Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ECAM 26.455 - kiepsko spienia mleko

06 Sie 2019 10:06 150 2
 • Poziom 2  
  Witam, od jakiegoś czasu ekspres kiepsko spienia mleko. Na dodatek przy czyszczeniu segmentu spieniania mleka wszystko jest ok do momentu zwolnienia przycisku clean, wtedy zasysa mleko z pojemnika i de facto obwód jest zalany zassanym mlekiem. Co może być przyczyną? Ekspres i spieniacz mleka był czyszczony specjalnym płynem. Słyszałem, że może to być wina elektrozaworu, z tym że jest ich tam trzy, więc który? Jeden jest z przodu obok dyszy sprzęgła spieniacza, drugi z boku na dole a trzeci nad grzałką pary. Może ktoś pomóc? W załączniku jest instrukcja serwisowa z wyszczególnionymi elementami. Z góry dzięki za pomoc.

 • Specjalista AGD
  Temat rzeka , który sen z oczu spędza.
  Każdy element z układu spieniacza może być odpowiedzialny, bez reguły czy z zaznaczeniem najbardziej awaryjnych..

  Diagnoza jest dosyć skomplikowana i w miarę prostą metodą jest wymiana po kolei elementów..
  Recepty na spienianie w delonghi nie ma, układ niezwykle wrażliwy i skomplikowany.

  Elektrozawory można sprawdzać wizualnie to ich rozbiórce lub kontrolować szczelność zamknięty / otwarty.
  Skontrolować grzalke, również lubi minimalnie przepuszczac, potrafi się przekrzywić i czujnik ntc niedostatecznie przylega powodując anomalie w odczytach temperatury.
 • Poziom 2  
  Przeczyszczone zostały przewody i elektrozawory. Po przedmuchaniu elektrozaworu nad grzałką pary i przewodów dochodzących do niego i wychodzących ekspres zaczął spieniać mleko i przestał zasysać mleko na końcu czyszczenia segmentu spieniania mleka. Profilaktycznie wymienione zostały uszczelki sprzęgła spieniacza mleka. Jak na razie wszystko działa.