Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] PVR HD 7000 - Dekoder Polsatu zacina się, nie daje się oglądać.

06 Sie 2019 09:26 144 8
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam dwa dekodery Polsatu. Jeden PVR 7000 z którym jest problem a drugi 5500s. Obraz ciągle się zacina i skacze. Teraz wszedł Canal + liga ale te kanały totalnie się zacinają. Posiadam tez drugi dekoder 5500s i tu działa wszystko ok. Fakt że moja antena jest może lekko przysłonięta koroną drzewa. Antena jest na dachu zamontowana dwu piętrowego domu. więc dość wysoko. Jakość sygnału na canal+ mam 49%, ale np na TVP sport aż 83% i też się zacina tylko mniej. Na starym dekoderze 5500s nic się nie zacina. Zamieniałem miejscami dekodery i to samo. Wiec kable dobre. Jakość sygnału się nie zmienia. W punkcie wymieniono mi dekoder na taki sam i nic to nie dało. Chciałem na inny model ale tu Polsat dla swojego 10 letniego klienta jakim jestem nie przewiduje takowej wymiany no chyba ze zapłacę sporo więcej za abonament.... Wiec firma totalnie mnie olała!! Może konwerter zmienić? Mój konwerter ma może ze dwa lata, jakiś tani z allegro. Czy konwertery są lepsze i gorsze??? Czy to nie ma znaczenia?

• Poziom 43  
    Piter3040 napisał:
    antena jest moze lekko przysłonieta koroną drzewa.

Więc od tego zacznij.
  • Poziom 8  
    Niestety antena jest w optymalnym miejscu. Nie ma lepszego miejsca. No ale przy 80% nie powinien haczyć
  • Poziom 35  
    Podłącz ten dekoder pod inna antenę. To, że wymieniony, wcale nie musi oznaczać, że sprawny.
  • Poziom 8  
    Podłączyłem pod inną antenę i jest lepiej ale też się nieco przycina, ale mniej niż u mnie. Dziwi mnie że się przycina nawet gdy sygnał jest na poziomie 80%.
  • Poziom 8  
    W ostatnim czasie (wczoraj) czwarty raz wymieniłem dekoder. Myślę, że wciskali mi jakieś używane zwroty. Poszedłem do innego punktu obsługi klienta. Sprzedawca powiedział, że jak on wymieni to będzie na pewno dobrze. Ja nie wierzyłem w to. Tym czasem okazało się, że dekoder zaczął doskonale działać i nic się już nie zacina. Nawet na kanałach gdzie jest słabszy sygnał z anteny. Sprzedawca dał nowe zaklejone pudełko, a nie jak poprzednio przynosili mi sam dekoder (bez pilota, zasilacza) z zaplecza. Dostałem nawet nowego fajnego pilota.

Moja rada jest taka, jak jeden dekoder wam działa a drugi nie to wymieniajcie do skutku. Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i też miał podobny problem, brak sygnału lub zacinanie. Też wymieniał chyba trzy razy bo kolejne były jeszcze gorsze. Warto przy podpisywaniu umowy brać najnowsze modele niż wymieniać później na jakieś przechodzone starocie, które są naruszone zębem czasu.
  • Poziom 35  
    Piter3040 napisał:
    Sprzedawca dał nowe zaklejone pudełko (...) Dostałem nawet nowego fajnego pilota.

Mimo to nie ma gwarancji, że nie dostałeś "odnowionego" dekodera ze zwrotu. A jeżeli nawet, to ważne że działa bezproblemowo.
  • Poziom 8  
    Pewności brak że nowy ale widać przynajmniej że kompletny otwarty zestaw, zerwana plomba przy mnie z pudełka, a nie sam dekoder z zaplecza co może ktoś godzinę wcześniej zwrócił. Ale grunt że działa i jak mówiłem wymieniać trzeba do skutku. A infolinia już sugerowała kupno nowej anteny, konwertera, kabli......... Wszystko mi proponowali.... Wydałbym kasę, a działa za free... ( no może tylko benzyna i czas - bo cztery kursy do punktu musiałem zrobić)

Dodano po 5 [godziny] 53 [minuty]:

Temat do zamknięcia, należy wymieniać do skutku.