój pozwala niby zmieścić 65 cali. Jednak 55 cali też mi wystarczy więc jeśli w podobnej kwocie mogę dostać znacznie lepszą jakość obrazu kosztem przekątnej to raczej nie wybrałbym większego
    - budżet - do 4k
    Pozostałe dalej aktualne

Chciałbym kupic TV w tym roku i pewnei będę polował między black friday a przecenami na koniec roku itd.
  • Poziom 4  
    Ostatnio dla siebie szukałem tv w zbliżonej cenie, to doszedłem do wniosku, że 65 cali to: Samsung Ru8002, Nu8002 (ponoć najlepszy, ciężko go dostać, zamówiłem na allegro, niby nowy z gwarancją producenta ), q60. W tej cenie w promocjach powinieneś je dostac, polować na nie. Matryca Va i każdy bodajże 120 Hz, więc do sportu, gier ok, niski input lag. Fajny obraz ma Sony fx9005, ale 55cali, w sklepie porównałem do q60 i w Sony obraz lepszy, ale czy warto. Ja doszedłem do wniosku, że jednak wolę większy. Mam podobną odległość do tv co Ty. Na stronie rtings.com możesz porównać telewizory, fajnie tam oceniają i wybrać pod swoje potrzeby.
  • Poziom 5  
    a który z tych 2 powinien lepiej spełniać moje wymagania. Na co zwrócić uwagę porównując oba? Według tego rting różnice są minimalne
    Zobacze jeszcze oba na żywo chociaż chyba ciężko to zrobić w jednym sklepie

A czy np. 55 calowy Q70 nie będzie lepszym wyborem? Gdzie najbardziej widać jego przewage? Tylko HDR movies jak sugeruje tamta stronka (w pozostałych różnice wydają sie niewielkie)?
    Może jeszcze jakaś inna sensowna alternatywa?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Q70 ma FALD, a to już konkretnie lepszy obraz.
    Q60 ma kropki kwantowej więc lepsze pokrycie barw od RU80. Różnica w kasie tak mała, że większość osób w tym roku wybiera Q60 nad RU80.

Nie bardzo widzę inną sensowną alternatywę. No może ubiegłoroczny Sony serii XF9005.
    Dobry model w każdym parametrze. Konkurent Q70.